Legenda ako Herkules 1

Legenda ako Herkules

Legenda ako Herkules 3

Toto je príbeh z dávnych čias, z čias mýtov a legiend, keď boli starí bohovia malicherní a krutí a zoslali na ľudstvo osud utrpenia. Len jeden človek sa odvážil vzoprieť ich moci… Herkules. Herkules mal silu dovtedy nevídanú. Silu, ktorú mohla premôcť len sila jeho srdca. Putoval po zemi a zápasil s nástrahami svojej zlomyseľnej nevlastnej matky Héry – všemocnej kráľovnej bohov. Ale kdekoľvek sa zjavilo zlo, kdekoľvek trpeli nevinní, vždy tam bol Herkules. (Herkules, 1995)

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 4 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Herkules je synom Dia, ktorý sa v rôznych adaptáciách príbehu snaží tomuto označeniu vyhnúť. V jednom z posledných filmových spracovaní z roku 2014 dokonca len ťažko, ak vôbec, verí tomu, že Zeus existuje. Jediné, čo ho zaujíma, je žena, do ktorej sa zamiloval a boje, v ktorých sa zabáva. Žiadne povolanie, žiaden veľký príbeh. Až do momentu, kým nespozná svojho otca. Potom môže vykročiť do niečoho, čo ho samého presahuje a k čomu bol povolaný.

Občas sa to stáva aj nám. Uveríme tomu, že žena je zmyslom mužovho života. Kým sa to deje našim kamošom, tak neveriacky krútime hlavou. V momente, keď sa to stane nám osobne, oslepneme. Poznáte tých chlapov, ktorí zabudnú na priateľov, na svoje koníčky a keď sa s nimi stretnete, nie je veľa toho, o čom by dokázali rozprávať? Stanú sa z nich nudní chlapíci, ktorým chýba prejav energie. A nakoniec sú z nich sklamané aj ženy, ktoré ich očarili.

Ženy nie sú bohyne, ktorým by mali muži prinášať obete na oltár. Ak budete budovať chrám svojej žene, vaša legenda zahynie. Ak nebudete rozumieť svojmu povolaniu, tomu čo vás presahuje, stratíte ženu, o ktorú tak veľmi stojíte. Som presvedčený, že keď bude chlap vedome pracovať na tom, kým v skutočnosti je, stane sa legendou. V menšom alebo väčšom priestore. Niektorí budú legendou pre svoju ženu, deti a priateľov, iní pre svoj odbor alebo krajinu.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Strašiak nie je skutočný

Potenciál, ktorý nesiete, nie je maličkosť. Schopnosti, ktoré máte, sú na to, aby ste zanechali stopu. Nemajú sa vytratiť do prázdna kvôli chybnému rozhodnutiu. Vaša legenda nemá zaniknúť. Nájdite svoju cestu, držte sa jej.

pozn.: Film, ktorý som mal na mysli, je “The legend of Hercules” (2014)


korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: videoblocks.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

2 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *