Je čas na ferret legging 1

Je čas na ferret legging

Ferret Fred is seen during a news conference in Kharkiv

Vážení džentlmeni, toto je výzva do boja. Počas celej našej histórie muži používali najrôznejšie športy, aby si navzájom zmerali sily. A dnes, páni, prišiel čas, aby sme oživili tento starobylý šport, ktorý buduje odvahu, vôľu a mentálnu silu. Prišiel čas na ferret legging.

 

Čo je presne ferret legging?

Pýtaš sa, čo to je? Veľmi poľutovaniahodná otázka, ktorá iba dokazuje. ako tento šport upadol do zabudnutia. Šport (a áno, je to šport) je to veľmi jednoduchý a priamočiary. Súťažiaci vezme fretku a narve si ju do nohavíc. Víťazom sa stane ten, ktorý vydrží odolávať fretčím zubom a pazúrom čo najdlhšie.

Prirodzene, aby bolo zápolenie súťažiacich poctivé, aplikujú sa tu aj ďalšie pravidlá. Pantalóny súťažiaceho musia byť zviazané nad členkom, aby fretka nemohla uniknúť, a musia byť dostatočne veľké, aby sa v nich fretka mohla slobodne pohybovať. Samotná inkriminovaná fretka musí mať všetkých 34 zubov a všetky pazúre. Fretkám a súťažiacim je prísne zakázané používať akékoľvek omamné látky, takže si páni odložte prípitok na neskôr. A pochopiteľne, spodné prádlo nie je dovolené.

Akonáhle je fretka vypustená do nohavíc a tie sú následne opásané opaskom, hra sa začína. Terajší rekord je asi 5 hodín a 30 minút. Na pohľad zastrašujúce číslo, ale neupadajte do zúfalstva. Ako vraví ľudová múdrosť: s troškou cviku a trpezlivosti aj ty môžeš byť kráľ (ferret leggingu).

 

No dobre no, odkiaľ to vzišlo?

Praktizovanie ferret leggingu má siahodlhú históriu. Aj keď fretky spadajú najmä do kategórie domácich zvierat, boli domestikované už pred 2500 rokmi a boli používané ako poľovné zvery. Lovci vysielali fretky do hlbín zajačích alebo krtčích nôr, aby ich odtiaľ vydurili. Počas stredoveku bolo však takéto fretkovanie nelegálne, teda iba ak si nebol veľmi bohatý. A takto sa zrodil nový šport.
Chudobní lovci a pytliaci boli donútení prepašovať svoje fretky cez loveckých dozorcov a v tejto neútešnej situácii si ich mnohokrát strčili do nohavíc. Dodnes nie je jasné, kedy sa z tohto stal šport a ani kde sa konali prvé súťaže. Niektorí tvrdia Škótsko, iní zase Anglicko. Čo ale vieme, je, že to vzniklo vo Veľkej Británii a že sa to stalo veľmi vychytenou voľnočasovou aktivitou u Yorkshírskych banníkov okolo roku 1970. A bolo to tam, kde legendárny  Reg Mellor začal praktizovať tento šport. Keď Mellor začínal, rekord vo ferret leggingu bol slabých 60 sekúnd. Pán Mellor však dosiahol neuveriteľných 5 hodín a 26 minút. A áno, i keď jeho rekord bol už od vtedy viackrát zlomený, praví milovníci ferret leggingu vedia, že tento šport by nikdy nebol tým, čo je teraz, bez jeho pričinenia.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   280. Podcast Mužom.sk: Umění odolnosti (Ross Edgley)

Žiaľ, od roku 1970 ferret legging pomaly vymierali. Ale nevymreli úplne! V Richmonde, Virgínii bola v rokoch 2003-2009 usporadúvaná národná ferret legging akcia. Zavše môžeme tento šport vidieť pri charitatívnych podujatiach na vyzbieranie peňazí, ale ešte menej často ju môžeme pozorovať na škótskych hrách.

Ak chcete dopomôcť tomuto kedysi vznešenému športu dosiahnuť jeho pôvodnú slávu, môžete kontaktovať miestnu spoločnosť pre škótske hry a požadovať, aby ju zaviedli na ich nadchádzajúcom festivale.

 

A prečo presne by som to mal robiť?

Pre moderného muža ponúka ferret legging mnoho výhod. Priateľský zápas medzi mužmi pozdvihuje hladinu testosterónu, toho najmužnejšieho z hormónov, a to samo o sebe obnáša rôzne benefity. Taktiež dopomáha mužovi vytvoriť si schopnosť prosperovať aj vo veľmi psychicky náročných situáciách a zúročovať jeho silu vôle. Pretože akonáhle je fretka dnu, tak ju chcete mať von. A rýchlo. Ale s každou sekundou, kedy bojujete s bolesťou, sa vaša sila vôle zväčšuje.

Po pravde, ferret legging spája dve veľmi mužné hobby v jedno. Pretože akonáhle ste skončili s ferret-leggingom, môžete vytrénovať svoju fretku, aby vám lovila zajace. I keď predstava sokola, ktorý sa pomaly vznáša a letí po svoju obeť, je určite pompézna, mať všetky doklady na sokola nie je práve jednoduché a lacné. Na druhej strane si však fretku môžete hocikedy kúpiť v pet shopoch. Prosím ale, nezabúdajte si pred kúpou fretky pozisťovať čo-to o zvierati samotnom, keďže mať a starať sa o fretku je veľký záväzok. Nikdy nie je v poriadku zaobstarať si zviera bez akceptácie plnej zodpovednosti za jeho život. To samozrejme neznamená, že urobíte svoj domov immúny voči fredčím útekom, ale že vždy budete mať dostatok zásob pre vášho malého kamaráta.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Mužská krása?

A v neposlednom rade ferret legging je taktiež skvelým štartérom v konverzáciách s dámami. Keď inkriminovaná slečna započuje, že ste vášnivým ferret leggistom, je prirodzené, že bude chcieť vedieť viac o mužovi, ktorý také niečo robí. Takže ferret legging vám môže dopomôcť dokonca aj pri zoznámení s nežnejším pohlavím.

Možno sa pýtate: „ Ale čo ak moja žena/priateľka nie je veľmi za toto nové hobby?“

Vážení džentlmeni, nesmieme nikdy zabúdať na to, že nemôžeme žiť pre potvrdenie a uznanie od žien. Niekedy musí muž sám odvážne vykročiť do neznáma a viesť naplňujúci život. Vysvetlite jej, že tieto hobby vám prinášajú potešenie, zväčšujú váš talent pre detail, udržiavajú vašu myseľ jasnú, expandujú vašu kreativitu a že vám pomáhajú nájsť si nových priateľov a naučiť sa nové veci. Prinášajú do vášho života niečo zaujímavé a pomáhajú vám byť všestranne nadaným mužom.

Ak vaša vyvolená stále zažíva určitý pocit neistoty, pozvite ju. I keď ferret-legging je tradične mužský šport, existuje aj ženská verzia, v ktorej si slečna hodí fretku do blúzky. Je to perfektná príležitosť ukázať vašej dievčine, o čo vlastne ide. A taktiež je to pre vás výborná príležitosť pre romantické rande. A pre fretky tiež.

 

Zdroj: artofmanliness.com
Foto: nypost.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

3 Comments

  1. Tak teda väčšiu blbosť som už dlho nečítal. BTW loviť zajace s fretkou je taktiež pytliačenie pokiaľ sa nemýlim.

    1. Veríme, že si to spolu s nami pochopil ako recesiu a pokus o vtip 😉 Trocha to naznačuje celý tón článku. Určite si medzi tými ostatnými článkami nájdeš nejaký viac inšpirujúci.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *