Zvýšte svoju výkonnosť v štýlovej domácej pracovni

3D Rendering of Stylish modern black and white office interior with a trestle desk with desktop computer, files and photo frames against an abstract grey wall with a contemporary modular black chair

PR článok | Práca z domova je pre niekoho zbožným snom, pre mnohých však každodenná realita. Ako si v byte či v dome pre ňu vytvoriť vhodný priestor? Ako zariadiť pracovňu pre váš maximálny výkon? Prečítajte si tieto jednoduché tipy ako na to.

Aj v malom byte môžete mať svoju oázu efektivity

Ak bývate v dome alebo priestrannom byte, so zariadením pracovne sa nemusíte trápiť – jednoducho si vyberiete kompletnú zostavu do pracovne a ušetríte si čas aj prácu. V prípade malého bytu musíte byť kreatívnejší. V pracovni je v podstate najdôležitejší dobrý stôl, stoličkaúložný priestor. Tie môžete umiestniť do ľubovoľnej izby či si vytvoriť zasúvaciu, ktorú v prípade potreby schováte akoby do skrine. Ak sa rozhodnete svoj pracovný kút vytvoriť v obývačke či inej izbe, nezabudnite na jeho funkčné oddelenie od zvyšku miestnosti – pomocou paravánu, šikovne orientovanej knižnice či regálov. Vytvoríte tak pre seba priestor, kde vás nikto a nič nebude vyrušovať.

Úspech začína na stole

Základom vašej efektivity a sústredenia je správna orientácia a výber pracovného stola. Štandardný písací stôl by mal byť hlboký asi 60 cm a široký približne 80 cm. Pravouhlý tvar je dobrý pre analytické uvažovanie a prácu s číslami, okrúhly zase sedí kreatívcom a ľuďom s komunikatívnou prácou. Pracovný stôl by ste nemali mať hneď pod oknom – pohľad von by vás neustále rozptyľoval. Môžete ho však umiestniť k oknu tak, aby svetlo z vonku dopadalo oproti ruke, ktorou píšete – u pravákov zľava, u ľavákov sprava. Rovnaké pravidlo platí aj pre inštaláciu stolnej lampy. V neposlednom rade pamätajte, že na pracovný stôl patrí len to najnutnejšie. Neporiadok na ňom nielenže nepôsobí reprezentatívne, ale aj znižuje vašu efektívnu koncentráciu.

Nepodceňujte farby

Účinok farieb na ľudskú psychiku je známy už dlho. Svetlé a tlmené upokojujú, žiarivé a výrazné naopak vzbudzujú energiu. Skúste to využiť vo svojej pracovni či pracovnom kúte. Ak robíte v kreatívnej brandži, jasné farby a zopár štýlových dekorácií vás určite nakopnú a inšpirujú. V prípade analytickej práce skôr oceníte pokojnú atmosféru, kde na vás bude pôsobiť minimum rušivých elementov. Experimentujte s farbami stien či dekorácií a vytvorte si pracovné prostredie, ktoré vás motivuje k maximálnym výkonom.

Aj z malého priestoru môžete vyčarovať pracovný kút podľa svojich predstáv. Stačí trocha inovatívneho pohľadu na miestnosť, kvalitné a praktické zariadenie, a vaša práca z domova bude oveľa efektívnejšia. Inšpirujte sa na mt-nabytok.sk a vyberte si moderné zostavy či pracovné stoly za skvelé ceny.

PR článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *