Požehnanie agresivity 1
|

Požehnanie agresivity

Neverte tomu, že akýkoľvek prejav agresivity je nesprávny, a že sa dá okamžite onálepkovať populárnym pojmom “toxický”. Vlastnosť, ktorá sa dnes zvykne popisovať ako nemorálna, nebezpečná a škodlivá, je v skutočnosti neutrálny nástroj. To, či je nemorálny alebo škodlivý, určuje spôsob, akým ho používame. 

Neverte tomu, že akýkoľvek prejav agresivity je nesprávny, a že sa dá okamžite onálepkovať populárnym pojmom “toxický”. Vlastnosť, ktorá sa dnes zvykne popisovať ako nemorálna, nebezpečná a škodlivá, je v skutočnosti neutrálny nástroj. To, či je nemorálny alebo škodlivý, určuje spôsob, akým ho používame. 

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 4 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Je pravda, že muži sú prirodzene agresívni viac ako ženy. To, že budeme mužov presviedčať o škodlivosti niečoho, čo sa prirodzene objavuje, neznamená, že agresivita zmizne z povrchu zemského. Naopak, som presvedčený, že potierať agresivitu by znamenalo premieňať mužov na pasívnych, nebezpečných a zatrpknutých. 

Môžeme byť politicky korektní, akokoľvek chceme, agresivitu sa nepodarilo vytesniť z našich životov. Nakoniec sme vďační vždy, keď túto vlastnosť využijú ako pohon ľudia pracujúci v prvej línii záchranných zložiek alebo aj náhodní okoloidúci v momente, keď čosi nie je v poriadku. Čo môžeme urobiť, je porozumieť tejto vlastnosti a nasmerovať ju. Namiesto schovávania sa, ju spravíme zdravým a užitočným nástrojom. Existuje na to niekoľko ciest. 

Fyzická cesta agresivity

Najzjavnejšia a najinštinktívnejšia forma pre mužov je fyzický spôsob. Preto sme sa v histórii mohli brániť a útočiť, či už pred divou zverou alebo nepriateľmi. Dnes sme však ďalej a spojenie s archetypom bojovníka, ktorý by musel kvôli prežitiu bojovať, väčšina z nás stratila. To je zároveň jeden z dôvodov, prečo sa strácame aj sami sebe. Vždy sme si však ponechali niekoľko spôsobov a možností. 

Prvým je klasický boj. Za seba vám odporúčam tránovať nejakú formu boja v športovom klube. Nieleže to pomôže smerovať agresivitu správnym spôsobom, ale napomôže to vášmu fyzickému zdraviu a kondícii. Zároveň získate nové miesto, kde si môžete nájsť priateľov. Muži medzi sebou bojovali vždy. Nedokážem to nazvať toxickým, keď to vnímam ako krásne. Prezdrádza to náš potenciál, posiluje telo a učí pokore. Tí, ktorí nezistia, aký dokážu byť nebezpeční, nemôžu kultivovať sebaovládanie.
Trénovať s ťažkými váhami je ďalší spôsob. Okrem benefitov, ktoré silový tréning poskytuje telu v každom veku, sila, ktorú muž nadobudne, je užitočná aj jeho okoliu v bežných denných činnostiach.
Tretí fyzický spôsob je vyraziť do divočiny zažiť dobrodružstvo. Vziať batoh, spacák, pripnúť si na bok nôž a vyraziť do neznámeho prostredia, kde sa môže udiať akýkoľvek príbeh a príroda si s vami meria sily, je skvelé. 

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   O ťave, levovi, drakovi a dieťati.

Tvorivá cesta agresivity

Pre zmysluplný život je práca nevyhnutná. Muž bez práce degeneruje a stáva sa karikatúrou seba samého. Agresivita je cnosť. Je opakom pasivity a lenivosti. Je to akcia, ktorá spôsobuje pohyb. Nezlučuje sa nariekaním a sťažnosťami, spôsobuje, že sa veci dejú, namiesto toho, aby sme očakávali zázrak. Mne prináša agresivita mentalitu, ktorá je zameraná na dosiahnutie cieľa, nezastavuje v momente, keď sa objavia problémy. Dáva mi schopnosť skloniť hlavu a krok po kroku postupovať dopredu, nahnevať sa na seba, keď mrhám časom pri plytkých produkciách reality show.

Rozumiete, čo mám na mysli? Agresivita je sila, ktorá vás udrží v zápase aj napriek pádom. Aj vďaka tejto schopnosti boli vystavané impériá. Ak budeme múdri, dokážeme ju používať aj dnes na to, aby sme budovali svoje vlastné kráľovstvá. Vzdať sa jej znamená dobrovoľne odstaviť jeden motor.

Klamstvá o maskulinite narobili dosť škody. Chlapci sa svojej sily nemajú báť, pretože sa im v dospelosti vymkne spod kontroly. Mužská agresivita je cnosť, ak sa rozhodneme používať ju k dobru.


Korektúra: Jana Lászlóová
Fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *