Vyberte si tú najlepšiu autoškolu. Ako na to?

F2QIF4C8DI

PR článok | Keď si niečo vyberáme, vždy chceme to najlepšie. Najlepšie jedlo v reštaurácií, najlepšiu manželku, najlepšie auto v našej cenovej kategórií, najlepší mobil a určite chceme aj najlepšiu autoškolu. Aj keď možno o tom ešte nevieme. Povedať, že výber autoškoly je rovnako dôležitý ako rozhodovanie o strednej či vysokej škole je asi trochu nadnesené, ale je naozaj dôležité. Pretože práve tento výber rozhodne o tom, ako budete jazdiť, aký štýl šoférovania si osvojíte a aj to, či budete vedieť poskytnúť prvú pomoc. Na čo si dať pri výbere pozor?

Vyžiadajte si radu

Nemáte nekonečné množstvo času, tak si ho vážte. Miesto toho, aby ste googlili a čítali si nič nehovoriace informácie na stránkach autoškoly o tom, aká je progresívna, akí sú jej inštruktori odborníci a podobné klišé, pýtajte sa. Pýtajte sa svojej rodiny, kamarátov, známych, dajte status so žiadosťou o radu na Facebooku, jednoducho získajte info od ľudí, ktorým dôverujete. Takto pretriedite zrno od pliev a v tom najužšom výbere vám ostane iba pár najlepších autoškôl.

Dokáže sa vám autoškola prispôsobiť?

Autoškola je služba ako každá iná. No dobre, nie je ako každá iná, ale je to služba, za ktorú si platíte, aj preto sa zaujímajte o to, či sa vám autoškola dokáže časovo prispôsobiť. Ak nedokáže, choďte o školu ďalej. Tiež sa skúste stretnúť s inštruktorom a prehoďte spolu pár viet. Je dôležité, aby ste si spoločne rozumeli, pretože ľahšie sa budete učiť od niekoho, s kým máte k sebe ľudsky blízko. Lebo ak máte chuť niekoho naložiť na vaničku do kufra a hodiť ho do Váhu, nie je to dobrý začiatok kurzu.

Vozový park

„Ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku.“ Každý to pozná, je to stokrát prevarené klišé a navyše – už asi nie je aktuálne. Teda aspoň nie v tomto prípade. Nikto sa nechce učiť šoférovať na aute bez servoriadenia, s vybúchanou prevodovkou či pištiacim klinovým remeňom. Aj preto si zistite, v akom stave sa nachádza vozový park autoškoly, o ktorej rozmýšľate.

Detaily, ktoré rozhodnú

Cena nie je to, čo by malo byť prvoradé pri vašom rozhodovaní. Ale zároveň to nesmie byť ani na poslednom mieste vášho rebríčka dôležitosti kritérií. Okrem toho sa zaujímajte, či autoškola ponúka kurz na splátky. Pre tých, ktorí si za volantom až tak neveria, je vhodné, ak autoškola ponúka aj kondičné jazdy, vďaka ktorým sa môžete zlepšiť. Nezabúdajte ani na to, či pre vás autoškola zabezpečí kurz prvej pomoci a vyučovacie pomôcky. Aj tieto dôvody ovplyvnia vaše rozhodnutie.

PR článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *