Moc, ktorou vládneš 1
Ostatné Zručnosti

Moc, ktorou vládneš

benjamin-lambert-113106

Muži vždy rozprávali príbehy. Pri ohni, v tee-pee, v jurtách, na salašoch, v horách, pri stole, v kruhu iných mužov. Slová a príbehy, ktoré v sebe nosíme, sú dôležitou časťou toho, čo je naša úloha. Tak, aké príbehy dnes rozprávate vy?

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Pomyslite na to, ako vás ovplyvnili filmy a knihy. Ako vás neraz nadchli, inšpirovali alebo povzbudili. Možno vám dali prvý impulz k tomu, čo znamená byť mužom. Nejde o nič iné ako o to, že naše duše z nejakého dôvodu rezonujú s príbehmi. Rozprávačom je tu režisér, alebo teda skôr autor, ale túto schopnosť máme všetci.

Keď sa chlapi stretnú a chcú mať na seba navzájom vplyv, chcú sa niekam posunúť, príbehy sú skvelý nástroj. Keď rozprávate dobrú historku, nebudete znieť ako kazateľ alebo moralista. Ľudia si po rokoch spomenú skôr na dobrý príbeh, ako na akékoľvek poučky.

Ak chcete povzbudiť ľudí okolo seba, svoje deti, zamestnancov, objavte znova túto schopnosť. Ak je potrebné, tak sa to naučte. Denne to robíme úplne bežne, stačí sa nad tým zamyslieť a možno to robiť cielene. Ktorý príbeh inšpiroval vás ako dieťa? Poznáte históriu vašej rodiny? Hovorí vám niečo Iľja Muromec, Odyseus, Robin Hood, Aragorn? Inšpirovala vás nejaká udalosť, ktorú ste videli vo videu? To všetko môžu byť skvelé námety pre vaše rozprávanie.

Často hovoríme vtipy alebo len tak komentujeme udalosti. Nič proti tomu, ale skutočná sila je v príbehoch. Ako deti sme chceli dokázať presne to, čo hrdinovia, o ktorých sme počuli. A aj dnes v nás čosi z toho ostalo. Ak máte v rodine udalosti z druhej svetovej vojny, kde vaši starí rodičia obstáli so cťou, nesiete si silné dedičstvo. Premýšľajte nad touto silou ako nad niečim, čo nesiete a môžete to použiť na pretváranie svojho okolia.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   List z Iwo Jima

Nemusíte mať iba dramatické a akčné príbehy. Muž, ktorý zachránil manželstvo pred rozvodom alebo vytiahol svoju rodinu z dlhov, lebo mal dve práce, sú dostatočne silné veci na to, aby sa podávali ďalej. Ak to pri svojich deťoch neurobíte vy, urobí to niekto iný. V aute môžete počúvať stýkrát tú istú hudbu alebo rozprávať o niečom, čo má väčší dopad. Pri obede s kolegami je iste čas na vtipy, ale čo tak prísť s niečím, čo ovplyvní váš team?

Poďme ešte o niečo hlbšie. Verte, či nie, na počiatku všetkého je slovo. To, čo muži hovoria, má obrovský dopad. Skúste si uvedomiť, ako dobre si pamätáte pochvaly alebo karhania od svojho otca. Koľkokrát bolo v jeho moci naštartovať alebo zadusiť vo vás nadšenie? Alebo napríklad oslovenie, ktoré vám prischlo práve z otcovej strany. To všetko je moc, ktorú nesieme.

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO

Tolkien v Pánovi prsteňov tvrdil, že správne slovo dokáže otvoriť dvere. Ja len dodám, že aj dvere srdca. Ak nepoužívame slová múdro v rozhovoroch s našimi partnerkami, deťmi, kolegami, spolužiakmi, mrháme silou, ktorú vlastníme. Je to obrovská škoda a má väčší dopad, ako si uvedomujeme.

Sila slov, sila príbehov je dedičstvo. Naša úloha je pokračovať v tom, čo robili generácie mužov vo svojich kmeňoch, vo vojnových zákopoch, v divočine. Odovzdávať moc ukrytú v slovách.


korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: stocksnap.io

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*