5 dobre platených a hlavne kreatívnych povolaní

N0ZRKV9CI6

PR článok | Každý túži po dobre platenej práci, ktorá ho bude baviť a zároveň bude kreatívna a zábavná. Áno, aj takéto zamestnania existujú a nie je ich vôbec málo. Vybrať z nich tie najkreatívnejšie je jednoduché, ako vypiť Bajkalské jazero na jeden glg, ale pokúsiť sa o tom môžeme, nie? Tu je zoznam najkreatívnejších zamestnaní, vďaka ktorým sa nielen uživíte, ale môžete si dopriať obed v reštaurácii a k tomu chutné víno bez toho, aby ste obracali každé euro.

Art director

Milujete dizajn, dokážete osedlať grafické editory, nadčasový webdizajn držíte v malíčku, máte vizuálne cítenie ako nikto iný a ste trpezlivý? Potom je pre vás práca art directora pre vás ako stvorená. Budete zodpovední za tím grafikov, vizuálny výstup projektov a sami budete prichádzať s návrhmi, ako to graficky spracovať tak, aby ľudia šúchali čeľusťami po chodníku, keď ich uvidia.

Ideamaker/Copywriter

Tvorivá práca ako sa patrí – ideamaker sa najčastejšie vyskytuje v reklamných agentúrach, kde spoločne s ďalšími členmi tímu vymýšľajú reklamy. Veľmi často býva ideamaker zároveň aj copywriterom, teda človekom, ktorý sa stará o textovú stránku reklamy – slogany, reklamné texty, web copy. Jednoducho neustále musíte vymýšľať niečo originálne, netradičné a zároveň jednoduché. Pripravte sa však na to, že to je riadna makačka a musíte mať kreatívny proces nielen v malíčku, ale aj v pere.

Game designer

Milujete počítačové hry? Tak prečo sa nepridáte do tímu, ktorý ich vyrába? Pri tvorbe hier uplatníte dizajnérske, programátorské, animačné či svoje kreatívne zručnosti. Pri tvorbe hier sa len veľmi výnimočne stretnete s nudou, nie je to ako tvorba web stránok, kde je dopredu jasné, aké to má vyzerať. Vývoj hry sa môže meniť počas celého pracovného procesu. Medzi špičku nielen na Slovensku, ale aj v Európe v tvorbe hier patrí Pixel Federation a práve tu, môžete naštartovať svoju kariéru.

Architekt

Máte na starosti to, ako budú vyzerať celé ulice, štvrte či dokonca mestá. Musíte sa snažiť, aby novým dom zapadol do štvrte tak, ako by tam patril odjakživa. V podstate skladáte také veľké 3D puzzle s tým rozdielom, že ich musíte najprv nakresliť na papier. Slovensko veľmi potrebuje odvážnych architektov, ktorý nebudú stavať farebné opachy, ale peknú architektúru, ako boli v minulosti napríklad funkcionalistické stavby. Ako povedal známy raper Vladimir 518 – za komunistov boli architekti oveľa odvážnejší ako dnes. Máte jedinečnú možnosť zmeniť to.

Filmový režisér

Mnoho ľudí si myslí, že režisér nemá až taký vplyv na to, ako film vyzerá, že taký scenárista je dôležitejší. Práve naopak, režisér sa rozhodne, kedy má scéna skončiť, ako sa má herec tváriť, v akom štýle bude film natočený. Jednoducho je to stvoriteľ, ktorý sa môže vyblázniť a dostať svoje fantázie na film. Dokonca aj na Slovensku film ožíva, takže máte skvelú príležitosť stať sa novým Jurajom Nvotom.

PR článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *