Dajte mi pevný bod a pohnem zemeguľou 1
Ostatné

Dajte mi pevný bod a pohnem zemeguľou

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

leverbigcorners

Archimedes mal vraj odvahu pohnúť Zemou, len čo mu niekto dá pevný bod vo vesmíre. Z tohto pohľadu vyzerá pevný bod ako dôležitá vec. Otázkou však nie je, či máš pevný bod ty, ale či si pevným bodom ty.

Je prirodzené, že tento text čítajú chlapi, ktorí prechádzajú rozvodom, majú choré deti, krachuje im firma, majú vážnu diagnózu a x ďalších vecí. Nikoho neprekvapí, že život je v mnohých prípadoch drsná záležitosť a vie byť poriadne ťažký.

Môžeš to vzdať, alebo byť pevným bodom.

Keď je niekto úspešný, zabezpečený, s dobrou rodinou, tak býva obvinený z toho, že mal iba šťastie alebo protekciu. Pravdou však môže byť, že drel a makal až do krvi, aby sa to vydarilo. Aj človek, ktorému sa darí, musí byť pevný.

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO

Či sa momentálne nachádzaš na jednej, alebo druhej strane, je niekoľko princípov, ktoré pomáhajú byť stabilným bodom pre seba aj iných.

Čo vlastne chceš?

Inak povedané, aká je tvoja vízia? Keď sa ti v jednotlivých oblastiach jednoducho nedarí, je treba si pripomenúť dôvod, cieľ, kvôli ktorému to robíš. Podstatné je mať dlhodobú víziu. Ak sa týždeň s manželkou nevieme dohodnúť, hádame sa a naše manželstvo nevyzerá, ako si predstavujem, tak viem, že pre tento projekt máme dlhodobú víziu. Nebudem z tejto epizódy nafukovať extrémny problém, pretože je to len jeden úsek cesty.

Vychladni

Okolnosti alebo tvoja chyba spôsobili, že veci a termíny horia. Tlak stúpa, akákoľvek vec ťa vytočí a riešiš veci skratkovito. Často chybne. Napríklad teraz. Snažím sa napísať niečo, čo by dávalo zmysel, ale moje deti si robia vedľa mojej hlavy koncert. Dcéra píska na flautu a syn hrá na mini klavíri. Lepšia definícia by bola, že sa mi snažia znemožniť prácu. Do toho sa ešte hádajú. Mám na mále, aby som nevyletel, resp. aby oni nevyleteli. Potrebujem sa upokojiť a následne to vyriešiť, inak to nebude dobré. (Medzičasom dcéra vysvetľuje synovi, že flauta je iba ľahká žena. Asi by som mal na chvíľu prestať písať a ísť edukačne zapôsobiť.)

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   87. Podcast Mužom.sk: 12 pravidiel pre život (Jordan B. Peterson)

Vždy sa snaž vychladnúť, sprocesovať svoje emócie a definovať, čo je skutočný problém. Zastav sa, dýchaj a sprav si odstup. Ak začneš riešiť veci v pokoji, staneš sa pevným bodom aj pre svoje okolie.

Sústreď sa na cestu

Pri sústredení sa na cieľ zabúdame, že rovnako dôležitá je cesta, ktorou k nemu ideme. Sústrediť sa iba na cieľ môže znamenať zostať iba pri snoch. O chvíľu si možno dáš nejaké novoročné predsavzatie, ale nedokážeš sa sústrediť na malé kroky, a tak s tým o dva týždne sekneš.

Ak máš víziu/cieľ, popremýšľaj nad taktikou, ktorou sa dostaneš do cieľovej rovinky. Ak si definuješ spôsob, tak sa zo snovej ríše vráti cieľ tam, kam patrí– na tvoje ramená. Budeš niesť plnú zodpovednosť.

Začni rozumne

Máš cieľ, odstup, taktiku. Čo teraz? Ak si vyhorený, vyšťavený a unavený, nechci urobiť všetko hneď. Začni vecou, ktorá je jednoduchá a prinesie najväčší výsledok. Dopraj si vidieť, že sa darí a zopakuj to. Postupuj rozumne, ide o šachovú partiu, nie kobercový nálet. Možno týmto spôsobom získaš nadšenie pre všetky ostatné úlohy.

Spätná väzba

Neustále budem zdôrazňovať, že potrebuješ iných chlapov, ktorí ti dajú spätnú väzbu. V živote sa môžeš brutálne zamotať, ak si myslíš, že nikoho nepotrebuješ. Potrebuješ. Pretože mnohí ľudia robia veci kvalitnejšie ako ty, môžu ti povedať, že hráš divadlo alebo ťa povzbudiť. Sám si môžeš myslieť, že si pevný bod, ale sú tu iní, ktorí tvoj život pozorujú z väčšej perspektívy. Práve tých mužov potrebuješ nájsť.

Život je všelijaký, ale to nie je výhovorka. Tých, ktorí sa vzdajú a tých, ktorí dokážu úspešne dôjsť do cieľa, odlišuje schopnosť byť pevným bodom.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Nebezpečný pop

Dajte mi pevný bod a… pohnem svojím životom.


korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: math.nyu.edu

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

2 komentáre

  1. že ďakujem za článok!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*