21. Pravidelná dávka - Matrix, Descartes a skepticizmus 1
Podcast

21. Pravidelná dávka – Matrix, Descartes a skepticizmus

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Kultovú trilógiu Matrix z prelomu storočí nevidel asi iba málokto—a asi by sa väčšina z nás zhodla na tom, že minimálne prvý film z ’99 bol naozaj dobrý a podnetný.

V takýchto prípadoch sme dnes trochu zvyknutí, že za dobrým filmom takéhoto kalibru stojí ešte lepšie kniha, ktorá je filmovej adaptácii vzorom. V prípade Matrixu to tak ale nie je.

Pamätám si, keď som sa prvýkrát márne snažil vypátrať jeho knižnú predlohu, a rovnako si pamätám na to, keď som v tejto trilógií začal objavovať viaceré známe otázky a problémy z filozofie. Jeden z týchto filozofických problémov vám chcem dnes predstaviť a v dejinách filozofie sa spája s postavou francúzskeho filozofa a matematika, ktorý žil na prelome 16. a 17. storočie, René Descartesa. Je to práve on, kto v učebniciach filozofie označuje koniec stredoveku a začiatok novoveku.

Problém, nad ktorým sa dnes zamyslíme, je problémom poznania, teda otázky ako pravdivo poznať svet a realitu, a ako čeliť tak častým ilúziám a klamlivým predstavám. Descartesovou odpoveďou je metóda radikálneho skepticizmu, teda pochybovania, a cez jeho slávny experiment o zlomyseľnom géniovi sa dostaneme k jeho ešte slávnejšiemu cogito ergo sum.

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO

***

Ak sa vám páči obsah, ktorý tvoríme, a chcete našu snahu oceniť a pomôcť tomuto projektu napredovať, vášmu daru budeme vďační na: SK0283605207004206569938

Zdroj obrázka: http://menace-theoriste.fr

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*