Odpáľ 2017 vo veľkom 1
Ostatné Život muža

Odpáľ 2017 vo veľkom

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

stocksnap_6a619d0f9c

Nerád plánujem, lebo to neviem. A takmer vždy zlyhám, ak to skúsim. Nie som neorganizovaný alebo neschopný napísať na papier postup, ale neviem si jednotlivé kroky vybaviť, až kým nezačnem niečo robiť.

Práve preto si počas dňa alebo aj roka vytváram namiesto toho míľniky a ciele, kam sa chcem postupne dopracovať. Pri deťoch to funguje výnimočne dobre, keďže nikdy neviem, ako a kde skončím.

Viem, fráza „novoročné predsavzatia” pripomína hlas premotivovaných idealistov a ich nikdy nekončiacu túžbu zmeniť svet.

Ale vyzývam ťa spraviť v 2017 niečo, čo posunie tvoje „ja” z 2016 do nového levelu. Sprav zo seba vylepšenú verziu.
Toto sú moje 4 ciele na rok 2017. Riadim sa dvomi jednoduchými pravidlami: ciele musia byť realistické a v malých krokoch.

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO

📚 Prečítam 15 kníh

Triezvo a s citom, hovorím si. A tak som odpálil svoj rok knihami. Chcem prežiť zmenu a tráviť večer pri knihe. YouTube a Netflix pomaly zabíjajú moje mozgové bunky a môj vnútorný život sa ničím neobohacuje.

Po dlhom pracovnom dni je ťažké presvedčiť svoju myseľ a zrak, že čítať je dobré, ale ak to raz okúsiš, zabudneš na všetko ostatné, pretože kniha pridáva hodnotu a dáva zmysel.

Ísť deťom príkladom je pre mňa najefektívnejší a najsprávnejší spôsob, ako ich niečo naučiť. A chcem, aby moje dve dcéry nevideli svojich rodičov surfovať web každý večer.

Ako začať?

Prelom pocit, že pri knihe zaspíš alebo že nie je tak zaujímavá, ako pozeranie seriálu alebo filmu. Kniha prináša dokonca lepší relax, ako 3 hodiny strávené na YouTube alebo Netflixe. Začni na 30 minútach denne a postupne sleduj premenu. Necháp ma zle, s manželkou si stále radi pozrieme aj film. Ide o prebudovanie tvojho zlozvyku.

📱 Strávim menej času so smartfónom v ruke

Mobilný telefón neustále prerušuje moju pozornosť. Najmä vo veciach a pri ľuďoch, na ktorých mi záleží. Či už som so svojimi deťmi alebo dobieham zameškané z dňa so svojou manželkou.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Robiť dobro alebo ostať doma a neurobiť nič?

V niektorých momentoch dokonca prejavujem známky závislosti a môj smartfón sa mi z ruky už ani neodlepí.

Sú vzácne momenty, ktoré si chcem naplno užiť a nesnažiť sa neustále odpájať z reality tým, že rýchlo prebehnem Instagram alebo Facebook.

Moja rodina si zaslúži 100% mňa a moju pozornosť. Neexistuje nič dôležitejšie, ako sa hrať so svojim deťmi, keď som ich po celom dni nevidel.

Ako začať?

Odporúčam pozrieť video interview, ktoré bolo spravené so Simon Simek o tom, čo formuje súčasnú generáciu Millenials, a tiež prvé diely z Podcastu Seth Dahl – The Disconnected Dad. Ako môžeš začať už dnes? Keď prídeš z práce, daj si telefón do lietadlového režimu. Žiadna notifikácia, žiadny problém.

🌲 Zoberiem deti častejšie do lesa

Topánky od blata, špinavé tepláky, mokré tričko a zelené rukávy mikiny od trávy sú veci, ktoré chcem, aby aj moje deti prežili. Naučia sa praktickosti, radosti a budú mať väčšie spojenie s tým, ako funguje príroda a tento svet.

Les je miesto, kde sa deti učia prirodzene spoznávať, skúmať a pýtať otázky. Slobodne sa naháňajú, trhajú listy a bojujú s konármi.

Ako začať?

Zober deti do lesa.

🏁 Odbehnem 1.000 km s prevýšením 30.000 m

V roku 2016 sme s bratom nabehali každý viac ako 500 km. Po poslednom behu sme si povedali, že musíme zvládnuť omnoho viac. A tak sme si nastavili nový cieľ.

Pohyb je pre mňa veľmi dôležitý, pretože mi pomáha sa udržať pri zmysloch, pripravovať sa na náročné týždne a udržovať sa v kondícii. A navyše, mám to rád a túžim sa tomu venovať viac.

Ako začať?

Ak si úplne nový bežec, začni behať 2x do týždňa po 5km. Nájdi si čas, kedy sa ti behá najpríjemnejšie – nie, že si zážitok znechutíš idealistickou hodinou o 6 ráno, kedy sa nám všetkým chce vracať. Ľahké tempo, žiadne preteky a časovky. Nezrýchľuj a sústreď sa na pravidelné dýchanie. Nezabudni si kúpiť pohodlné tenisky, aby ťa nič nebolelo. Na aktivity používam appku Strava a nájdeš ma tu.

Si pripravený odpáliť 2017 vo veľkom?

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Bratstvo records 20.

fathers can hug


korektúra: Ivana Badiarová
fotografia: stocksnap.io

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*