6 dôvodov, prečo skúsiť prácu v zahraničí

W42GD64HOM

PR článok | Európska únia priniesla so sebou množstvo výhod, ktoré dnes berieme ako samozrejmosť. Veľmi rýchlo sme zabudli na byrokraciu, povolenia a rôzne doťahovačky s úradmi, keď sme chceli získať povolenie a ísť pracovať do Londýna či Bruselu. Dnes si zoberiete občiansky preukaz, zbalíte najpotrebnejšie veci a môžete začať nový život v Hamburgu, Berlíne, Manchesteri alebo Paríži. Preto by bola škoda nevyužiť túto možnosť. Tu je 6 dôvodov, prečo by ste to mali skúsiť.

Spoznáte novú kultúru

Ak sa rozhodnete odísť pracovať do zahraničia, spoznáte kultúru v dvoch nových rozmeroch – kultúru spoločnosti a zároveň tú na pracovisku. Hovorí sa, že koľko jazykov ovládate, toľkokrát ste človekom, ale nič podobné sa o kultúre nehovorí. To je trochu škoda, pretože aj toto má pozitívny vplyv na vás ako človeka. Nehovoriac o tom, že budúci zamestnávateľ vás môže najať práve kvôli tomu, aby ste mu priniesli novú a vyspelejšiu pracovnú kultúru do jeho podniku.

Zlepšíte sa v jazyku

Každý to rieši inak, niekto sa prihlási so svojimi kolegami na kurz angličtiny pre firmy, iný dá výpoveď a ide sa zdokonaliť do zahraničia. Je na mieste podotknúť, že komunikácia cudzo jazyku s bežnými ľuďmi na dennej báze je jednou z najlepších možností, ako sa naučiť cudzí jazyk. Síce môžete mať na začiatku problémy rozumieť, ale akonáhle to dostanete do ucha, už to z neho nepustíte.

Zarobíte si peniaze

Mnoho mladých ľudí je ochotných robiť v sklade alebo za pásom v zahraničí len preto, aby si našetrili peniaze, ktoré použijú na založenie vlastnej firmy. Len kvôli tomu, aby sa nemuseli zadĺžiť pôžičkou. Ak patríte medzi nich, práca v zahraničí je pre vás skvelou možnosťou na rozbehnutie vlastného biznisu.  

Nové skúsenosti

Skúsenosti sú to, čo má pre vášho zamestnávateľa najväčšiu hodnotu. Teda aspoň na začiatku, potom musíte ukázať aj vaše zručnosti. A skúsenosti zo zahraničia sa počítajú a nezáleží na tom, čo ste robili. Navyše to pomôže aj vám osobne v ďalšom rozvoji.

Cestovanie

Nielenže zarobíte viac na cestovanie, ale budete v inej krajine, kde nič nepoznáte a máte veľa možností, ktoré môžete spoznávať. Ak napríklad pracujete v Londýne, máte skvelé medzinárodné letiská hneď po ruke, takže máte aj viac možností spoznávať iné časti sveta bez toho, aby ste museli letieť z Viedne či Bratislavy do Londýna a potom prestupovať na ďalší let.

Rýchlo, kým nedôjde k Brexitu  

Zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že Británia z Európskej únie skutočne vystúpi. Ak sa tak rozhodne, celý proces bude trvať najmenej dva roky, takže máte prakticky poslednú šancu skúsiť prácu v Anglicku bez toho, aby ste potrebovali tisíce povolení. Ak vás lákajú Ostrovy, choďte do toho hneď teraz.

PR článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *