Ako sa rozísť so ženou – mužov sprievodca galaxiou vzťahov 1
| |

Ako sa rozísť so ženou – mužov sprievodca galaxiou vzťahov

Klik. Vo vzťahu. Klik. Je to komplikované. Klik. Nezadaný. Práve ste boli svedkom vášnivého vzplanutia a dramatického rozchodu na facebooku. Rozchod je stresujúca záležitosť. Viete si predstaviť, že by sa dalo rozísť správne?

Už ste sa s niekým rozišli? Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť. Napríklad napíšete odkaz, dáte ho do fľaše a hodíte do mora. Iná možnosť je, že poprosíte mamku, aby vás zatajila vždy, keď sa vaša priateľka ozve. Novým trendom je ukončiť vzťah vo virtuálnej rovine s presvedčením, že vaša (už teraz) bývalá je dostatočne inteligentná, aby to pochopila. Alebo sa môžete zachovať ako gentleman…

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 4 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Keďže nám minulý sprievodca zadal úspešnú šablónu, budeme v nej pokračovať. Vďaka ženám, ktoré nám poslali svoje rady, dokážeme odporúčania zoradiť do troch skupín. Ako postupovať, čo určite nerobiť a na záver nejaké ďalšie tipy. Rozchod môže byť komplikovaná a bolestná skúsenosť, preto si náš sprievodca nevyhradzuje právo na neomylnosť. Nie každá situácia sa dá vyriešiť niekoľkými radami. Napriek tomu existuje pár dobrých zásad. Ak sa vám zdajú nepochopiteľné, možno je to preto, že sme chlapi.

Rady, ako sa rozísť ako gentleman

Komunikujte úprimne no ohľaduplne

OK, začnime teda tým najdôležitejším. Komunikácia. Okolo toho sa rady žien točia veľmi často. Ak chcete rozchodu predísť, tak hovorte o veciach, ktoré prekážajú vtedy, keď sa to deje. Aj keď je dosť možné, že práve to sa stane dôvodom, prečo vám dá kopačky ona. V každom prípade však hovorte, čo je skutočným dôvodom vášho rozhodnutia ukončiť vzťah. Úplne úprimne. Ak sú to reálne veci, je možné, že to vašu bývalú partnerku môže posunúť k zmene. Možno nie v tej chvíli, ale neskôr. Keď vám prekáža, že pribrala za dva mesiace dvadsať kíl, povedzte to. Možno sa dozviete, že s vami čaká dieťa. Pomenujte problémy konkrétne a citlivo. Nie je snahou gentlemana, aby za sebou nechal poníženého človeka.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Chlap, hrdina, dub, stroj

Ak už hovoríte priamo, dajte si záležať, aby rozumela, že rozchod nehovorí nič o jej hodnote. Nezabránite jej premýšľať o tom, že nie je dosť dobrá, alebo pekná, ale určite by ste k tomu nemali prispievať. Ako chlap by ste mali takejto chvíli hľadieť v prvom rade  na dobro ženy. Berte to ako takú poslednú láskavosť vo vašom vzťahu.

Zamyslite sa aj nad vašimi chybami vo vzťahu

Ak čítate tento článok a nie ste Budha, Dalajláma, alebo Kristus, predpokladám, že ste vo vzťahu urobili chybu aj vy. Je to totiž v drvivej väčšine prípadov záležitosť dvoch ľudí. Použite schopnosť sebareflexie najprv osamote a zvážte osobné fauly, chyby a zlyhania. Ak nemáte žiadnu súdnosť, možno to dokáže niekto z vašich blízkych. Až potom skúste hovoriť o tom, kto kde spravil chybu.

Držte hnev pod kontrolou

Nie je prekvapením, že ste si vo vzťahu prešli talianskymi scénami. Alebo ste ten typ, ktorý drží emócie v tlakovom hrnci. Snažte sa držať svoj hnev pod kontrolou aj v prípade, že vám dobre naplánovaný rozchod nevychádza podľa predstáv. Pretože, ako hovorí staré slovenské príslovie: „Darmo plakať nad rozliatou krvou.” Prevezmite zodpovednosť za svoj hnev a namiesto naštvala ma, skúste pochopiť, že to vy ste sa nechali vytočiť. Hlavne pokoj. Už pravdepodobne nie je nič, kvôli čomu by stálo za to zúriť.

Čo pri rozchode nerobiť

Nepoužívajte milosrdné lži

Ak ste presvedčený prejsť rozchodom so cťou, neprežeňte to. Nesnažte sa o milosrdné lži typu „si pre mňa príliš dobrá”, „zaslúžiš si niekoho lepšieho”, „tvoj humor je jedinečný”. Pravdepodobne ste nechodili s meňavkou, a tak rozozná realitu a nezmysly. Ak ti nevadilo od začiatku, že nezbiera odznaky z 2. svetovej vojny tak, ako ty, tak ju nepresvedčíš, že to je skutočný dôvod rozchodu.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Výhovorky

Staré rany už neotvárajte

Neberte túto chvíľu ako príležitosť vrátiť jej všetko zlé. Určite sa toho vo vás nazbieralo dosť. To ale nie je dôvod vyventilovať si to na nej pri poslednom stretnutí. Nakoniec jednáte s ľudskou bytosťou a aj napriek zdaniu nie je dôvod jej ubližovať. Ventil vypustite pri behu, na pive, alebo v posilňovni. Skôr pracujte na tom, aby ste boli empatický a vydržali aj trocha sĺz a nešťastia. Spomeňte si, že ona vydržala vaše obťažovanie v iných chvíľach.

Priateľov do toho nezaťahujte

Čo so spoločnými priateľmi? Ak ste boli spoločne tak neznesiteľný, že vo vašom okolí nikto nezostal, máte po probléme. Dajme tomu, že spoločných priateľov máte. Snažte sa ich nestavať na svoju stranu. O rozchode hovorte so svojím najbližším priateľom. Nerozširujte zbytočne okruh zainteresovaných. Nie je to pre nás ostatných príjemné. Neobťažujte jej kamošky, pretože je dosť možné, že na vás majú podobný názor ako ona. Netvárte sa, že sa o ňu chcete starať, na to ste mali dosť času.

Vyberte to správne miesto

Ešte jedna rada. Vyberte miesto vhodné na rozchod. Vyhnite sa romantickým reštauráciám, čerešňovým sadom, alebo miestu, kde ste mali prvé rande. Muži majú v obľube symboliku, preto je dobré upozorniť, že Vianoce, Nový rok, Valentín, výročia, svadby, rodinné oslavy a podobne nie sú vhodným časom na rozchod. Prekvapivé, však?

Ďalšie užitočné tipy

Ak ste urobili prvý krok, buďte rozhodný. Uprostred chaosu by ste mali viesť. Všade okolo zúri búrka, takže držte kormidlo.

Snažte sa pri tom nestratiť česť. Rozchod môže byť správne rozhodnutie, ktoré ušetrí zbytočné trápenie vás oboch. Ak to budete naťahovať, je možné, že unavíte nie len seba navzájom, ale aj vašich blízkych, ktorí to prežívajú s vami.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Nájsť v sebe viac.

Čo sa deje po rozchode je kľúčové z viacerých dôvodov. Je priestor pracovať na slabinách, ktoré sa ukázali a meniť svoj charakter.

Ostať priateľmi po rozchode?

Veľkou otázkou zostáva, či môžete ostať priateľmi. Názory na to sa líšia do takej miery, že mi neostáva nič iné, len napísať, že je to veľmi individuálne. Niekto to prijme s nadšením, iný to odmietne principiálne. Ak ste si odpustili a ste vysporiadaní, tak to možné je. Ale nie je nič zvláštne na tom, ak sa s ňou už nikdy neuvidíte.

Na záver snáď najdôležitejšia vec. Si si absolútne istý, že rozchod je naozaj nevyhnutný?

Ženy hrozia rozchodom často nie preto, že by ho chceli, ale preto, že nás chcú nakopnúť k zmene a snahe. Nie veľmi kóšer metóda, ale taká je realita. Urobili ste pre váš vzťah z vašej strany všetko, čo očakávate od druhej strany?

Ozajstný rozchod často sprevádza bolesť. Emocionálna, alebo tá od rany po hodenej váze. Preto vás vyzývam, aby ste prešli touto skúsenosťou ako skutoční muži.

korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: stocksnap.io

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

6 Comments

  1. Budha, Dalajláma, alebo Kristus

    nemam nastudovane ich zivotopisy a preto neviem, ci ste ich dali do suvislosti s poctom chyb vo vztahu kvoli nejakej ich spolocnej vlastnosti, alebo kvoli tomu, ze pocet ich vztahov sa rovnal poctu chyb, ktore v nich spravili, ale ak be je spravne, mate odomna jeden cynicky like xD

    1. Do súvislosti som ich dal a metaforu je potrebné hľadať iba v tom, že všetci traja menovaní páni sú svojimi nasledovníkmi považovaní za svätých/posvätných a teda bezvadných. Metafora by sa mala čítať nasledovne: “Ak čítate tento článok a nie ste bez chyby, predpokladám, že ste vo vzťahu urobili chybu aj vy.” Vaša možnosť b mi príde vtipná a škoda, že mi nenapadla. Ak jej rozumiem dobre, tak by ale nesedela, pretože princ Siddhártha niekoľko chýb vo vzťahu so ženou spravil a zažil aj rozchod. Či a nakoľko sa pri tom riadil našimi odporúčaniami dnes nevieme povedať.

  2. moji stari rodicia sa dozili diamantovej svadby. nemali to vzdy ruzove, ani nahodou. ale jedno mali, robili vsetko preto, aby spolu boli v dobrom i zlom, neutiekli zbabelo, ked nieco vadilo, alebo sa nedarilo a co dali svetu je velmi vela. ludia casto si pletu lasku so zalubenostou a zdupkaju , ked im nejake veci vadia, viacmenej asi ani nechcu vztah a hlavne sa zaviazat. zbabelec utecie, no pravy chlap bojuje a prava zena sa tiez snazi!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *