24. Pravidelná dávka - Fašizmus 1
Podcast

24. Pravidelná dávka – Fašizmus

Rôzne politické izmy ako liberalizmus, konzervativizmus či fašizmus sú dnes všeobecne označované ako politické ideológie. V nedávnej dávke som o jednej z nich, konzervativizme, hovoril a dnes by som sa chcel pozrieť na fašizmus. Prečo?

Možno ste počuli o nedávnom prieskume, ktorý si dala urobiť Rada mládeže Slovenska, podľa ktorého by v súčasnosti 20% mladých, teda najviac z celkového počtu opýtaných, volilo politickú stranu, ktorá sa ideovo a hodnotovo nachádza v pravom extrémnom rohu politického spektra.

O fašizme sa už veľa napísalo a ja sám som do tejto osvety pred dvomi rokmi prispel jedným článkom, ktorého obsah by som chcel s vami dnes zdieľať. Nie je najjednoduchší, ale verím, že ponúka mnoho potrebných otázok na zamyslenie; a síce by som v ňom niekoľko detailov a formulácií dnes zmenil, podstava obžaloby voči fašizmu zostáva nezmenená. Ak by ste si ho chceli vlastným tempom prečítať, link na jeho publikovanú verziu nájdete v popise.

Link na článok: www.tyzden.sk/casopis/32361/fasizmus-a-stat-ako-domcek-z-karat

***

Ak sa vám páči obsah, ktorý tvoríme, a chcete našu snahu oceniť a pomôcť tomuto projektu napredovať, vášmu daru budeme vďační na: SK0283605207004206569938

Zdroj obrázka: www.telos.tv/drip-drip-deja-vu/mostra-composite

 

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*