Ostatné

Je pre vás holenie len bežnou rannou rutinou? Zmeňte to a urobte si z neho rituál!

Čítanie na: 2 min

britva

PR článok | Holenie, či už britvou alebo elektrickým holiacim strojčekom, je proces, ktorý sa sprevádza muža ak nie celým tak určite aspoň časťou jeho života. Vedeli ste, že priemerný muž strávi 3350 hodín života holením a zbaví sa tak viac ako deviatich metrov fúzov (sme.sk) ? Práve z tohto dôvodu by malo byť holenie pre muža viac ako len denná rutina a povinnosť. Spravte si z holenia príjemný rituál a cíťte sa pritom ako skutočný muž.

Používať britvu alebo holiaci strojček?

Ak chcete zažiť čo najautentickejší zážitok z holenia mali by ste holiť ako za starých dobrých čias a používať britvu . Svojpomocné holenie pomocou britvy je však výzvou, ktorú ak chcete úspešne zvládnuť musíte si na ňu vyhradiť dostatok času a nervov. Ak sa budete snažiť „ošéfovať“ tradičné holenie majte na pamäti, že bez poranení a nejakej tej krvi to bohužiaľ nepôjde. Ak sa na to necítite odporúčame využiť služby tradičných holičstiev, ktoré sa v dne nej dobe začínajú objavovať.

Holenie pomocou holiaceho strojčeka.

Existujú dva základne druhy holiacich strojčekov. Manuálny ( ľudovo nazývaný žiletka) a elektrický holiaci strojček . Medzi najznámejšieho výrobcu manuálnych holiacich strojčekov patrí spoločnosť s bohatou históriou Gillette . Už počas 1.sv vojny zásobovala spoločnosť Gillette žiletkami americkú armádu a v 90ych rokoch mala trhovú hodnotu ako automobilka Chrysler. Ak vám holenie britvou nevyhovuje ale aj napriek tomu chcete byť dokonale hladký je vhodné siahnuť práve po tomto type holiaceho strojčeka .
Elektrické holiace strojčeky sú najmodernejším spôsobom holenia pre mužov . Aj keď vás pripravia o časť „zážitku z holenia“ ich benefit spočíva najmä v efektívnosti a rýchlosti, ktorú poskytujú spotrebiteľovi.

Existujú 2 základné druhy týchto strojčekov.
Planžetové holiace strojčeky sú vhodné pánov, ktorí majú jemnejšie fúzy a holia sa každý deň.
Rotačné holiace strojčeky využívajú páni, ktorí nemajú toľko času a uspokoja sa aj s menej dokonalým oholením. Benefit týchto strojčekov je aj v tom, že si nevyžadujú tak dôkladnú údržbu oproti planžetovým strojčekom.

Tipy a triky ako si spríjemniť holenie:

  • Hoľte sa ihneď po sprchovaní ak však v dnešnej hektickej dobe nezostáva na rannú sprchu čas jednoducho namočte uterák do teplej vody a priložte na tvár. Ak máte obvlášť tvrdé ochlpenie proces zopakujte. Chĺpky budu mäkšie a vy sa oholíte efektívnejšie vďaka otvoreným pórom na pokožke.
  • Ak máte pokožku po holení podráždenú aplikujte okrem tradičnej vody po holení aj prípravok s obsahom aloe vera alebo klasický krem NIVEA.
  • Na podráždenú pokožku skvelo pôsobí aj studený uterák. Jednoducho uterák namočte do studenej vody a podobne ako v prvom kroku nechajte na tvár pôsobiť.
  • Ak chcete zažiť holenie ako za starých dobrých čias zaobstarajte si mydlo na holenie a štetinku z jazveca.

Zdroje: Svetholenia.sk , Wikipedia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*