Myslieť ako barbar Conan 1

Myslieť ako barbar Conan

Myslím, že mi chýba správna odpoveď častejšie, ako to dám na sebe vedieť. Riešenie, ako sa dostať k tomu, po čom túžim, sa nedá dosiahnuť žiadnym magickým rituálom. Mnoho vecí je dosiahnuteľných, ale nič iné ako tvrdá práca, vytrvalosť a zručnosť ťa k nim neprivedie.

Myslím, že mi chýba správna odpoveď častejšie, ako to dám na sebe vedieť. Riešenie, ako sa dostať k tomu, po čom túžim, sa nedá dosiahnuť žiadnym magickým rituálom. Mnoho vecí je dosiahnuteľných, ale nič iné ako tvrdá práca, vytrvalosť a zručnosť ťa k nim neprivedie.

Ak niečo chcem, musím si to zaslúžiť. To je krutá pravda. Tvrdosť tej skutočnosti nie je v tom, že si musíš niečo fyzicky odmakať. To by si zvládol. To, na čom uspejem, alebo zlyhám, je moje myslenie, resp. myšlienky, ktoré predchádzajú akcii. Skutočnosť je, že môžem mať nadľudskú silu alebo talent, či schopnosti, no ak mi “nefunguje hlava”, nedôjdem nikam.

Predstav si obraz slona pripútaného povrazom k stromu. Myslíš, že by ten povraz nepretrhol? Nepokúsi sa o tom, ak je celý život presvedčený, že žiť priviazaný o strom je prirodzené.

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 4 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Funguje to aj naopak. Myšlienky ťa zastavia v nadobúdaní nových schopností a sily.

Radi sa dívame na fiktívnych hrdinov, ktorí dokážu čokoľvek. Vieme, že James Bond je taký frajer (čítaj: má taký mindset), že zvládne všetko. Obdivovať ľudí so správne nastavenou hlavou je spôsob, ako sa inšpirovať.

Pozrime sa teda na barbara Conana. Niektorí ste o ňom počuli, iní nie, ďalší poznajú iba film z roku 1982. Barbar Conan je však fiktívna postava dobrodružných kníh a komiksov, dobrodruh, hrdina a bojovník, ktorý je populárny dekády. Stelesnenie cnosti a odvahy. V príbehu Kráľovná čierneho pobrežia je Conanovou prvou láskou pirátska kráľovná Belit. Tá sa zaujíma o filozofiu a duchovno a tak sa Conana pýta na jeho bohov a vieru. Keď hovorí o svojom bohu Cromovi, povie: “Je ponurý a bez lásky, ale pri narodení vdýchne do mužovej duše schopnosť bojovať a zabíjať. Čo by si muž mohol viac priať?”

Barbar je presvedčený, že sila a schopnosť prežiť je absolútnou súčasťou jeho vnútra. To mu umožňuje splniť aj nesmierne ťažké úlohy. Sila, ktorá bola doňho priamo vložená Cromom. Boh, ktorý preňho neurobí nič viac, ale už to ani nie je treba. Zdroj sily je v ňom samom.

Conan nepotrebuje k životu veľa. Dobré jedlo, dobré víno, dobrú ženu po svojom boku a vzrušenie z boja. Sústredí svoje myšlienky na to, čo považuje za dôležité a preto sa mu žije dobre. “Žijem, horím životom, milujem, bojujem a som spokojný.”

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Brúsenie schopností

Život v prítomnosti. Príliš často naše mysle zamestnáva neistota z budúcnosti. Som pripravený, ak…? A čo ak potom…? Strach zamestnáva našu myseľ toľko, že nestíhame rozvíjať schopnosti, ktoré by boli v budúcnosti naozaj užitočné. Conan je neporaziteľný v boji. Jeho sebavedomie vyplýva z toho, o čom je presvedčený, že ovláda. Je silný, schopný, odvážny. To mu dovoľuje žiť v prítomnosti a podľa vlastných podmienok.

Takto by sme mohli premýšlať aj o ďalších hrdinoch. Prečo však o nich a nie o sebe? Ja aj vy predsa môžeme zbierať úspechy z dobre nastavenej hlavy. Viem napríklad, že potrebujem pracovať na svojej prítomnosti, aby som sa neobával budúcnosti. Viem, že je hlúposť oplakávať minulosť a povestné rozliate mlieko.

Správny “mindset” nie je všetko, ale ani málo. Nastav si hlavu a okolo sa rozjasní. Potom bude jednoduchšie rozlíšiť, čo v živote považuješ sa skutočne dôležité. Nasleduje nadobudnutie zručností a skrze to nadobudnutie sebavedomia.

Základom je však pokojná hlava plná zdravých myšlienok.


korektúra: Ivana Varga

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

One Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *