Homo Cristallinum - slepá ulička evolúcie 1
|

Homo Cristallinum – slepá ulička evolúcie

310H

Chlapi, nie ste nejakí krehkí? V jednom kuse niečo niekoho bolí, nemá sa dobre, prežíva ťažké obdobie. Zdá sa, že po dobách ľadových, kamenných, bronzových, nadišla doba kryštálová. Musíte si na každom kroku dávať pozor, aby ste sa náhodou niekoho nedotkli.

Staň sa členom
A ZÍSKAJ PRÍSTUP K PRÉMIOVÉMU OBSAHU, FÓRAM A ĎALŠÍM CHLAPOM

 • Privátne skupiny len pre členov – či hľadáš inšpiráciu v športe, sile, vzťahoch alebo otcovstve
 • Privátne četovanie
 • Diskusné fóra – zorganizuj chlapov okolo seba, alebo sa pridaj k iným, preberaj všetko, čo ťa trápi a zaujíma, poraď iným
 • Nájdi si chlapov z Mužom.sk vo svojom okolí – vyhľadávanie na mape
 • Prednostné informácie ohľadom organizovaných stretnutí – takto si stále nájdeš miesto na našich častokrát vypredaných spoločných aktivitách
 • Vlastná nástenka a možnosť zdieľať svoje nápady s komunitou
 • 10% zľava na náš merch
 • Prístup k prémiovým článkom
 • Prístup k prémiovým podcastom

Je veľmi pravdepodobné, že v budúcnosti sa vykopávky po tejto dobe budú robiť len veľmi ťažko. Muži, ktorí žijú v dobe kryštálovej, sa totižto pri nepriaznivých podmienkach rozsypú na milión kúskov.

Aby som sa vyhol vývojovému štádiu „Homo Cristallinum – Človek kryštálový”, musím pracovať na troch druhoch odolnosti. Fyzickej, mentálnej a emocionálnej. Začnime teda od podlahy.

Fyzická sila mala význam od pradávna. Jej význam sa síce mení, no nikdy nezanikol. Nie každý ju však chce a dokáže pestovať, alebo mať pod kontrolou. Moja skúsenosť je, že muži v mojom veku sa nechcú hýbať, pretože ich bolia kĺby, kolená, kríže. Brutálny potenciál užitočnej sily tak vychádza navnivoč. Rozumejte mi dobre… Nepochybujem, že zranenie je vážna vec, a viem, že vtedy musíte pristupovať k pohybu špecificky, ale nie je tých zranení nejak veľa? Vraj to prichádza s vekom. Naozaj? Neprichádza to skôr lenivosťou, nulovou motiváciou, neochotou zveriť sa prísnemu trénerovi? Nakoniec za vašu tučnotu bude zodpovedný čas a nie tvoja mizerná sebadisciplína. Nie je pre vás deprimujúca predstava, že plynúci život ti nadiktuje tvoj zdravotný stav? Ako to, že existujú chlapi, ktorí sú fit aj v 60-ke? Berte tieto moje slová ako hodenú rukavicu. Zdvihnite zadok a začnite sa o seba starať. V zásade je jedno, čo budete robiť, ale hýbte sa. Vykašlite sa na chvíľkové ciele, ako Spartan Race, maratón alebo forma na dovolenku. Buďte zdraví kvôli vašej rodine, užitočnosti, práci.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   336. Podcast Mužom.sk: Skutočná pliaga je Hikikomori

Mentálna odolnosť je pravdepodobne nedostatkový tovar. Aj vy počujete mužov plačúcich, že sa im niečo postavilo do cesty, veci sú príliš ťažké, nevedia sa rozhodnúť? Psíkovia so stiahnutým chvostom. Ak chcete povedať kritiku, vyžadujú sa od vás na každé negatívum aspoň dve pozitíva. Ďakujem, nemám záujem o takúto komunikáciu.
Nečelíme kritike, ťažkým veciam ani priamemu jednaniu, a potom, keď sa na nás život navalí, východisko samovraždy nie je vzdialená možnosť. Nechcem tu hrať prílišného hrdinu, sám totiž môžem zajtra stroskotať, ale práve mentálna odolnosť je to, čo tomu má zabrániť. Skúste hovoriť veci priamo, povedať nie, prijať kritiku. Uvidíte, že nezomriete, dokonca vraj ani neskončí svet. Iba sa stanete pevnejším.

A k emóciám. Majte rozum. Teda, máte rozum. Tak ho používajte. Prestaňte vyplakávať, že sa máte zle. Okrem toho, že to je absolútne neatraktívne pre ženy, tak vás to nikam neposunie. Cítite sa zranení, že s vami niekto nesúhlasí? Koho to zaujíma? To, že nesúhlasíte s týmto článkom, predsa nie je môj koniec. Proste sa vzchopte. Odmietnite skončiť svoju snahu príliš skoro, zabudnite na rozvod, kým ste nevyskúšali každú možnosť. Nenechajte sa citovo vydierať. Vzmužte sa!

Nemám na tieto svoje tvrdenia podklady ani vedecké výskumy. Proste mám pocit, že Homo Cristallinum je slepá ulička evolúcie. Stačí trocha fyzickej, mentálnej a emocionálnej odolnosti a váš život môže nabrať celkom iný smer. K dobrému životu totiž netreba veľa. Ide skôr o to, čo sme schopní viac – hovoriť, alebo konať?

Tri veci. Zdvihni svoj zadok a hýb sa. Vyhľadávaj aj veci mimo komfortnej zóny. Nauč sa otriasť, keď nastanú ťažké okolnosti.


korektúra: Ivana Badiarová
fotografia: gratisography.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

5 Comments

 1. Pecka članol. Lezim si akurat na gauči a v hlvave si nadavam jak je všetko nahovno. Po prečitani som pocitil silu ktora vomne je. Stavam s gauča a idem si dat desat. Idem daco vo svojom zivote zmeniť. Dik chlapi.

  1. Vďaka, najlepšia odmena pre nás je zdieľanie, alebo keď upozorníte známych, že ste našli dobrý zdroj. A desať pív by bol tiež zaujímavý výkon 😀 ale článok smeroval inde, tak snáď… 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *