Staň sa, kým si 1

Staň sa, kým si

Prijímať všetko so všetkým. Dobré, zlé. Život plynie a to najednoduchšie je zmieriť sa s tým, čo “osud” prináša. To slávne “amor fati”. Raz vyhráš, potom prehráš, zmier sa s tým. Neviem si však predstaviť, že by takýto pasívny postoj u mužov mal hrať prvé husle.

Prijímať všetko so všetkým. Dobré, zlé. Život plynie a to najednoduchšie je zmieriť sa s tým, čo “osud” prináša. To slávne “amor fati”. Raz vyhráš, potom prehráš, zmier sa s tým. Neviem si však predstaviť, že by takýto pasívny postoj u mužov mal hrať prvé husle.

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

V momente, keď sa rozhodnem, že je mojím účelom byť potravou pre tých, ktorým v živote na niečom záleží, je to pochopiteľné. Ak mi však niečo hovorí ctižiadosť, ak chcem zostať nažive, chce to akciu. Chce to vôľu udržať si vplyv na svoj život.

Jedným z mojich najobľúbenejších príbehov sa stala Duna. V audioformáte ju mám pripravenú na počúvanie pre každý vhodný moment. Naposledy ma intenzívne sprevádzala pri ultramaratóne, a aj keď som občas kvôli vyčerpaniu a bolesti nevnímal celkom jasne, k pohybu ma povzbudzovalo odhodlanie mladého Paula Atreida.

Paul má okrem mnohých obdivuhodných vlastností aj schopnosť vízií možných budúcností. Čím viac sa stáva tým, kým je, tým jasnejšie sa pred ním otvára čas a priestor. Nevidí však iba jednu možnosť, nevidí iba nevyhnutnú svätú vojnu, ktorú povedie. Spoznáva spektrum od najpravdepodobnejšieho po najmenej pravdepodobné. Brali by ste to?

Aj keď týmto talentom nevládnem, viem povedať, že môj príbeh nemá len jednu vyšľapanú cestu. Je mnoho možností. Ktovie koľko takých, ktoré si neuvedomujem. Každá však závisí na mojom rozhodnutí. Samozrejme, nebudem sa tváriť, že som izolovaný ostrov. Som ovplyvnený mnohým, čo sa okolo mňa deje. Ale rovnako tak viem, že mám schopnosť vytvárať, kým som.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Rande? 4 rady, ako na to

Práve z toho dôvodu si môžem predstavovať a tvoriť. Je to trocha filozofické, ale predstavujem si, že práve preto sú všetky moje verzie vlastne mojou súčasťou. Neexistujú mimo mňa.

Často sa stane, že pre vaše okolie ste iba jednou verziou seba. Tou, ktorá im vyhovuje najviac. Sklamanie nastáva, keď zistia, že nie ste fotka zpred desiatich rokov. Ja ňou nie som. To prekvapilo mojich priateľov, ktorí zistili, že už nie som ten charizmatický kazateľ z ich kostola, alebo spolužiakov, čo si zvykli, že som ten priemerný mladý muž, ktorý je ku každému milý.

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO

Vedome tvorím to, kým som a ani toto nie je moja finálna podoba.

Ako sa ale muž stane tým, kým sa chce stať? Ako sa rozhodne pre najlepšiu verziu seba samého? Na začiatok možno tak, že si ho bude vedieť predstaviť. K niečomu takému existuje Proustov rad otázok, ktoré môžu napomôcť nájsť pár odpovedí smerujúcich k zmene.

Aby som nebol iba hlavou v oblakoch, uvediem ich sem, ak by ste chceli spraviť prvý krok. Možno vám pomôžu zistiť, kým sa chcete stať.

Aká je tvoja predstava dokonalého šťastia?

Z čoho máš najväčší strach?

Akú vlastnosť na sebe najviac nemáš rád?

Akú vlastnosť na druhých najviac odsudzuješ?

Ktorého živého človeka najviac obdivuješ?

Aká je tvoja najväčšia extravagancia?

Aký je tvoj súčasný stav mysle?

Čo považuješ za najviac preceňovanú cnosť?

Pri akej príležitosti klameš?

Čo sa ti najviac nepáči na tvojom vzhľade?

Ktorým žijúcim človekom najviac opovrhuješ?

Akú vlastnosť máš na mužoch najradšej?

Akú vlastnosť máš na ženách najradšej?

Ktoré slová alebo frázy najčastejšie používaš?

Čo alebo kto je najväčšia láska tvojho života?

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   14. Pravidelná dávka s Ivou Mrvovou o verejnom diskurze

Kedy a kde si bol najšťastnejší?

Aký talent by si najradšej mal?

Ak by si mohol na sebe zmeniť jednu vec, čo by to bolo?

Čo považuješ za svoj najväčší úspech?

Ak by si mal zomrieť a vrátiť sa ako osoba alebo vec, čo by to bolo?

Kde by si najradšej býval?

Aký je tvoj najcennejší majetok?

Čo považuješ za najväčšie utrpenie?

Aké je tvoje obľúbené povolanie?

Aká je tvoja najvýraznejšia vlastnosť?

Čo si najviac ceníš na svojich priateľoch?

Kto sú tvoji obľúbení spisovatelia?

Kto je tvoj hrdina beletrie?

S ktorou historickou postavou sa najviac stotožňuješ?

Kto sú tvoji hrdinovia v skutočnom živote?

Aké sú tvoje obľúbené mená?

Čo sa ti najviac nepáči?

Čo ťa najviac mrzí?

Ako by si chcel zomrieť?

Aké je tvoje motto?


foto: unsplash.com
korektúra: Jana LászlóováAk ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *