Čo ma učia bojovníci 1
Život muža

Čo ma učia bojovníci

Čo ma učia bojovníci 3

Rád by som povedal, že som bojovník. Možno by som dokázal hovoriť v rovinách, kde je to pravda. Veď byť hrdinom mnohých, a postrachom tých, čo som porazil, je lákavá predstava. Na druhej strane, keď pozorujem bojovníkov z MMA, vidím, že je toho veľa, čo sa môžem naučiť. Tak napríklad…

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Tí chlapi sa len tak ľahko nevzdajú

Videl som bojovníkov v krvi, alebo poznám takých, ktorí boxovali so zlomenou rukou až do konca. Údery, ktoré by slabého chlapa zlomili, ich nijak nezastavili. Prečo? Lebo v momente, kedy by sa vzdali, vzdajú sa toho, čo milujú. Len ťažko presvedčíte chlapa s vášňou, že by mal zastať, alebo vzdať sa. Píšem si teda poznámku, aby som sa v momente vyčerpania pýtal, či skutočne verím tomu, čo robím, a či mi na tom záleží. Alebo je čas vzdať sa sna?

Nechodia do boja bezhlavo

Mnoho zápasníkov starostlivo zváži, s kým do klietky vojdú. Nie je na tom nič zvláštne. Dobrý generál predsa pozná silu svojej armády a pozná hlavne silu nepriateľa. Vrhnúť sa bezhlavo do boja nedáva žiaden význam. Akokoľvek šialene vyzerajú prestrelky v ringu, je za nimi dril, taktika, stratégia. Samozrejme v ideálnom prípade. Pod touto lekciou sa treba zastaviť aj pri tom, že je múdrejšie odklepať, ako nechať si zlomiť ruku. Chlap rozozná, kedy je porazený, a dokáže to prijať.

Majú odvahu

A za to klobúk dole. O odvahe sme toho už v magazíne napísali veľa a teda viete, že nejde o neprítomnosť strachu, ale schopnosť čeliť mu. Postaviť sa súperovi zoči-voči, akokoľvek je potetovaný a má na ústach penu. Isteže ma láka bezpečie postele, kde by som na všetko nepríjemné zabudol, ale to nie je život, ale smrť. Keď sa pozerám na mužov v oktagone, vidím inšpirujúcu odvahu. Nezostáva mi nič iné, ako ich napodobniť.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Víťazstvo vzhľadu nad úžitkom?

Pripravujú sa

O tom by som vám vedel povedať veľa. Jednak preto, že som súčasťou ich prípravy, ale aj preto, že ich pozorujem, aj keď trénujú mimo moju kompetenciu. Tréning je kľúčovou vecou. Boj ma nemôže prekvapiť nepripraveného. Práca na zlepšení, na drobnostiach, ktoré môžu rozhodnúť, je vecou každodennej rutiny.  Prípravu môžete oklamať, skutočný boj nie.

Čítajú súboj

Vedia, čo je správne a robia, čo je správne. Keď sa občas dostanem k sparingu s niekým oveľa skúsenejším, často ma frustruje, že to vyzerá, akoby vopred vedel, čo urobím. Súper je trpezlivý a sleduje môj pohyb. Načítava si moje kombinácie úderov, sleduje opakované chyby. Neplaší sa, čaká na svoju chvíľu. Schopnosť byť trpezlivý a čítať súboj je dôležitá aj v bežnom živote. Analyzovať proces, nájsť riešenie, vykonať ho.

Majú disciplínu

Ten, kto je disciplinovaný, má omnoho väčšiu šancu zvíťaziť. Iste je jednoduchšie nechať sa impulzívne strhnúť, mlátiť hlava-nehlava, ale pracovať usilovne na budúcom úspechu dáva omnoho väčší zmysel.

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO

V skutočnosti sme bojovníkmi všetci. Lepšími, alebo horšími, ale sme nimi. Za niečím by sme si mali stáť, na čomsi by nám malo záležať. Ak chceme byť úspešní, potrebujeme sa učiť od lepších ako sme sami. Ak si budete vyberať slabších súperov, neposuniete sa vpred. Ak necháte problém „vyhniť”, nezmizne. Je za čo bojovať. Otázka je len, či sme ochotní.


korektúra: Ivana Varga
fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*