31. Podcast Mužom.sk: Sun-C´ - Umenie Vojny 1
|

31. Podcast Mužom.sk: Sun-C´ – Umenie Vojny

Umenie vojny

Po úspechu čítania knihy Usteľ si, sa dostávame ku vybranej kapitole z knihy Umenie vojny. Princípy tohto diela sú prenosné a aj dnes majú svoju platnosť. Dôležité je nebáť sa premýšľať.

Budete počuť:

  • ako sa môže stať, že konkubíny prídu o hlavu
  • že keď meškáme prichádzame o pozíciu
  • princípy prenosné do podnikania, ale aj do zápasu so zlozvykmi

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

4 Comments

  1. Zaujala ma myšlienka okolo 20. minúty kde sa v knižke hovorí o tom, že v boji je potrebné podporiť silné stránky a eliminovať slabé.To je jasné. Potom si do toho vstúpil, že pri tréningu by to malo byť tak, že trénujem tie slabé a silné udržiavam alebo im nedávam až taký dôraz, lebo už sú sami o sebe dosť silné. Napadli mi ku tomu myšlienky Jana Mühlfeita, ktorého som dávnejšie počul o rozvoji potenciálu. Hovoril síce o deťoch na ZŠ ale myslím, že princíp je rovnaký. Že napr. v škole sa dáva oveľa väčší dôraz na tie predmety čo dieťaťu nejdu ako na tie ktoré mu idú dobre. To potom v ňom zabíja jeho potenciál byť šampiónom. Povedal takú myšlienku, že 5 sa dá opraviť na 3 ale z trojkového študenta nikdy nebude šampión. Ale z 1 sa dá urobiť 1 s hviezdičkou a z toho sa dá urobiť hviezda. No a preto sa teda zamýšľam aj s prepojením do vojska, života… Že čo je vlastne tá cesta. Komplexné vojsko alebo vojsko ktoré v svojom štýle boja nemá nikde konkurenciu? Napadol ma na druhú stranu Theodore Roosevelt ktorý sa snažil v sebe rozvinúť každý čo i len najmenší talent. V ničom z toho nebol extra ale urobilo to z neho osobnosť akou bol. Budem nad tým ešte premýšľať.
    Veľa zdaru k ďalším podcastom!

    1. Veľmi dobré myšlienky, sám nad tým premýšľam aj pri výchove detí. V zásade sa človek stretáva s dvoma protipólmi. Buď nechať slabé stránky a venovať sa silným, alebo tlačiť na slabé stránky a silné nechať tak. Myslím, že cesta bude niekde v kombinácii. Keď sledujem zápasníkov MMA, tak vidím, že v zápase strikeri nejdú na zem, no na tréningoch pilujú práve zápas na zemi, aby boli pripravení. Nikto nemôže byť perfektný vo všetkom, ale je možné stále sa zlepšovať vo veľkom rozsahu vecí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *