Rande? 4 rady, ako na to 1
|

Rande? 4 rady, ako na to

Muž a žena hrajú šach splitshire.com

Keď som bol na základnej škole, mal som raz napísať esej na ľubovoľnú časť našej rodinnej histórie. Môj otec mi poradil, aby som  šiel za dedkom a spýtal sa ho, ako spoznal starkú a ako sa vlastne vzali. Pamätám si, ako som si myslel, že bolo trošku smiešne keď jedna zo schôdzok mojich starých rodičov bolo 3D kino. Teraz, keď som už starší, mám nejaké to rande za sebou a dokonca som sa oženil, tak som prišiel na to, že môj starý otec bol vskutku trieda.
Vyzerá to tak, že väčšina mužov si myslí, že rande musí spadať do jednej z týchto kategórií.

 1. Večera
 2. Film
 3. Večera a film

NUDA!

Dobre teda, skús sa postaviť do pozície dievčaťa, ktoré súhlasilo, že s tebou pôjde von. Aj keď ťa má rada, celkom riskuje. Dnešný svet je miesto, kde je čas celkom cenný tovar a je tu veľa vecí, ktoré nám z neho uberajú. Také rande sa musí vryť do pamäti ( v dobrom slova zmysle), aby si sa odlíšil od ostatných potencionálnych nápadníkov a povedzme si to na rovinu, staré dobré večera a film jednoducho stačiť nebudú.

Takže, rozhodol som sa, že spíšem pár nápadov, ktoré zanechajú silný dojem aj dlho potom ako skončí. Aj keď vzťah nezafunguje, je to tak trochu zadosťučinenie, keď sa rande, na ktoré si ju vzal, stane jej štandardom do budúcnosti.

Nápad číslo 1: Nech je prvé rande spoznávacie rande

Keď by si na základnej škole povedal, že ideš s nejakým dievčaťom „von“, tak si v podstate povedal, že si jej „frajer“ (ale zvyčajne pomohlo, keď aj to dievča súhlasilo, že bude tvoja „frajerka“). Technicky vzaté, ani si sa s ňou nemusel rozprávať, aby vás považovali za „párik“. Je na čase urobiť ďalší krok!

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Chlap, hrdina, dub, stroj

Nezáleží na tom, ako veľmi si myslíš, že poznáš niekoho, vždy je ešte niečo, čo o ňom nevieš. Áno, prvé rande by malo byť zábavné a nezabudnuteľné, ale malo by viesť ku konverzácii. To znamená žiadne kino. Ak sa chystáš rozprávať sa s niekym v kine, spolu s ďalšími 50 ľudmi, ktorí si zaplatili, aby mohli vidieť ten film, tak sa priprav, že vás ukameňujú popcornom. A ver mi, to nie je niečo, čo by si chcel urobiť.

Viem, nad čím uvažuješ, „ no dobre, tak ju vezmem niekam na večeru”, ale to nemusí byť ten najlepší nápad. Večera môže byť problematická z viacerých príčin. Niektoré ženy zvyknú byť veľmi zásadové ohľadom svojich zvykov, týkajúcich sa jedenia  a to zahŕňa aj jedlo, ktoré si objednajú a aj spôsob, ktorým jedia). Také jedenie je omnoho intímnejšie ako si to často pripustíme. A taktiež, džentlmen v zácviku často zabudne spomaliť tempo a nenahádzať do seba jedlo, akoby sa bál, že tomu steaku narastú nohy a ujde mu. No a v tomto urputnom boji so steakom nejeden zabudne, že na druhom konci stola je dýchajúca živá bytosť (ktorá zväčša nohy má a odísť môže), s ktorou by sa mal rozprávať.

A okrem toho , kto chce stráviť noc dumaním, či nemá špenát zaseknutý medzi zubami?

A to ma privádza k môjmu druhému nápadu.

Nápad číslo 2. Robte veci, ktoré bavia ju

Týmto určite získate nejaké body naviac, keďže to dokazuje, že ste si dali tu námahu a zistili ste si, o čo sa zaujíma, a samozrejme je to taktiež dôležité aj na nasledujúcich stretnutiach.

Napríklad, moja žena rada hrá tenis. Hrávala dokonca aj za svoju strednú školu, ale na výške už jednoducho nemala čas. Bola to perfektná príležitosť – niečo, čo má rada, ale už dlho to nemala s kým hrať. Nezáležalo na tom, že som drevo na tenis, popravde vyzeralo to tak, že si užívala, ako ma preháňala po celom kurte. Zobral som to športovo a s humorom a nakoniec to bolo veľmi zábavne pre nás oboch.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   156. Podcast Mužom.sk: Muž nie je psík

Ak dievča nepoznáte až tak dobre, jej blog alebo Facebook môžu byť skvelými zdrojmi informácií. Prečítaj si jej blog, pozri si jej najobľúbenejšie stránky a čo má rada. Podstatné je, aby nemala pocit, že ju stalkuješ ( a úprimne, ani to nerob), ale keď sa ťa na rande spýta, odkiaľ vieš to, či ono, len povedz niečo ako: „Videl som na tvojom blogu, že máš rada to a to…“ a to úplne stačí.

Neskôr vo vzťahu pravdepodobne nájdete nejaké spoločné záujmy a to sa dá skvele využiť pri plánovaní ďalších schôdzok.

Nápad číslo 3. Urob niečo jedinečné a nové

A tu na scénu prichádza tá anekdota s mojím dedkom a 3D filmom (ja viem, že ste uvažovali, aký to má súvis s týmto článkom). Aj keď sa zdá, že 3D filmy sú len ďalším ťahákom na ťahanie peňazí z vreciek nás, kino-maniakov,  v 50.rokoch 20. storočia to bol úplne nový koncept. Môj dedko dostal strašne veľa bodov za to, že urobil niečo tak jedinečné.

Nielenže „nové a nevídané“ rande vám môže poslúžiť ako podklad na rozhovor, ale nadšenie, ktoré vznikne, vás zblíži.

Pointou je ísť a naozaj niečo robiť. Väčšina mužov to má už tak nejak v hlave zaklasifikované, že rande je pasívna záležitosť, ale aktívne rande bude omnoho viac nezabudnuteľné.

Nápad číslo 4. Panvice a hrnce

Hovorí sa, že cesta k srdcu muža vedie cez jeho žalúdok. To isté však platí aj na dámy.

Nezabudni, že variť je mužské. Keď chceš už svoju vyvolenú pozvať na večeru, tak sa vykašli na reštaurácie, ušetri nejaké peniaze (ale nebuď držgroš!) a daj svojej kuchyni šancu ukázať, na čo bola stvorená!

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Menej a dôsledne

Ak chceš naozaj prekvapiť, tak nabudúce, keď ťa pozve k sebe domov, dones si potrebné veci, prevezmi moc nad jej kuchyňou (ale nenásilne) a zanechaj ju v nemom úžase nad svojím kulinárskym umením. Ale nenechávaj za sebou neporiadok! (Aby toto fungovalo, je dôležité, aby si bol pozvaný, a teda mala čas upratať domácnosť. Ak to neurobíš, bude otrávená, nie očarená.)

Nevieš variť? No tak sa to nauč! Učiť sa nové veci je ľudské a aj mužné. Ak máš trocha tej trpezlivosti a vieš čítať, tak by to nemal byť problém. Ja a moja žena radi sledujeme allrecipes.com, keď hľadáme nejaké nové kulinárske nápady. Matt Moore tiež ponúka nejaké recepty aj na AoM.

Alebo si môžeš stiahnúť Man Cookbook a ukuchtiť nejakú mužnú delikatesu.

http://www.artofmanliness.com/category/travel-leisure/food-drink/cooking-food-drink/

Tak ja teda dúfam, že moje nápady nejako pomohli alebo aspoň vnukli nejakú novú inšpiráciu. A čo vy? Máte nejaké zaujímavé nápady ako dosiahnuť, aby rande bolo nezabudnuteľné?

preklad: Dominik Mucha
korektúra: Ivana Badiarová
zdroj: artofmanliness.com
fotografia: splitshire.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

9 Comments

  1. Asi záleží, ako rozumieme tomu pojmu. Ak hovoríme o “chodení” a nie napr manželstve, alebo “balení”, tak by som povedal, že minimálne raz a maximálne 2-3 krát v týždni. Samozrejme nepočítam klasické “sme spolu”, alebo čas keď sme vonku s priateľmi. Jedno zaujímavé, súkromné rande v týždni je asi nevyhnutné. Aký je váš názor resp. skúsenosť?

 1. do akej miery o dievča bojovať, v takom zmysle aby som to dievča viac neodradil ako získal si jej srdce (vyvolávanie, písanie ….) …je dobré dievčaťu povedať na rovinu že chlapcovi páči a čo ho na nej oslovilo …ak sa dievča hrá/nehrá na nedobytnú znamená to že dievča nechce toho chlapca alebo to že chce byť dobývaná ?( príklad…nejasné vyjadrenie k otázke ,že či by šla vonku , neodpísanie na správu a tak…?

  1. Ťažké otázky. Snáď sa nájde niekto, kto pridá odpoveď. Môj osobný názor na situácie, aké si opísal je, že v takom prípade dievča nemá záujem.
   Osobne cením priamosť. Inak je to hra na mačku a myš. Samozrejme vtedy muž riskuje, ale to nie je niečo čoho by sa chlap mal strániť.
   Opakované prezváňanie/telefonovanie/chat sú síce príjemné vynálezy, ale pomáhajú nesmelým zostať nesmelými. Priame osobné pozvanie môže znamenať priame odmietnutie, ale v tom momente vieš na čom si a môžeš ísť ďalej.
   Moja manželka by určite potvrdila tieto riadky.

   Čo si o tom myslíš ty?

 2. Moj tatko sa kamaratil s mamkou 10 rokov od strednej (boli spoluziaci na stavebnej priemyslovke) x razy poslala prec, vykopla ho dverami, vratil sa okno. A naopak. Chodil za nou do prace, ona mu rysovala, ked bol na vyske. Ked ich vztah prezil 10 rokov a x rozchodov a zabuchnuti dverami a 6872 hadok, vzali sa. A 30 juna by boli spolu 42 rokov. Neviem kedy sa stretnu sa v nebi, oco na mamku caka uz 11 rokov. A myslim ze sa zhora dobre bavi…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *