Naspäť cesta nemožná, napred sa ísť musí - Dvor 1

Naspäť cesta nemožná, napred sa ísť musí – Dvor

photo-1453806839674-d1a9087ca1ed

Kupujeme byt, malý, ale náš. Ako bonus k nemu patrí, ako to už na dedinách býva, dvorček s dielňou a o kúsok ďalej záhrada, kde som medzičasom stihol presadiť nejaké tie bylinky. Jedna vec ma však mrazí pri pohľade z okna. Bože, ten bordel na dvore…

… žiadna tráva, baza prerastená cez hrdzavý plot skrz naskrz a keďže na tom mieste boli kedysi chlievy, tak aj kusy asfaltu a štrk ako podložie. Samozrejme, že náš pes ako správny dedinský Bodrík, kadí, kde sa mu zachce… Bolo rozhodnuté. Ak tu chcem žiť ja a moje dve princezné, niečo sa tam musí zmeniť. A keďže prístup k jadrovým zbraniam nemám, vybral som si cestu, ktorá otestuje nervy, vytrvalosť, silu a odvahu každého chlapa. Od základu prerobiť dvor a urobiť tak z neho miesto na oddych pre moju rodinu a priateľov.

Ak vám niekto povie, že je lepšie stavať nové ako prerábať staré, vedzte, že pri prerábke dvora to platí na sto percent! Najprv zhodiť, vykopať, odrezať a vyviesť staré, potom vybudovať od základu nové… Ľahko sa píše, ale ťažšie vykoná. Jednému sa zrazu skráti čas na tvorenie o polovicu len kvôli tomu, že sa objavia nové a nové prekážky v budovaní jeho ,,rajskej záhrady”.

Ešte šťastie, že mám vo svojom okolí zopár správnych chlapov, ktorí vedia prísť na pomoc vtedy, keď je to viac než potrebné! Nie je totiž dobré mužovi samému betónovať stĺpiky do desiatej večera! A tak sa teda učím. Učím sa odhadnúť čas potrebný na danú úlohu, čas na jedlo (naši otcovia dobre vedeli, prečo jedia slaninu!). Učím sa nové zručnosti (napríklad zváranie), iné zase po rokoch oprašujem. Človek predsa nikdy nezabudne, ako má vyzerať správny mastný betón (pozn. v našej lokalite sa tak hovorí správnej konzistencii betónu).

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Oblečením k mužnosti?

No najťažšie popri všetkých týchto činnostiach, ktoré ma bavia a zároveň posúvajú dopredu, je nájsť si čas na dcérku a manželku. Nenávidím ten moment, keď viem, že som sa mal dávno venovať rodine, no ešte stále musím odkladať flexu, vŕtačku, krompáč a iné. A tak robím, ako najlepšie viem a zo dňa na deň sa lepším. A to v každej oblasti. Postupne a pomaly, no stále vpred! Ako môže chlap preležať celé dni na gauči, to neviem.

Viem len toľko, že Ja si večer líham s pocitom Dobre prežitého dňa, ktorí mi Niekto tam zhora dal, a že zajtra sa posuniem ešte ďalej.

Martin Michal


korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *