Spoznajte výhody virtuálnych kancelárií

9YQBFH7PYQ

PR článok | Slovensko investovalo do informatizácie štátu už viac ako 1 miliardu eur. Napriek tomu stále nedokážete vyriešiť prakticky nič dôležité cez internet. Také Estónsko investovalo do informatizácie verejnej správy iba zlomok, ale aj tak si môžete prakticky iba cez internet založiť spoločnosť, nehovoriac o tom, že máte občiansky preukaz, zdravotnú kartu, kartu poistenca a mnoho ďalších užitočných vecí iba v jednej elektronickej karte. Na Slovensku založenie spoločnosti trvá približne 2 týždne a ide o silno byrokratický postup, ktorému sa nevyhnete, ak ste sa pre zakladanie spoločnosti rozhodli. Alebo žeby áno?

Nechajte založenie na iných

Ak si vážite svoj čas a nechcete stráviť dva týždne vyplňovaním nezmyselných formulárov, behaním po úradoch a ochutnávaním ochoty štátnych úradníkov, existuje spôsob, ako sa tomu vyhnúť. Využite služby externej firmy, ktorá sa okrem zakladania, zaoberá aj predajom spoločností či prenájmom virtuálnych sídel. Čo musíte pre to urobiť? Zaplatiť poplatok za založenie, ktorý má každý firma iný. Napríklad Onlineinvest.sk vám založí eseročku so všetkými poplatkami za 244 eur. Vy podpíšete potrebné dokumenty, raz zájdete na daňový úrad a firma za vás založí s.r.o. či akciovú spoločnosť na kľúč.

Čo sú virtuálne kancelárie

Zaujal vás výraz „virtuálna kancelária“? Je to ďalší spôsob, ako si uľahčiť vaše podnikanie. Každá spoločnosť musí mať v ORSR zapísané svoje sídlo. Niektorí to riešia prenájmom kancelárie, iní ako sídlo spoločnosti použijú adresu svojho trvalého bydliska. Ak nie ste majiteľom žiadnej nehnuteľnosti a kanceláriu nepotrebujete, virtuálne sídlo je pre vás ako stvorené. Za pár eur získate adresu s administratívnymi službami, ktorú si zapíšete do obchodného registra. Spoločnosť Onlineinvest.sk ponúka virtuálne kancelárie v Bratislave už od 11 eur/mesačne.

Pre koho sú určené

Virtuálna kancelária teda neponúka žiadne kancelárske priestory, iba si môžete prenajať konferenčnú miestnosť na danej adrese v prípade obchodného stretnutia. Takže sú určené hlavne pre podnikateľov, ktorí pracujú v teréne, chodia za zákazníkmi, využívajú coworkingové centrá alebo majú home office. Okrem toho virtuálne sídlo využijú aj zahraniční podnikatelia, ktorí chcú mať sídlo spoločnosti v Bratislave, ale svoju činnosť budú stále vykonávať v zahraničí.

Aké sú výhody virtuálnej kancelárie

Hlavnou výhodou virtuálneho sídla oproti klasickej kancelárii je, že môžete ušetriť mesačne stovky eur. Vedeli ste o tom, že firmy so sídlom v Bratislave navštevuje daňová kontrola až 10-krát menej často ako v ostatných okresoch Slovenska? Ďalšou výhodou je, prestíž, ktorú získate, pretože tieto sídla bývajú na zvučných adresách ako Michalská či Vienna Gate. Ak sa rozhodnete pre prenájom virtuálnej kancelárie, dajte si pozor na to, aby spoločnosť bola vlastníkom danej nehnuteľnosti. Prečo? Aby vám nevypovedala nájomnú zmluvu, lebo aj jej niekto vypovedal nájomnú zmluvu z danej adresy. Viac sa dozviete na Onlineinvest.sk.

PR článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *