Tipy na zásnuby, alebo čo (ne)robiť

zasnuby-small

PR článok | Blíži sa deň, o ktorom každá žena snívala už ako malé dievča. Konečne bude tou princeznou, pred ktorou pokľaknete a zo srdca ju požiadate, aby sa stala vašou ženou. Vaše srdce bude biť nervozitou a odhodlaním zároveň. Napriek všetkým obavám si budete priať, aby ten okamžik bol perfektný. Aby vaše zásnuby boli skutočne nezabudnuteľné, prinášame vám pár osvedčených rád na to, čo pri zásnubách určite urobiť a čomu sa radšej vyhnúť.

 • Preberte svoje očakávania – Než sa rozhodnete zakúpiť krásny zásnubný prsteň a pripraviť všetky detaily zásnub, radšej ešte spoločne prediskutujte, že svadba a manželstvo je skutočne to, čo obaja od vášho vzťahu očakávate. Možno vaša milovaná ešte nie je na taký krok pripravená a mohla by byť žiadosťou o ruku nepríjemne zaskočená. Nič teda neurýchľujte. Inú odpoveď než “áno” predsa počuť nechcete.
 • Prekvapte ju – Pokiaľ je manželstvo skutočne to, čo si obaja prajete, vrhnite sa do príprav zásnub. V tých by naopak nemal chýbať moment príjemného prekvapenia, ktoré ju tak okúzli, že nebude môcť povedať nie.
 • Pripravte sa – Požiadať o ruku sa môže zdať ako jednoduchá vec, veď ide iba o 3 slová. Lenže z nervozity stuhne jazyk i tým najskúsenejším diskutérom a naraz môžete pred priateľkou stáť s diamantovým prsteňom v rukách a bez slov. Nie je teda žiadna hanba skúsiť si žiadosť o ruku napríklad pred zrkadlom. V tú pravú chvíľu si potom budete pripadať istejší a poviete skutočne všetko čo budete chcieť.
 • Vyberte správny prsteň – Okrem momentu prekvapenia ju určite potešíte i krásnym zásnubným prsteňom, ktorý bude presne podľa jej predstáv. S výberom vám môžu pomôcť jej priatelia a rodina. Pokiaľ si sám nie ste výberom istý, najlepšia kamarátka vám iste pomôže. Prípadne môžete vhodné varianty zlatých prsteňov preskúmať so svojou priateľkou pri spoločnom nákupnom odpoludní a nenápadne sa jej opýtať, aký štýl sa jej páči najviac.
 • Vyberte obľúbené miesto – I miesto, kde ju požiadate o ruku, by malo byť niečím výnimočné. Vezmite ju napríklad tam, kde ste mali prvé rande, alebo kde ste sa prvý raz pobozkali. Obľúbené sú romantické destinácie ako napríklad Paríž, ale isto nič nepokazíte ani romantickou večerou vo vašom novom byte. Určite vyberte také miesto, kde sa budete obaja cítiť príjemne.
 • Buďte originálny – Každý zamilovaný pár je jedinečný vo svojich spoločných zážitkoch, záľubách, alebo humorných príbehoch. Tie môžete skvelo zužitkovať i počas prípravy zásnub a pripraviť tak niečo tematické a zároveň jedinečné.
 • Požiadajte ju na kolenách – Žiadosť na kolenách je starý zvyk, ktorý sa dnes pomaly vytráca, čo je ale škoda. Nič totiž nedojme ženu natoľko, ako milujúci muž, ktorý vkladá celú svoju lásku do jej rúk spoločne so zásnubným prsteňom.

Občas sa ale okamžik zásnub môže trochu pokaziť, pokiaľ sa dopustíte niektorého faux-pas. Môžete sa ich však vyvarovať pomocou ďalších osvedčených tipov.

 • Nechystajte verejné predstavenie – Zatiaľ čo niektoré odvážnejšie typy dám verejnú žiadosť o ruku pred desiatkami prizerajúcich ocenia, väčšina žien si chce jednoducho užiť jedinečný moment, ktorý patrí len vám dvom. Pokiaľ si nie ste istí, že verejná žiadosť o ruku je to, o čom vaša priateľka sníva, požiadajte ju o ruku radšej v súkromí.
 • Nedávajte prsteň do jedla – I s originalitou je potrebné zachádzať opatrne. Dávať zásnubný prsteň do jedla je minimálne nepraktické, nehovoriac o možnom neveselom konci večera na pohotovosti so zlomeným zubom.
 • Nežiadajte ju o ruku na športovom zápase – I keby bola ten najväčší športový fanúšik na svete, uprostred hlučného štadióna a rozdivočených fanúšikov si taký okamžik jednoducho neužijete.
 • Nežiadajte ju o ruku pred celou rodinou – Moment zásnub patrí len vám dvom a vaša rodina by do toho nemala nijak zasahovať, čo sa v prípade žiadosti pred vašimi rodičmi môže ľahko stať. Navyše zo žiadosťou pred jej rodičmi budete určite poriadne nervózny.
 • Príliš to nekomplikujte – Niektorí páni sa často snažia o prílišnú originalitu, ktorá je natoľko zložitá, že im zaberie množstvo času a stojí ich tiež veľa nervov. Lenže potom sa môže ľahko čokoľvek pokaziť. Niekedy je teda lepšie zvoliť jednoduchosť s dôrazom na romantický moment.
 • Nepýtajte sa príliš skoro – Keď sa človek bláznivo zamiluje, je jednoducho ťažké krotiť svoje emócie. Na druhú stranu požiadať niekoho o ruku po mesiaci vzťahu je skutočne bláznovstvo, ktoré vás môže nepríjemne zraziť späť na zem z pomysleného obláčiku zamilovanosti v podobe odmietnutia a rozchodu.

PR článok

5 komentárov k “Tipy na zásnuby, alebo čo (ne)robiť

 1. To s tým obľúbeným miestom sa mi páči asi najviac 🙂 chodíme spolu už nejakú dobu a každoročne chodíme tú istú túru a máme stále na tom istom mieste fotku raz sa mi stalo, že som mal 2x po sebe to isté tričko 😀 Takže sme sa riadne nasmiali. Dalo mi zabrať, kým som po prvé vybral konečne prsteň, aký som si povedal, že jasné, to je on (pre ukážku, kto by chcel vidieť, sa musím aspoň sám pochváliť, keď budúca svokra už škamrala, že „Mohol mať viacej kamienkov“, kokos, ale však tebe ho nekupujem! Inak je to fakt super žena, ale v tomto jak keby mi facku dala a to som 2 mesiace kokos hľadal! No a ten prsteň: http://www.obrucky-rydl.sk/zasnubni-prsten-model-love-044 zobral som len so zirkónom) – bolo radosti a keby nechodili cyklisti, tak možno i dačo viac by bolo v tom lese 😉 Takže odporúčam obľúbené miesta, ženské sú dosť sentimentálne 😀

 2. Osobne mi príde prehnané dávať za zásnubný prsteň také nehorázne prachy. Sama googlim, koľko sú schopní dať muži za to peniaze a koľko by za to chceli ženy dať peniaze, ale ich partnera. Obrucky-rydl.sk sú naozaj veľmi pekné a kamarátka odtiaľ má aj obrúčky. Je s nimi spokojná, lebo si ich ako grafička navrhovala sama 🙂 Myslím, že i v tomto prípade, i keď zrovna najlacnejšie neboli, tak stojí za to sa “capnúť” po peňaženke. Obrúčky kupovali na poly a šetrili si, takže nemali nad čím váhať.

 3. Ja som názoru, že keď na to chlap má a chce obdarovať ženskú krásnym drahým prsteňom tak prečo nie 🙂 Neviem ani len koľko stál ten môj a ani nechcem viedieť koľko stál a úprimne mi to je jedno. Podstatné je, že bol darovaný z lásky 🙂 Povedali sme si, že na svadbu šetriť nebudeme a tiež sme si vybrali obrúčky od Rýdla 🙂 Svadba by mala byť len raz za život a prečo na nej šetriť. ďalšia vec je, že robíme svadbu ani nie tak pre nás ako pre hostí, ktorí tam prídu. Už sme vymysleli s mojím svedkom niekoľko hier, aby to bolo predsa len o niečo zaujímavejšie 🙂 máme naplánované aj detské kolá, pretože v rodine máme kopec detí a malých, takže musia sa aj oni vyblázniť 😉

 4. Tak ak si niekto berie rady zo stránky to je už moc ako je milé, že ste pridali takýto článok ale myslim si, že chlap by mal mat vlastnú hlavu a niečo sám vymyslieť predsa aj klasické gesto ako požiadanie pri romantickej večeri sa ráta. Ale keď už teda chcete niečo lepšie čo vašu polovičku skutočne poteší, nájdite sú niekoho kto v tom chodí a vie čo a ako pripraviť. Viem, že kamarátka išla s priateľom na výlet do Ameriky konkrétne do NYC, kde si mali spoločne užiť nejaké tie chvíle osamote a v klude. No lenže on si tam našiel ženu, ktorá vybavuje takéto veci. Ona mu pripravila všetko a on ju už iba požiadal o ruku. Prsteň kúpil na Slovensku u Rýdla a vraj mu ho cestou skoro nechtiac našla a vraj to ta žena hrozne pekne pripravila, na terase spravila srdiečko z lupienkov ruží, sviečky a tiež šampanské. K tomu bola romantická hudba a fotograf. Vraj má hrooozne veľa zákazníkov a prvý voľný termín má až o dva roky. Síce je drahá ale aj tak si myslím, že tým by st určite zabodovali

  • Vďaka za tip Lucka. Toto konkrétne je, ako si môžete pod nadpisom všimnúť, hlavne PR, teda reklamný článok. Podobné PR články už neuverejňujeme, aj keď veríme, že tipy na rôzne veci si ľudia môžu brať zo stránok, veď nakoniec ide vždy o myšlienky ďalších ľudí a odvážime sa tvrdiť, že dnes je málokto neovplyvnený iným človekom. Veríme, že povšimnutie budú pre Vás stáť aj iné naše, nekomerčné, články. Pekný deň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *