Aké výhody prináša optimalizácia offshore spoločnosťou

8P6GFHP0LU

PR článok | Aj tí, ktorí nepodnikajú, počuli už o optimalizácii nákladov. V podnikateľských kruhoch sa s výrazom „optimalizácia“ stretnete častejšie ako so slovom „hipster“ v bratislavských kaviarňach. Niektorí si myslia, že to je len prežitok z doby ekonomickej krízy, iní o tom iba rozprávajú, ale nič preto nerobia, a potom sú tu ešte tí tretí. Tí, ktorí znižujú náklady, vďaka čomu im rastie zisk. Ako to robia? Jeden kupuje lacný toner HP CF283a a ďalšie kancelárske potreby vo veľkom, druhý zase prepúšťa zamestnancov a ďalší zase využíva výhody offshore či onshore spoločností. Že aký je medzi nimi rozdiel?

Aké sú to onshore spoločnosti

Rozdiel medzi offshore a onshore spoločnosťami je dosť zásadný – onshore firmy majú sídlo v krajinách so štandardným ekonomickým systémom, ktorý je však vďaka svojej legislatíve výhodnejší pre podnikateľov, ako mať firmu so sídlom na Slovensku. K onshore firmám sa vyjadril aj Patrik Tkáč, jeden z najbohatších Slovákov: „Podľa platnej legislatívy každý Slovák a Čech, ktorý očakáva kapitálový zisk vyšší ako 200-tisíc eur a neinvestuje prostredníctvom štruktúry podobnej Cypru, tak okráda vlastnú rodinu!“

Okrem Cypru sú onshore krajinami aj Holandsko, Maďarsko, Luxembursko, Malta či Veľká Británia. Založením onshore spoločnosti v Británii môžete získať rôzne výhody, jednou z nich je napríklad dobrovoľná registrácia k platbe DPH, ak vaše ročné tržby neprekročia 81 tisíc libier.

Aké sú to offshore firmy 

Offshore spoločnosti majú narozdiel od tých onshore sídlo spoločnosti v krajinách s neštandardným ekonomickým systémom. Pod neštandardnosťou rozumieme to, že tu je nulové alebo takmer nulové daňové zaťaženie. Ide hlavne o karibské štáty ako Belize, Seychely, Panama či Britské panenské ostrovy. Je jasné, že onshore firmy sú legálne, ale ako je to s tými offshore? Podnikať s takýmito firmami je v súlade so slovenskou legislatívou. A aké výhody prinášajú offshore spoločnosti podnikateľom, ktorý sa pre tento spôsob podnikania rozhodnú?

Výhody offshore spoločností

  • nulové alebo takmer nulové daňové zaťaženie
  • anonymita majiteľov resp. akcionárov
  • rýchlosť založenia (približne 2 dni)
  • (takmer) žiadne obmedzenia pri podnikaní
  • rýchle založenie spoločnosti

Nevýhody offshore firiem

  • pripravte sa na vyššie náklady pri zakladaní
  • nemôžete podnikať v sídle spoločnosti (v krajine)
  • rôzne poplatky za existenciu spoločnosti

PR článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *