Život, ktorý stojí za to 1
|

Život, ktorý stojí za to

stocksnap_n67uqadhi4

Dostaneš, po čom túžiš, stačí iba počkať. Mysli pozitívne a to dobré si ťa nájde. Ak máš talent, určite si ťa niekto všimne. Takéto a podobné hovadiny sa stávajú súčasťou mentálnej výbavy mladých ľudí. Lenže život nie je o instantnom úspechu, vzťahoch, ktoré nič nestoja a ani o práci, do ktorej sa nemusíte vložiť. Určite nie život, ktorý stojí za to žiť.

Žije sa nám jednoducho. Chceš priateľku? Nainštaluj si aplikáciu. Chceš film? Stiahni si ho. Potrebuješ informáciu? Pošli správu do skupiny. Potrebuješ vedieť, či ťa ľudia majú radi? Urob si fotku s citátom a čakaj lajky. Len veľmi málo vecí sa nedá získať instantne. Teda okrem tých, ktoré za niečo stoja.

Už viac ako 14 rokov pracujem na tom, aby som mal dobrý partnerský vzťah a dobrú rodinu. To nedokážeš za pár týždňov. Meniť partnerku po dvoch mesiacoch je jednoduché, ale to, že si s niekým rozumieš, je drina, ktorá trvá viac ako dva mesiace. Keď chceš zažiť lásku, tak nie je možné, aby si do toho neinvestoval čas, energiu a neriskoval, že to nevyjde.

Napriek všetkým „success stories” tvrdím, že vybudovať úspech trvá roky. Si sklamaný, že tvoj start up po šiestich mesiacoch nezarába ťažké prachy? A čo keby si vedel, že na tom budeš musieť pracovať ešte tak 15 – 20 rokov? Malo by to pre teba význam, alebo hľadáš rýchle peniaze? Význam totiž veciam dávame my tým, že do práce vkladáme hodnoty. Význam má tá práca, ktorá ťa robí lepším. Vyberajte si teda múdro.

Chlapi sedia pri aplikáciách a hýbu prstom sprava doľava, zľava doprava a snažia sa nájsť si ženu, ktorá by tu bola pre nich. OK, ich voľba. Ty sa postav a choď osloviť tú slečnu, ktorá sa na teba usmiala. Normálne ju pozvi na kávu. A najlepšie, aby nebola instantná. Ani káva, ani slečna.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Láska vo vojne: Príbeh Sida Phillipsa

Žiť život nepoddajne a odvážne znamená vykašľať sa na skratky. Tam, kde iní končia, pretože sú veci ťažké, tam muži pokračujú ďalej. Ľahko sa to píše, ešte ľahšie sa s tým nesúhlasí. Aby tvoj život obsahoval veci, na ktorých záleží, potrebuješ pevný charakter, vytrvalosť a odvahu.

Na sociálnych sieťach vyzerajú ľudia úspešní, šťastní, bezproblémoví. To je klamstvo a instantný život. To, čo sa ráta, je, ako sa ti žije samému so sebou, ako vyzerajú tvoje vzťahy, práca a hodnoty.

Pripravte sa na to, že všetko, čo za niečo stojí, niečo stojí. Musíme obetovať, aby sme získali. Vychádzať z komfortu, aj keby to malo trvať roky a roky. A je jedno, či budeš jediný z celej generácie.


Korektúra: Jana Lászlóová
Fotografia: stocksnap.io

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

4 Comments

  1. Aj mne sa páčil článok. Len som sa musel viac zamyslieť nad slovom “instantný” :-)) v tomto prevedený.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *