10 nápadov na rande s manželkou 1
| |

10 nápadov na rande s manželkou

photo-1451597827324-4b55a7ebc5b7

Tesne pred tým, ako sa narodila naša druhá dcéra, sme si s manželkou hovorili, že sme už dlho neboli spolu v kine. V skutočnosti sme vyše roka neboli spolu v kine! Viem, že to znie ako veľmi malý problém, ale realita je taká, že sa z našich kalendárov vytratil vyfarbený chlievik, v ktorom by bolo napísané “Date Night” — večer, kedy by sme si spolu vyrazili von, len tak. Áno, kino sa dá vymeniť za Netflix a predražená Cola s pukancami za 30 centové chipsy a 2 litre Kofoly. Kino nie je podstatou. Tým dôležitým sú prekvapenie, výnimočnosť, čas strávený spolu a zábava.

Manželstvo je pre mňa aktívne spojenie, najlepšie priateľstvo a zdieľanie dvoch ľudí, ktorí spolu menia okolie a vychovávajú zdravé a silné deti. Ak sa dnes odpojím od svojej manželky a nebudem sa s ňou rozprávať, nebudem vedieť, ako sa má, nad čím rozmýšľa a čo ju  vnútorne zožiera. Ako manželia začneme žiť paralelné životy, ktoré sa nemusia stretnúť.

Kino je pre mňa obrazom investície do vzťahu. Čokoľvek, čo v tvojom živote robíš pre to, aby tvoj vzťah s manželkou rástol, je tvojím kinom. Chodíte na prechádzky? Beháte spolu v lese? Čítate knihy a potom sa o nich rozprávate? Mávate pravidelné obedy? Bicyklujete či korčuľujete? Radler a chipsy na balkóne, keď deti zaspia? Modlíte sa spolu? McDrive neskoro večer? Toto všetko funguje!

Deti ti zjedia celý deň. Práca ti zaplní množstvo dní. Priatelia a rodina si rozdelia svoje kúsky a možno máš ešte psa, ktorého treba venčiť. A čo manželka? „Veď s ňou som stále!” je pravda v nepravde. Fyzicky áno, ale vieš, čo sa deje v jej hlave? Máte čas osamote, kedy sa rozprávate sa o tom, čo vás baví a aké máte sny? Vieš, kedy má zlý deň a kedy dobrý? Je veľmi ľahké zabudnúť na to, že manželstvo prechádza záťažovými testami. Vyber si týždeň, v ktorom bude váš “Date Night” a dohodnite sa na niečom, pri čom sa obaja zabavíte.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Matematika, ktorú potrebuješ

Tu je mojich 10 nápadov. Pamätaj, že nemusí byť len večer a že kreativita a moment prekvapenia sú veľmi dôležité.

1. Behaj večer vo dvojke

Naša rodina rada behá. Večer, keď sa všetko upokojí, ulice sa vypracú a zasvietia pouličné lampy, sa mne osobne behá najlepšie. Zober svoju manželku so sebou na večerný beh – rande! Nastavte si tempo, aby ste vládali dýchať a zároveň sa rozprávať, a vyrazte. S čelovkou zvládnete lesné cesty, bez čelovky mestské štvrte. Babka alebo babysitter zatiaľ postrážia vaše spiace obludy.

2. Piknikuj s ozajstným pleteným košom

Šplhať sa s igelitkou na najvyššiu lúku je dosť nevkusné a navyše neromatické. Piknikové koše tvoria 80% piknikového zážitku. Zbaľte si kávu do termosky, riadny tvarohový cheescake a sendviče a nenechajte sa ničím rušiť. Zabudnite na deti doma, povinnosti v práci a sledujte zelenú trávu. Počúvajte sa navzájom a budujte vzťah.

3. Premietaj film na stenu domu

Či bývaš v dome alebo v bytovke, steny sú všade. Trik je v tom, že neostanete doma, ale pôjdete s manželkou pred dom a vytvoríte projekciu tam. Viem, že okoloidúci obyvatelia zrejme nebudú úplne rozumieť, prečo by šiel niekto von pozerať film, ale bude to váš moment a váš čas — vaše večerné outdoor kino. Zoberte si pukance von, drevené stoličky a predstav si, že ste v kine.

4. Plávaj v jazere

V lete sú kúpaliská preplnené ľuďmi a ak nie si fanúšikom kúpania sa po hlavách ako my, zamier k jazeru. Nájdite si to osamelejšie miesto a preplávajte celé popoludnie. Čítajte si pri brehu, rozprávajte sa o vašom živote a plánujte, čo ďalej. Možno sa vám hodí aj ten piknikový kôš.

5. Vypi kávu v miestnej kaviarni

Niekedy zabúdam, že tie najobyčajnejšie veci pre mňa fungujú najlepšie. Kávu pijem každý deň, ale nie vždy so svojou manželkou. Ruch kaviarne mi pomáha sústrediť sa len na jednu osobu predo mnou — moju manželku. Viem, že to znie absurdne, ale ruch kaviarne (nie hluk) ma upokojuje. Aj keď by to nebol práve tvoj prípad, prekvap manželku dobrým cappuccinom, kúpte si jeden koláč s dvomi vidličkami a rozprávajte sa.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Aká moc sa skrýva za týždennými manželskými poradami 1. časť

6. Uvar večeru a zapáľ sviečky

Nie som kuchár, ale čo-to viem uvariť. Nauč sa jeden recept veľmi dobre a skús pripraviť prekvapenie na jeden večer. Priprav sviečky, uprac byt alebo dom, kúp kvety na stôl a pusti nejakú dobrú MP3-ku. Mnohé dni sú pre naše manželky náročné, špeciálne ak strávia väčšinu času v domácnosti. Ak sa role na niektoré večery vymenia, ocenia to viac ako čokoľvek iné.

7. Korčuľuj sa na ľade

Nielen v lete sa randí! Zima je super na stavanie snehuliaka, sánkovanie, lyžovanie, ale aj ľadové korčuľovanie. Vyberte sa na najbližší štadión alebo na jazero, kúpte si horúci čaj s medom (alebo v termoske) a užite si zimu spolu.

8. V noci pozoruj hviezdy

Zober si deku, obyčajný ďalekohľad, teplý čaj do termosky, chyť manželku za ruku a odveď ju na miesto bez svetiel, aby ste čo najlepšie videli na nočnú oblohu. Lepšie bude bez splnu a oblakov, aby ste aj niečo uvideli. Vesmír je pre mňa niečo fanscinujúce a je dôležité, aby manželia vedeli o svojich myšlienkach, nápadoch a plánoch. Pod hviezdnou oblohou je na to to najideálnejšie miesto.

9. Preskúmaj opustené miesta

Ak máte s manželkou radi nové a nepoznané, nápad ísť preskúmať miesto, ktoré je už dlhší čas opustené, je skvelý spôsob, ako stráviť spoločný čas. Môžete si nájsť opustené stavby, odľahlé kostoly, lesy alebo iné budovy. Viem, že táto aktivita skôr nadchne mužské srdce, ale vždy môžete aktivity obmieňať a robiť kompromisy.

10. Zorganizuj večer hier

Niekedy netreba ísť von alebo rozmýšľať, ktoré aktivity sa ti zmestia do tvojho rozpočtu. Ostaňte doma a zahrajte si spoločenské hry. Môj kamarát ich vždy rád hrá a mne sa nikdy nechce, ale v momente, ako začneme, uvedomím si, ako sa brutálne zabávame. Zavolajte kamošov, zorganizujte s manželkou večer hier a pohostite ľudí. Zabavte sa!

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Mal to byť voľný pondelok

Manželstvo je niečo veľmi organické. Netvoria ho splnené povinnosti alebo dostatočne veľa financií. Manželstvo potrebuje investíciu lásky, rozhodnutia a prítomnosti. Mojich 10 nápadov je mne blízkych, ale vôbec nemusí sedieť tvojmu životnému štýlu. Možno je tvoj dom na dedine, uprostred ničoho a každý pokus opustiť ho znamená zavolať a doviezť babku tvojich 3 detí, aby ich prišla postrážiť. Vtedy to nie je ľahké. Avšak nemal by si to použiť ako tvoju výhovorku k tomu, že netráviš čas s manželkou. Vypracuj si vlastný zoznam 10 nápadov! Aby manželstvá a rodiny fungovali, potrebujú manželov a otcov, ktorí pôjdu ďalej, ako len po hranice toho, čo poznajú.

1


fotografia: unsplash.com
korektúra: Ivana Badiarová

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *