6 tipov, na čo si dať pozor pri výbere last minute

FLI26W5VXU

PR článok | Hlavná dovolenková sezóna už pomaly utícha, ale na trhu sa bude objavovať stále viac a viac last minute zájazdov, ktoré sú vďaka svojim cenám atraktívnejšie ako domorodky v bikinách. Na čo by ste si mali dať pozor pri výbere, aby sa vaša dovolenka nezmenila na nočnú moru a skutočne si ju vychutnali? Tu je 6 tipov.

  1. Starostlivo si vyberte cestovku

V prvom rade by ste sa mali zamerať na cestovnú kanceláriu – vyberte si takú, ktorej môžete dôverovať. Počas leta si vždy aspoň raz prečítate, ako klienti tej a tej cestovky ostali kvôli krachu zaseknutí v zahraničí. Ako sa tomu vyhnúť? Stavte na cestovnú kanceláriu, ktorá je už dlhé roky na trhu a miesto reklamy za ňu hovoria desaťtisíce spokojných klientov. Napríklad Tiptravel, Koala či Tatra Tour.

  1. Porovnajte ceny

Síce sa už chcete váľať na pláži, ale neskočte hneď po prvej výhodnej ponuke. V tomto prípade platí, že trpezlivosť lacné last minuty prináša. Porovnávajte ceny medzi vašimi vytipovanými cestovkami – jedna vám môže ponúknuť last minute v Bulharsku s polpenziou za rovnakú cenu ako druhá all inclusive dovolenku na Sicílii. Porovnávajte a hľadajte skutočný poklad.

  1. Opatrne s katalógmi

Katalógy sú super na to, aby ste zistili, aké zájazdy má cestovka v ponuke. Ale nikdy by ste ich nemali brať ako svoj hlavný zdroj informácií. Istotne to poznáte, našli ste úžasný inzerát na auto, krásne fotky, všetko bezchybné, prídete na miesto a máte pocit, že sa pozeráte na iné vozidlo. Aj to všetko dokážu správne zvolené slová a dobre upravené fotky.

  1. Nájdite si fotky blogerov

Ako super zdroj poslúžia blogeri, ktorí boli na rovnakom mieste, kam sa chystáte vy. Pozrite si ich videá, fotky a články a zistite, čo by vám na danom mieste mohlo prekážať a naopak, čo vám vyhovuje. Ak máte obavy o váš hotel, zamerajte sa hlavne na fotky kúpeľne, ktoré prezradia o čistote vášho ubytovania naozaj dosť.

  1. Zapnite Google Maps

Hlavne južania majú iný pojem o čase, preto ak čerpáte zo stránky hotela v Španielsku, že je to z neho na pláž 5 minút, zapnite si radšej Google Maps. Za pár sekúnd si skontrolujete, či je to naozaj tak. Radšej obetujte tú chvíľu pri počítači, ako keby ste mali denne šliapať o 15 minút navyše.

  1. Čítajte aj tie malé písmenká

Jasné, už chcete byť na dovolenke a nechať odpočinúť každý kúsok vášho tela. Ale ešte dajte nachvíľku zabrať vašim očiam a mozgu. Prečítajte si tie malé písmenká, ktoré vám prezradia, či je v cene zájazdu poistenie na dovolenku, poplatky za letisko či delegát. Ak si dáte pozor na toto všetko, vyberiete si dovolenku, ktorá bude ozajstným oddychom.

 

PR článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *