Bol som v MMA Top Team Košice - Lapovačka 1
Ostatné

Bol som v MMA Top Team Košice – Lapovačka

find-your-fight

Písal som vám o mojej skúsenosti s TCA Combat Academy, aj s kurzom kajakovania. Po svoju novú skúsenosť som tentokrát nešiel na slepo, pretože o profesionáloch, ktorí vedú MMA Top Team, som už počul, videl som ich a mal som tú česť s nimi trénovať. Prečítajte si skúsenosť amatéra, ktorý sa dostal na tréning lapovania a prežil.Nájsť šport, ktorý by ma bavil, nebolo nikdy jednoduché. Nakoniec som zakotvil v posilňovni, čo považujem za skvelé rozhodnutie. No po čase sa mi podarilo natrafiť na užitočné spestrenie. Popri silových tréningoch som mohol vidieť neuveriteľnú kondíciu, nasadenie a zručnosť MMA zápasníkov, ktorí trénovali v Radyactive.  Konkrétne to boli také silné mená ako Emin Sefa a Matúš Laincz. Aj oni dvaja mali veľký vplyv na to, že som box zaradil do svojho tréningu (za ten tréning však môže top tréner Radovan Gergeľ)

Lapovanie je skvelý intervalový tréning, ktorý buduje dynamiku, koordináciu, pracuje s pamäťou, dokáže byť vysoko intenzívny a z môjho pohľadu poráža aj najpreferovanejšiu kardio aktivitu – beh. Pod vedením dobrého trénera je vhodný takmer pre každého. Ak máte napríklad nadváhu, beh by som v žiadnom prípade nedoporučil, no lapovanie celkom určite. A popravde, buduje sebavedomie a je to zábava.

Vydať sa na lapovačku, ktorá je otvorená pre verejnosť, chce trocha odvahy. Nie ste žiadny Rocky Balboa, kondička tiež nič moc a nikoho tam nepoznáte. Kašľať na to! Ide sa. V telocvični sa zhromažďujú muži aj ženy, začne rozcvička – to je tá časť, po ktorej dúfate, že je koniec, pričom súčasne dúfate, že je tam ešte niekto podobne drevený ako vy. Odfúknete si, nasadíte požičané, alebo svoje úplne nové rukavice a ide sa na vec. Rýchly rez a ste v tom. Jednoduché kombinácie úderov si začnete skúšať pomaly a postupne pridávate. Matúš Laincz, alebo Juraj Winkelmes (okrem iného organizátor EAST PRO FIGHTu) dozerajú, aby to malo hlavu a pätu a priučili ste sa niečo z techniky. Hodina zbehne rýchlo, čo je jeden zo znakov profesionálnej práce trénera. Absolútne prepotené veci, tatami vo vašom okolí zaplavené (našťastie „iba” vašim potom) a vy absolútne spokojný.

Ak hľadáte spôsob, ako sa zoznámiť s novými ľuďmi, tak lapovačka je ideál. Ocitnete sa v dvojici s niekým, koho nepoznáte, zoznámite sa, ale máte čo robiť, takže odpadajú trápne chvíle mlčania. Trénovať chodia muži, aj ženy, takže berte frajerku a hurá na to. Akurát sa s ňou predtým skúste nehádať, pretože možnosť vypustiť paru a frustráciu je veľmi veľká. Nakoniec môžete zistiť, že lapovanie dokáže byť istým spôsobom účinná psychohygiena.

Jednoznačne sa tam budem vracať a vy by ste to mali skúsiť tiež. Pozrite sa vo svojom okolí po podobnej možnosti a prekonajte váhanie. V zásade nepotrebujete nič iné, než kvalitného trénera. V mojom prípade som mal veľké šťastie, pretože Matúš Laincz je legenda česko-slovenského MMA a MMA Top Team Košice patrí medzi špičku na Slovensku. Vy si potrebujete nájsť niekoho, kto je naozaj dobrý a nebude vás ničiť nezmyselnými cvikmi.

Ja si idem poznačiť do kalendára ďalšiu lapovačku. Ako to bolo? Predný zdvihák, zadný lakeť, zadný zdvihák…


Korektúra: Jana Lászlóová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*