Ararat

Ararat 1

Priateľstvá, manželstvo, rodina, práca. Úspechy, pády, výstupy, klesania. Sila, únava, nadšenie, frustrácia. Život muža prináša každú z týchto zastávok. Ale čo ak je toho veľa? Kde získaš rozhľad a kde budeš počúvať ticho? Kde sa budeš zhovárať so svojimi tieňmi a máš na to vôbec odvahu?

Zavedieme ťa na to miesto! Spoločne, krok za krokom vykráčame na horu Ararat. Cesta k vrcholu, ktorý má byť novým začiatkom. Priestorom, kde získaš rozhľad. Možno sám okolo seba zažívaš potopu, alebo si len potrebuješ odpočinúť od tlaku okolia. Na chvíľu sa slobodne nadýchnuť, načerpať silu a vyraziť znova na cesty. Mužom.sk ti ponúka krok do neznáma, cestu nielen na vrchol, ale aj do vnútra. V skvelej partii mužov, otestovať svoju odolnosť a postaviť sa svojim tieňom. Unikátna krajina, unikátni chlapi. Pridaj sa a zaži dobrodružstvo. My sme pripravení.

Objavíme nové priateľstvá, vrátime sa lepší.

Päť dní budeme putovať tak, ako to robili mnohí pred nami, zamýšľať sa nad tým, čo v nás samých ohrozuje to, čo v živote chceme dosiahnuť a vybudovať. Posilníme, čo je slabé. Objavíme nové priateľstvá, vrátime sa lepší. V sprievode skúsených vodcov výjdeme na vrch Ararat, pod dohľadom mentorov zdoláme výzvu v sebe.


Program:

Program:

1.deň | 16.5.2023 – odlet do mesta Van s prestupom v Istanbule. Po prílete trojhodinový presun do Dogubeyazid, ktorý sa nachádza pod Araratom. Podľa času spravíme prehliadku mesta a okolia. Noc v Dogubeyazidu.
2.deň | 17.5.2023 – máme plné štyri dni na to, aby sme vyšli na bájnu horu Ararat. Z Dogubeyazidu sa odvezieme do výšky cca. 2000 metrov, kde naložíme našu batožinu na miestne kone. My naľahko stúpame do prvého tábora vo výške okolo 3200 metrov. Spočiatku stúpanie nie je vôbec prudké, len
tesne pred kempom sa trošku zapotíme. Noc v kempe.
3.deň | 18.5.2023 – čaká nás výstup do výšky 4200 metrov. Čím ideme vyššie, tak aj výstup je prudkejší a náročnejší. Noc v kempe.
4.deň | 19.5.2023 – v tento deň, ak nám budú priať bohovia, vystúpime na vrchol hory Ararat. Cca. 300 metrov pod vrcholom si obujeme mačky (netreba žiadnu predchádzajúcu skúsenosť). Východ slnka a my máme pod sebou Turecko, Arménsko a vidíme aj Irán. Odfotíme sa so slovenskou vlajkou a postupne zostupujeme do tábora vo výške 3200 metrov. Noc v kempe.
5.deň | 20.5.2023 – ráno balíme veci a zostupujeme do Dogubeyazidu. Následne poobede odchod do mesta Van. Noc vo Van.
6.deň | 21.5.2023 – odlet domov s jedným prestupom. Prílet vo večerných hodinách.


16. – 21. máj 2023 | Cena 1400€

Cena zahŕňa: ubytovanie v 3*hoteloch v izbách pre dve osoby s raňajkami, plná penzia počas treku, kone a mulice na nosenie našej batožiny, zapožičanie stanov (pre 2 osoby 1 stan), zapožičanie komplet trekovej výbavy – taniere, stoly, požičanie mačiek (na zdolanie vrcholu – posledných 300 – 400m), miestnych sprievodcov a nosičov, všetku dopravu privátnym minibusom, poistenie proti insolventnosti
Cena nezahŕňa: medzinárodnú letenku (cca 300 eur), inú stravu, poistenie


Info a prihláška: martin@muzom.sk