Odpáľ 2017 vo veľkom 1
|

Odpáľ 2017 vo veľkom

stocksnap_6a619d0f9c

Nerád plánujem, lebo to neviem. A takmer vždy zlyhám, ak to skúsim. Nie som neorganizovaný alebo neschopný napísať na papier postup, ale neviem si jednotlivé kroky vybaviť, až kým nezačnem niečo robiť.

Práve preto si počas dňa alebo aj roka vytváram namiesto toho míľniky a ciele, kam sa chcem postupne dopracovať. Pri deťoch to funguje výnimočne dobre, keďže nikdy neviem, ako a kde skončím.

Staň sa členom
A ZÍSKAJ PRÍSTUP K PRÉMIOVÉMU OBSAHU, FÓRAM A ĎALŠÍM CHLAPOM

  • Privátne skupiny len pre členov – či hľadáš inšpiráciu v športe, sile, vzťahoch alebo otcovstve
  • Privátne četovanie
  • Diskusné fóra – zorganizuj chlapov okolo seba, alebo sa pridaj k iným, preberaj všetko, čo ťa trápi a zaujíma, poraď iným
  • Nájdi si chlapov z Mužom.sk vo svojom okolí – vyhľadávanie na mape
  • Prednostné informácie ohľadom organizovaných stretnutí – takto si stále nájdeš miesto na našich častokrát vypredaných spoločných aktivitách
  • Vlastná nástenka a možnosť zdieľať svoje nápady s komunitou
  • 10% zľava na náš merch
  • Prístup k prémiovým článkom
  • Prístup k prémiovým podcastom

Viem, fráza „novoročné predsavzatia” pripomína hlas premotivovaných idealistov a ich nikdy nekončiacu túžbu zmeniť svet.

Ale vyzývam ťa spraviť v 2017 niečo, čo posunie tvoje „ja” z 2016 do nového levelu. Sprav zo seba vylepšenú verziu.
Toto sú moje 4 ciele na rok 2017. Riadim sa dvomi jednoduchými pravidlami: ciele musia byť realistické a v malých krokoch.

📚 Prečítam 15 kníh

Triezvo a s citom, hovorím si. A tak som odpálil svoj rok knihami. Chcem prežiť zmenu a tráviť večer pri knihe. YouTube a Netflix pomaly zabíjajú moje mozgové bunky a môj vnútorný život sa ničím neobohacuje.

Po dlhom pracovnom dni je ťažké presvedčiť svoju myseľ a zrak, že čítať je dobré, ale ak to raz okúsiš, zabudneš na všetko ostatné, pretože kniha pridáva hodnotu a dáva zmysel.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Plány sú nanič, ale...

Ísť deťom príkladom je pre mňa najefektívnejší a najsprávnejší spôsob, ako ich niečo naučiť. A chcem, aby moje dve dcéry nevideli svojich rodičov surfovať web každý večer.

Ako začať?

Prelom pocit, že pri knihe zaspíš alebo že nie je tak zaujímavá, ako pozeranie seriálu alebo filmu. Kniha prináša dokonca lepší relax, ako 3 hodiny strávené na YouTube alebo Netflixe. Začni na 30 minútach denne a postupne sleduj premenu. Necháp ma zle, s manželkou si stále radi pozrieme aj film. Ide o prebudovanie tvojho zlozvyku.

📱 Strávim menej času so smartfónom v ruke

Mobilný telefón neustále prerušuje moju pozornosť. Najmä vo veciach a pri ľuďoch, na ktorých mi záleží. Či už som so svojimi deťmi alebo dobieham zameškané z dňa so svojou manželkou.

V niektorých momentoch dokonca prejavujem známky závislosti a môj smartfón sa mi z ruky už ani neodlepí.

Sú vzácne momenty, ktoré si chcem naplno užiť a nesnažiť sa neustále odpájať z reality tým, že rýchlo prebehnem Instagram alebo Facebook.

Moja rodina si zaslúži 100% mňa a moju pozornosť. Neexistuje nič dôležitejšie, ako sa hrať so svojim deťmi, keď som ich po celom dni nevidel.

Ako začať?

Odporúčam pozrieť video interview, ktoré bolo spravené so Simon Simek o tom, čo formuje súčasnú generáciu Millenials, a tiež prvé diely z Podcastu Seth Dahl – The Disconnected Dad. Ako môžeš začať už dnes? Keď prídeš z práce, daj si telefón do lietadlového režimu. Žiadna notifikácia, žiadny problém.

🌲 Zoberiem deti častejšie do lesa

Topánky od blata, špinavé tepláky, mokré tričko a zelené rukávy mikiny od trávy sú veci, ktoré chcem, aby aj moje deti prežili. Naučia sa praktickosti, radosti a budú mať väčšie spojenie s tým, ako funguje príroda a tento svet.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   ZÁKLADY GENTLEMANOVA JEDNÁNÍ A CHOVÁNÍ K ŽENÁM, DÍL DRUHÝ

Les je miesto, kde sa deti učia prirodzene spoznávať, skúmať a pýtať otázky. Slobodne sa naháňajú, trhajú listy a bojujú s konármi.

Ako začať?

Zober deti do lesa.

🏁 Odbehnem 1.000 km s prevýšením 30.000 m

V roku 2016 sme s bratom nabehali každý viac ako 500 km. Po poslednom behu sme si povedali, že musíme zvládnuť omnoho viac. A tak sme si nastavili nový cieľ.

Pohyb je pre mňa veľmi dôležitý, pretože mi pomáha sa udržať pri zmysloch, pripravovať sa na náročné týždne a udržovať sa v kondícii. A navyše, mám to rád a túžim sa tomu venovať viac.

Ako začať?

Ak si úplne nový bežec, začni behať 2x do týždňa po 5km. Nájdi si čas, kedy sa ti behá najpríjemnejšie – nie, že si zážitok znechutíš idealistickou hodinou o 6 ráno, kedy sa nám všetkým chce vracať. Ľahké tempo, žiadne preteky a časovky. Nezrýchľuj a sústreď sa na pravidelné dýchanie. Nezabudni si kúpiť pohodlné tenisky, aby ťa nič nebolelo. Na aktivity používam appku Strava a nájdeš ma tu.

Si pripravený odpáliť 2017 vo veľkom?

fathers can hug


korektúra: Ivana Badiarová
fotografia: stocksnap.io

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *