Zabezpečovať 1
|

Zabezpečovať

Zabezpečovať 3

To, či napĺňam úlohy muža tak, ako ich vnímam ja, mi pomáha vidieť moje osobné prehlásenie, ktoré nosím denne so sebou. Pre istotu nad mojím pracovným stolom visí poster so štyrmi slovami – chrániť, zabezpečovať, tvoriť, viesť. Rád vám poviem, čo pokladám za dôležité pri slove zabezpečovať, pretože príliš veľa slabých mužov sa upne v tomto bode na peniaze.

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 4 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Prečo som označil tých, ktorí sa upnú na peniaze, za slabých? Pretože si myslím, že zabezpečovať peniaze je omnoho jednoduchšie, ako zabezpečovať iné hodnoty. Ale poďme poporiadku.

Muži vždy zabezpečovali. Bola to jedna z čŕt toho, kým sme. Doba sa však zmenila, nestihli sme sa adaptovať, nájsť svojim úlohám nové uplatnenie. A teraz je to už ťažké a my slabší. Prečo teda robiť niečo, čo je ťažké? Radšej prijmime, že je potrebné predefinovať mužnosť na niečo menej obtiažne. Alebo nie…

Úlohou muža je zabezpečovať v akejkoľvek oblasti života sa nachádza. Otec, ktorý sa rozhodne ostať doma s deťmi, by do tohto rozhodnutia mal priniesť svoju energiu. Zabezpečiť svoju pozornosť, výzvu k dobrodružstvu, nebezpečenstvo, riziko. Samozrejme, že je pre nás ťažšie vytvárať domácnosť plnú prijatia a hodnôt, ako priniesť každý mesiac nuly a jedničky na plastovej karte. Ťažšie, ale hodné úcty.

Ale to nie je úloha len otcov v domácnosti, ale aj šéfov, zamestnancov, policajtov, cestárov, manažérov. Každý má priestor pre túto misiu. Čo vnímate ako svoju úlohu na mieste, kde ste? Vytvoriť čo? Alebo je našou úlohou otročiť v cudzom priestore? Kamkoľvek prichádzam, je moja podstata rovnaká. Mojou schopnosťou je zabezpečiť. Čokoľvek. Spravodlivosť, prijatie, rovnosť, priestor pre život, príjemné pracovné prostredie, zónu bez strachu…

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Vedomé otcovstvo (1) Význam budovania rodinnej kultúry

V prvom rade zabezpečujeme hodnoty a cnosti, hoci sú tieto pojmy takmer nepoužívané. Nepoužívané sú našou zodpovednosťou, pretože zlyhávame v ich zabezpečovaní.

Na to, aby sme to mohli robiť, však potrebujeme v živote poriadok. Je nutné sledovať, koľko priestoru a v akej kvalite dávam práci a rodine. Potrebujem poznať svoju osobnú víziu a vracať sa k tomu, či ju skutočne žijem. Musím sledovať ľudí, za ktorých nesiem zodpovednosť a vnímať, či majú skutočne to, čo naozaj potrebujú.

Verím, že muž, ktorý napĺňa svoje prirodzené poslanie, žije spokojný život.


korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: unsplash.com

 

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

2 Comments

  1. “Pre istotu nad mojím pracovným stolom visí poster so štyrmi slovami – chrániť, zabezpečovať, tvoriť, viesť.” Tieto štyri hodnoty som si zobral k srdcu vďaka tomuto portálu. No potešilo ma, že som si ich tiež z vlastnej, úprimnej iniciatívy, ešte pred tým, ako som čítal tento článok, zavesil v práci nad svoj monitor formou plagátu, aby som ich mal na očiach. Hlavne keď som si myslel, že sa mi nedarí napĺňať poriadne asi len jednu z nich, ale ostatné plním určite. A manželka mi na to povedala opak. Že podľa nej jednu napĺňam určite a o ostatných troch by sa dalo polemizovať. Tak ma to šoklo, že som to musel mať denne na očiach. Preto ten plagát.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *