Uprac si ten bordel 1

Uprac si ten bordel

greta-scholderle-moller-138623

Poznáte ten pocit, keď je v zásade všetko v poriadku, no niekde vzadu v hlave viete, že ešte niečo chýba? Ja takéto „drobnosti” objavujem neustále. Rád by som naplnil svoj potenciál, a preto potrebujem poupratovať. Možno aj vy. Niekto okolo seba, niekto v sebe, niekto aj aj.

Svoj potenciál nenaplním, ak žijem v neporiadku. V zásade mám dva pracovné kúty. Doma som si vybudoval ideálne pracovné prostredie, plné inšpirácie a podnetov. Rád by som vám ho niekedy ukázal. Pravda však je, že tam pracujem málokedy, pretože mi v tom bráni neporiadok. Druhé pracovné miesto je minikancelária v práci, kde pomaly prestávam pôsobiť. Za posledné týždne sa tam nakopilo množstvo vecí, a tak mám neustále v mysli, že to musím doriešiť skôr, ako začnem niečo iné.

Neporiadok obmedzuje v mnohých smeroch. Svoj život môžete prispôsobiť obmedzeniam, alebo obmedzenia odstránite. A keďže som dostal nápad na tento článok, najprv som sa pustil do upratovania ja sám. Doma sa to podarilo celkom rýchlo a hneď mám predstavu o niekoľkých ďalších projektoch. Na to, aby ste prešli celú cestu, potrebujete prvý krok. Dnes som upratal stôl a táto úloha mi už neprekáža, aby som sa pustil do nasledujúcich. Keď vypracem kanceláriu, môžem sa slobodnejšie sústrediť na nové zadanie. Zhodou okolností mi to dnes moji priatelia pripomenuli.

Nejde len o to, že som upratal. Ide o to dať veciam miesto, aby som mal priestor pre napredovanie. Naplniť svoj potenciál znamená začať od základov. Napríklad, že si ráno ustelieš a potom si pripravený dokončiť ďalšiu vec. Dokončiť projekt dáva mužovi zvláštny pocit sily a kontroly. Spojte tento pocit s túžbou zlepšovať sa a dostanete šancu na kvalitnejší život.

Upratať si je vždy to „jednoduchšie”. Udržať si v živote poriadok je tá náročnejšia časť. Disciplína vždy vyhráva nad nadšením. Je možné, že sa občas človek potkne, ale disciplína pomáha jednoduchšie vyskočiť späť na koňa.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   09. Podcast Mužom.sk: Mikrovlnková mentalita

Verím, že paralela je zjavná. Nemusí ísť iba o fyzický neporiadok, ale aj o ten vo vnútri. Rozhádzané priority, znášanie odpadu zo vzťahov, médií, nesústredenosť. To všetko potrebuješ povyhadzovať alebo poukladať, aby si sa pohol ďalej. Bez toho budeš pokračovať v chaose, respektíve sa budeš musieť prispôsobiť tomu bordelu. A to nechceš.


korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *