Čo by urobilo moje najlepšie ja? 1

Čo by urobilo moje najlepšie ja?

Práve ti zomrel starý priateľ zo vzdialeného štátu. Aj by si chcel ísť na pohreb, ale letenky sú fakt drahé, si zavalený pracovnými povinnosťami a vlastne si s ním aj tak už dlhšie nebol v kontakte.

Práve ti zomrel starý priateľ zo vzdialeného štátu. Aj by si chcel ísť na pohreb, ale letenky sú fakt drahé, si zavalený pracovnými povinnosťami a vlastne si s ním aj tak už dlhšie nebol v kontakte.

Rozhodol si sa rozísť sa s priateľkou a teraz stojíš pred voľbou – oznámiť jej to osobne alebo len napísať SMS? Zrejme by viac ocenila odvahu povedať jej to z očí do očí, ale zároveň by si sa rád vyhol trápnej situácii a ten vzťah aj tak nestál za veľa, všakže…

Hoci si už doma z práce a deti sa chcú s tebou hrať, v schránke ti  zostalo pár pracovných mailov čakajúcich na odpoveď. Časť tvojho ja by chcelo vyhovieť deťom, tá druhá časť by sa radšej ešte aspoň na chvíľu vrátila k pracovným povinnostiam.

Každý z nás pravidelne čelí podobným rozhodnutiam. Obidve možnosti sa zdajú byť rovnako rozumné či praktické (alebo si aspoň vymyslíme dostatočné dôvody, prečo by mali byť) a zdá sa nám nemožné vybrať si z nich tú správnu.

Jezuita James Martin ponúka užitočnú pomôcku pre tento typ situácií. Položme si otázku: Čo by urobilo moje najlepšie ja?

Táto otázka často pomôže rozptýliť hmlu našej nerozhodnosti a umožní nám hneď jasne vidieť tú správnu odpoveď.

Pravdepodobne máš predstavu o tom, ako by malo vyzerať tvoje najlepšie ja. Zrejme sa často na tento ideál nechytáš a vzdialenosť medzi tým, kým si a kým chceš byť, sa ti vidí neprekonateľná. Našťastie ju nemusíš prekonať jediným heroickým skokom, ale môžeš ju postupnými krokmi pomaličky a systematicky skracovať.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Návrat ...

Zakaždým, keď sa zamyslíš, ako by konalo tvoje najlepšie ja a podľa toho aj následne konáš, dostávaš sa stále bližšie k tomu, aby si sa tým človekom aj naozaj stal.


zdroj: artofmanlines.com
preklad: Daniel Zámečník
korektúra:
fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *