Čo by urobilo moje najlepšie ja? 1
Charakter

Čo by urobilo moje najlepšie ja?

Práve ti zomrel starý priateľ zo vzdialeného štátu. Aj by si chcel ísť na pohreb, ale letenky sú fakt drahé, si zavalený pracovnými povinnosťami a vlastne si s ním aj tak už dlhšie nebol v kontakte.

Práve ti zomrel starý priateľ zo vzdialeného štátu. Aj by si chcel ísť na pohreb, ale letenky sú fakt drahé, si zavalený pracovnými povinnosťami a vlastne si s ním aj tak už dlhšie nebol v kontakte.

Rozhodol si sa rozísť sa s priateľkou a teraz stojíš pred voľbou – oznámiť jej to osobne alebo len napísať SMS? Zrejme by viac ocenila odvahu povedať jej to z očí do očí, ale zároveň by si sa rád vyhol trápnej situácii a ten vzťah aj tak nestál za veľa, všakže…

Hoci si už doma z práce a deti sa chcú s tebou hrať, v schránke ti  zostalo pár pracovných mailov čakajúcich na odpoveď. Časť tvojho ja by chcelo vyhovieť deťom, tá druhá časť by sa radšej ešte aspoň na chvíľu vrátila k pracovným povinnostiam.

Každý z nás pravidelne čelí podobným rozhodnutiam. Obidve možnosti sa zdajú byť rovnako rozumné či praktické (alebo si aspoň vymyslíme dostatočné dôvody, prečo by mali byť) a zdá sa nám nemožné vybrať si z nich tú správnu.

Jezuita James Martin ponúka užitočnú pomôcku pre tento typ situácií. Položme si otázku: Čo by urobilo moje najlepšie ja?

Táto otázka často pomôže rozptýliť hmlu našej nerozhodnosti a umožní nám hneď jasne vidieť tú správnu odpoveď.

Pravdepodobne máš predstavu o tom, ako by malo vyzerať tvoje najlepšie ja. Zrejme sa často na tento ideál nechytáš a vzdialenosť medzi tým, kým si a kým chceš byť, sa ti vidí neprekonateľná. Našťastie ju nemusíš prekonať jediným heroickým skokom, ale môžeš ju postupnými krokmi pomaličky a systematicky skracovať.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Práca

Zakaždým, keď sa zamyslíš, ako by konalo tvoje najlepšie ja a podľa toho aj následne konáš, dostávaš sa stále bližšie k tomu, aby si sa tým človekom aj naozaj stal.


zdroj: artofmanlines.com
preklad: Daniel Zámečník
korektúra:
fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*