Investuj do seba 1
Kariéra Život muža Zručnosti

Investuj do seba

SWRREC0K3A

Žijem v dobe, keď by ľudia radi urobili investíciu, ktorá im zabezpečí dobrý život. Vložiť svoje peniaze a zarobiť ešte viac peňazí. Kúpiť staré auto, zreštaurovať ho a počkať, kým bude veterán. Kúpiť starožitnosti a neskôr ich dobre predať. Prenajať jednoizbák po starej mame a mať pasívny príjem. Možností investovať je dosť. Ale kedy ste naposledy cielene investovali do seba?

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Málokedy a málokoho nadchýna predstava, aby investoval do niečoho, čo je drahé, alebo náročné. Ak niečo neprináša zisk v krátkom čase, radšej to prehliadneme. Práve opačné premýšľanie prináša ovocie. Zaujímajú ma veci, ktoré ma niečo stoja, pretože čo nič nestojí, zväčša za nič nestojí. Jedno z najlepších rozhodnutí, ktoré môžete urobiť, je investovať do seba. Ak váhate, opýtajte sa sami seba, či si môžete dovoliť nerobiť to.

Vysvetlime si slovo „investícia” v kontexte tohto blogu. Ide o akýkoľvek kapitál, ktorý vlastním (čas, peniaze, energia, zdroje atď.) a vkladám s očakávaním, že sa mi späť vráti väčší.

V momente, keď investujete do seba, vráti sa vám to. Myslím, že vôbec nebudem preháňať, ak poviem, že VŽDY.

Kedy ste to urobili naposledy? Kedy ste si kúpili knihu alebo zaplatili nejaký kurz? V prípade, že to robíte bežne, mi dáte za pravdu, že sa to vráti niekoľkonásobne.Len ťažko môžete prehrať. Vždy naberiete nejakú skúsenosť.

Kurzy, na ktorých sa zúčastňujem ja, stoja od desiatok po stovky eur. Pomaly sa peniaze hromadia aj v knihách, ktoré s manželkou nakupujeme. Nepíšem to, aby som sa chválil, ale preto, aby ste videli, že to myslím vážne. Ani ja nemám peniaze nazvyš, ale považujem to za dôležité. Zásadné.

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO

Existuje niekoľko spôsobov ako to urobiť. Ten, pravdepodobne najjednoduchší, sú spomínané knihy. Tlačené knihy, audioknihy, v zásade je to jedno. Začnite si budovať knižnicu. Ak je aj to finančne náročné, využívajte verejné knižnice. Možno sa na tieto miesta zabudlo, ale určite vám dobre poslúžia.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Sila disciplíny

Ďalšia možnosť je založiť, alebo sa pripojiť k nejakej mastermind skupine. Ide o skupiny podobne zmýšľajúcich ľudí, ktorí sa navzájom povzbudzujú a posúvajú k novým výzvam. Získate tak na svoj život pohľad z vonku. Ak sa vám pošťastí, získate dobrých priateľov a úprimnú spätnú väzbu.

Alebo sa zúčastňujte prednášok a seminárov v oblasti, ktorá vás zaujíma. V prípade, že sa nič také v okolí nedeje, pokúste sa sledovať online vystúpenia rečníkov, napr. na prednáškach Ted.

Chcete sa posunúť v kondičke, sile, lezení, šachu? Najmite si trénera. Hľadajte ho podľa toho, že má niečo, čo chcete dosiahnuť aj vy.

Jednotná linka týchto odporúčaní je v slovách INVESTUJTE DO SEBA. Ak máte lepší nápad, tak prosím. V každom prípade, posun záleží na tom, či ste ochotný robiť veci inak ako doteraz. Albert Einstein vraj povedal, že nedokážeme vyriešiť problém rovnakým myslením, akým sme ho spôsobili. Tým, že žijeme vo vlastných limitoch, potrebujeme nové impulzy a pohľad z vonku, aby sme dokázali vidieť svet, o ktorom netušíme. A na to poslúžia práve knihy, prednášky, či iný človek.

To celé sa môže javiť ako egoistický koncept. V skutočnosti záleží na motíve. Ak sa chcete v živote posunúť ďalej, aby ste boli užitoční, nie je čo namietať.


Korektúra: Jana Lászlóová
Fotografia: stocksnap.io

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*