Železo je dobrý učiteľ 1

Železo je dobrý učiteľ

o8hqw8q465

Dnes som si len s námahou dokázal utrieť čelo. Predlaktia stvrdnuté na kameň, ramená horeli, biceps odmietal ďalšie pohyby. Výborná škola.

Možno to bude znieť zvláštne alebo stereotypne, ale železo v posilňovni dokáže naučiť niekoľkým životným lekciám. Hlavne teda lekcie o mne samom. O mojom skutočnom ja.
Keď prednášam, občas ľuďom odhalím, že zahrať sa na dokonalého nie je žiaden problém. Vypustíte trocha dymovej clony, usmejete sa a tvárite sa sebavedomo. Skúste oklamať železo. Vráti vám to.

Keď sa postavím k mŕtvemu ťahu, sú len dve možnosti – vyhrám, alebo prehrám. Pôjdem do výkonu, alebo ustúpim? Pri pohovore do zamestnania zvyknú zaznieť rôzne otázky. Jedna z tých, ktorú by som položil ja, by znela: „Keď robíte poslednú sériu ôsmych opakovaní a zostávajú vám tri, vaše svaly horia, máte pocit, že ste na konci, čo urobíte?” Odpoveď by mohla naznačiť, aký typ chlapa ste. Ak netrénujete, lebo nie ste ten „typ” muža, tak sa pripravujete o časť svojho potenciálu.

Často, keď hovoríme o sile, máme na mysli fyzickú stránku. Zostať tu by znamenalo poznať iba jednu časť. Skutočná sila, ktorá vám pomáha byť lepším mužom, je viac ako len sila tela. Mužnosť vyžaduje fyzickú, psychickú a emocionálnu odolnosť. Som však presvedčený, že silový tréning vám môže pomôcť v každej oblasti. Mal by.

V posilňovniach sa to však nehmýri skutočnými mužmi. Prečo? Pretože sa mnoho mužov pri tréningu sústredí na svoje telo. Ide im o to porovnávať sa s inými telami a odmenou je im to, ako vyzerajú. Budovanie perfektného tela môže vytesniť všetky ostatné oblasti z vášho života.

Je teda zlé, keď sa snažím vybudovať v posilňovni lepšie telo? Je to chyba? Určite nie. Aj ja kvôli tomu makám v posilňovni a nezabúdam na to v kuchyni. Ale neustále mám v hlave, že toto je iba časť toho, čo mi fyzický tréning ponúka. Jednoducho viem, že svaly nevyriešia všetky problémy, ktoré predo mnou stoja. Niektoré áno. Dokonca mi to pomôže v rôznych oblastiach môjho života. ALE neodpovie mi to na otázku, kto som a kam smerujem.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   5 ZÁKLADNÍCH DRUHŮ OBUVI PRO CELOROČNÍ NOŠENÍ

K sebaistote v otázke identity potrebujete viac ako len fyzický vzhľad. Vyrysované brucho a veľký biceps nie je dosť.

Každý by mal urobiť pohyb prioritou. Veci, ktoré vás to naučí, ako disciplína, zameranie sa na cieľ, vytrvalosť pozitívne ovplyvnia aj ďalšie oblasti života a preto…

Vybudujte si telo, ktoré vám bude slúžiť.

Silu potrebujete v každodennom živote, pri rôznych príležitostiach. Sú chvíle, keď potrebujete vyniesť invalidný vozík aj s jeho majiteľom na prvé poschodie, alebo vás priateľ poprosí o pomoc pri stavbe domu. Verte, že vtedy oceníte, že je posilňovňa vašim učiteľom.

Hľadajte svoj potenciál.

Nesnažte sa byť za každú cenu niekým iným. Máte svoju cestu, svoj potenciál sily a ten by ste sa mali snažiť dosiahnuť. Mohli by ste vyzerať, ako niekto iný? Pravdepodobne áno. Ale porovnávanie  vás môže priviesť do pasce toho, že zabudnete, kto ste vy sám.

Buďte vytrvalý.

Perfektná diéta ani tréning neexistujú. Na každého platí niečo iné, no výsledky sa nedostavia za noc. Nepreskakujte z jedného tréningového plánu do iného iba preto, že nie ste po týždni o 5 kíl svalov ťažší. Ak trénujete poctivo, správne a tvrdo, tak buďte vytrvalý.

Niektorí muži sú spokojní so svojim statusom qou. K tým som teraz nehovoril. Písal som tým, ktorí vedia, že sa dokážu pohnúť ďalej. K tým, ktorí pri pohľade do zrkadla vedia, že sa v tom chlapovi skrýva viac. Mentálne, emocionálne aj fyzicky. Povzbudzujem vás k tomu, aby ste si vybudovali lepšie telo, ale aj kvalitnejší život. Vždy, keď sa rozhodnete urobiť krok zo svojej komfortnej zóny, či už vo vzťahoch alebo pri cvičení, budete o niečo lepší. Veci, ktoré o sebe zistíte pri dvíhaní železa, ak o to budete mať záujem, vám pomôžu aj pri zlepšovaní ďalších oblastí.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Výhovorky

Dnes mi po tretej sérii z desiatich moja hlava hovorila, že to nedám, nezvládnem, pretože nie som dosť silný. Dal som to. Som lepší ako sa mi zdalo a teraz sa usmievam.


korektúra: Ivana Badiarová
fotografia: stocksnap.io

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *