Muži vs emócie: Odvážte sa ponoriť a spoznať ich 1
Vzťahy Život muža

Muži vs emócie: Odvážte sa ponoriť a spoznať ich

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Emócie v živote muža, môžu pôsobiť ako “clickbaitové nadpisy”, ale to len v prípade, že nenájdeme odvahu ponoriť sa hlbšie.

Bolo obdobie, kedy som viac vtipkoval na účet emócií v živote muža, akoby som ich nejak vedome žil, alebo nad nimi aspoň uvažoval. Na mojich prednáškach rád používam frázu, že u muža predsa existuje len jedna emócia, a tou je “hlad”. Niektorí namietajú, že ešte hnev, ale aj ten som označil za maskovaný hlad.

Samozrejme som to bral ako pokus o vtip.

No potláčanie alebo popieranie emócií je cesta nesprávnym smerom. Naopak, naučiť sa s nimi pracovať, kedy a ako im dať priestor, aby boli užitočné, to je úloha pre každého chlapa.

Muži sú emocionálne tvory

Nikdy to nebolo inak. V nejakom momente sme sa nechali vlákať do predstavy, že emócie sú “ženskou doménou”. Nie sú. Muži a ženy len na ich prežívanie používajú iný rámec.

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO

Každý deň zažívame stovky alebo dokonca tisíce emocionálnych reakcií na všetko od traumatických udalostí až po billboardy popri cestách.

Rovnako to platí aj o myšlienkach. Muži majú vo svojich myšlienkach celý svet.

Brilantné nápady. Sny. Prepracované fantázie. Hodnotenia z prvého dojmu alebo založené na skúsenostiach, ktoré môžu, ale nemusia byť správne.

Muži majú všetky druhy myšlienok a emócií. Nie všetky myšlienky a emócie sú si však rovné. Nie každá z nich má byť vyjadrená, nie každá sa má premeniť na akciu.

Clickbaitové nadpisy

Už ste si spravili názor o ničom na základe nadpisu, bez toho, aby ste si prečítali obsah?

Asi to spravila niekedy v živote väčšina z nás.

Reagovať na myšlienky a emócie bez toho, aby ste si našli čas na premýšľanie, je ako reagovať na titulok bez toho, aby ste videli jeho obsah.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Ako vytvoriť celoživotné bratské puto

Nadpis článku nás môže absolútne rozhodiť, ale ak sa doňho naozaj zahĺbime, spoznáme kontext, náš pohľad sa môže zmeniť. Presne tak je to aj s mojimi emóciami alebo myšlienkami. Ak si nájdeme čas na pozorovanie a hodnotenie toho, čo spôsobuje moje emócie, ľahko môžeme zistiť, že povrchné vnímanie nepopisovalo skutočnosť.

Vezmime si napríklad ten pocit, že spôsoby a konanie niekoho v našom okolí nás otravuje. Veď nakoniec takých ľudí stretávame možno aj denne.

Najjednoduchšie je nechať to hniť a spraviť z toho nádor nepriateľstva.

Možno máte všetky dôvody na hnev, možno skutočne ide o otravného človeka, ale je mnoho situácií, keď to nie je skutočný dôvod našej nevraživosti.

Ak ste vo svojom živote mali AKÝKOĽVEK úspešný vzťah, museli ste mať pod kontrolou svoju „reakciu na nadpis“ a viac sledovať obsah, ktorý nesie ten človek.

Skúste tento proces s akoukoľvek emóciou alebo myšlienkou, ktorú máte.

Úloha

Úlohou pre mňa, a možno aj pre vás, je vziať akúkoľvek emóciu, ktorú zažívame, a vyhodnotiť ju v kontexte svojho života a osobnej vízie – ideálu toho, akým mužom sa chcem stať.

  • Je táto emocionálna reakcia len „odpoveď na nadpis“ alebo ju vnímam vo väčšom obraze?
  • Je táto emocionálna reakcia primeraná?
  • Je táto emocionálna reakcia v súlade s tým, kým hovoríte, že ste a kým chcete byť?
  • Je táto reakcia produktívna a v súlade s vašimi cieľmi?

Je rozdiel medzi potláčaním emócií a hodnotením emócií

„Potlačenie“ alebo „popieranie“ vo všeobecnosti znamená odmietnutie reality.

Niektorí ľudia predstierajú, že nemajú nežiadúce myšlienky a pocity, a to z dlhodobého hľadiska vytvára všetky druhy psychologických problémov.

Po tom, ako som sa viac vpustil do svojich emócií, vám radím, priznajte si myšlienky alebo emócie, ktoré prežívate. Akékoľvek myšlienky alebo emócie – bez ohľadu na to, aké bláznivé, intenzívne alebo smiešne sa vám zdajú.
Berte však ohľad na to, či ide iba o nadpis alebo ste si našli čas na prečítanie jej obsahu.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Železo je dobrý učiteľ


korektúra: ChatGPT

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*