Bol som v MMA Top Team Košice - Lapovačka 1
Ostatné

Bol som v MMA Top Team Košice – Lapovačka

find-your-fight

Písal som vám o mojej skúsenosti s TCA Combat Academy, aj s kurzom kajakovania. Po svoju novú skúsenosť som tentokrát nešiel na slepo, pretože o profesionáloch, ktorí vedú MMA Top Team, som už počul, videl som ich a mal som tú česť s nimi trénovať. Prečítajte si skúsenosť amatéra, ktorý sa dostal na tréning lapovania a prežil.Nájsť šport, ktorý by ma bavil, nebolo nikdy jednoduché. Nakoniec som zakotvil v posilňovni, čo považujem za skvelé rozhodnutie. No po čase sa mi podarilo natrafiť na užitočné spestrenie. Popri silových tréningoch som mohol vidieť neuveriteľnú kondíciu, nasadenie a zručnosť MMA zápasníkov, ktorí trénovali v Radyactive.  Konkrétne to boli také silné mená ako Emin Sefa a Matúš Laincz. Aj oni dvaja mali veľký vplyv na to, že som box zaradil do svojho tréningu (za ten tréning však môže top tréner Radovan Gergeľ)

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Lapovanie je skvelý intervalový tréning, ktorý buduje dynamiku, koordináciu, pracuje s pamäťou, dokáže byť vysoko intenzívny a z môjho pohľadu poráža aj najpreferovanejšiu kardio aktivitu – beh. Pod vedením dobrého trénera je vhodný takmer pre každého. Ak máte napríklad nadváhu, beh by som v žiadnom prípade nedoporučil, no lapovanie celkom určite. A popravde, buduje sebavedomie a je to zábava.

Vydať sa na lapovačku, ktorá je otvorená pre verejnosť, chce trocha odvahy. Nie ste žiadny Rocky Balboa, kondička tiež nič moc a nikoho tam nepoznáte. Kašľať na to! Ide sa. V telocvični sa zhromažďujú muži aj ženy, začne rozcvička – to je tá časť, po ktorej dúfate, že je koniec, pričom súčasne dúfate, že je tam ešte niekto podobne drevený ako vy. Odfúknete si, nasadíte požičané, alebo svoje úplne nové rukavice a ide sa na vec. Rýchly rez a ste v tom. Jednoduché kombinácie úderov si začnete skúšať pomaly a postupne pridávate. Matúš Laincz, alebo Juraj Winkelmes (okrem iného organizátor EAST PRO FIGHTu) dozerajú, aby to malo hlavu a pätu a priučili ste sa niečo z techniky. Hodina zbehne rýchlo, čo je jeden zo znakov profesionálnej práce trénera. Absolútne prepotené veci, tatami vo vašom okolí zaplavené (našťastie „iba” vašim potom) a vy absolútne spokojný.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Legenda ako Herkules

Ak hľadáte spôsob, ako sa zoznámiť s novými ľuďmi, tak lapovačka je ideál. Ocitnete sa v dvojici s niekým, koho nepoznáte, zoznámite sa, ale máte čo robiť, takže odpadajú trápne chvíle mlčania. Trénovať chodia muži, aj ženy, takže berte frajerku a hurá na to. Akurát sa s ňou predtým skúste nehádať, pretože možnosť vypustiť paru a frustráciu je veľmi veľká. Nakoniec môžete zistiť, že lapovanie dokáže byť istým spôsobom účinná psychohygiena.

Jednoznačne sa tam budem vracať a vy by ste to mali skúsiť tiež. Pozrite sa vo svojom okolí po podobnej možnosti a prekonajte váhanie. V zásade nepotrebujete nič iné, než kvalitného trénera. V mojom prípade som mal veľké šťastie, pretože Matúš Laincz je legenda česko-slovenského MMA a MMA Top Team Košice patrí medzi špičku na Slovensku. Vy si potrebujete nájsť niekoho, kto je naozaj dobrý a nebude vás ničiť nezmyselnými cvikmi.

Ja si idem poznačiť do kalendára ďalšiu lapovačku. Ako to bolo? Predný zdvihák, zadný lakeť, zadný zdvihák…


Korektúra: Jana Lászlóová

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*