Pozor, na čo sa sústredíš 1

Pozor, na čo sa sústredíš

U0Y3SC9Z42

Existujú veci, ktoré robia naše životy lepšími, zmysluplnejšími a nás samotných šťastnejšími. Môže to byť napríklad zamestnanie, bez ohľadu na to, čo robíme. V zásade však záleží, na čo sa pri tom sústredíme.

To, čomu venujeme najväčšiu pozornosť, má tendenciu pohltiť nás. V pozitívnom aj negatívnom pohľade. Denne sa nájde x vecí, ktoré nás odvádzajú od toho, kam by sme mali smerovať. Práve preto je dôležité selektovať, na čo sa upriamime.

Osobne si veľmi vyberám, ktoré správy a spravodajstvá budem sledovať. Aj pri sledovaní televíznych novín sťahujem zvuk pri tých informáciách, ktoré považujem za balast. Verte, že mi mnoho reportáží na sledovanie nezostane. Rovnako tak nepotrebujem online spravodajstvo, ktoré ma informuje o nezmyselných susedských kauzičkách.

Môj facebookový a instagramový účet prechádzajú podobnou „cenzúrou” a výsledkom bude sociálna sieť, ktorá ma neodvádza od cieľa, ale slúži mojim potrebám. Onedlho prejde podobným procesom aj youtube-ový účet.

Nemám čas ani chuť čítať trollovanie, vyplakávanie, alebo sa vyžívať v šťastí, či nešťastí iných. Je mnoho vecí, ktoré potrebujem urobiť pre svojich blízkych, okolie, alebo v spoločnosti, kde mám dosah.

Ak by sme sa nemali sústrediť na to, čo nás odvádza od cieľa, tak na čo potom?

To je ťažká a veľmi osobná otázka pre každého človeka zvlášť. V zásade však povedzme, že najprv je treba zacieliť na veci, ktoré MUSIA byť urobené. A pekne poporiadku. Zabudnite na multitasking. Ak má práca priniesť úžitok, potrebuje vašu plnú koncentráciu a pozornosť. V prípade, že máte na svoju prácu talent, potrebujete mu poskytnúť najlepšie podmienky, aby ste ho vo výsledku cez rušivé vplyvy nepremrhali.

Praktický príklad. Idete písať blog? A chcete mať pri tom zapnutý facebook, telefón čo najbližšie a stihnúť ešte nejaký rozhovor popri tom? Dopredu sa s vami stavím, že to nebude váš najlepší článok. To všetko si predstavte ako nitky, ktoré ťahajú vašu pozornosť na rôzne miesta. A je jedno, či ste kováč, architekt, učiteľ, kuchár, alebo policajt.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   10 tipov ako ovládnuť disciplínu

Ak objavíte, na čom záleží, potom to vyžaduje vašu plnú pozornosť. Následne je možnosť, že vás to pohltí v pozitívnom zmysle slova.

Ponoriť sa do hĺbky vecí, ktoré považujete za potrebné, upriamiť svoju pozornosť bude vo výsledku znamenať, že sa vykašlete na balast, cynizmus a negatíva, ktoré ostatným ľuďom znemožňujú robiť, čo by si priali.


korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: stocksnap.io

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *