Drsné dedičstvo 1

Drsné dedičstvo

Drsné dedičstvo 3

V roku 1896 zabil Carl Akeley holými rukami leoparda. V roku 2018 muži potrebujú bezpečný priestor pred slovami, ktoré by ich mohli zraniť. 

Veľké množstvo chlapov v našej kultúre má možnosť byť lenivý, ustráchaný, tlstý a pasívny. Zdá sa, že je to v poriadku, pretože prežiť je možné aj v takomto móde. Veď sociálna záchranná sieť sa o nás postará, stačí, že znížime svoje očakávania a môžeme pokojne hniť a zbierať choroby až do smrti. Zdá sa mi, že posledné storočie nás poriadne chytilo za … pod krk. Mnoho mužov spácha samovraždu v sekunde, ďalší ju vykonávajú desaťročia. Dôvodom v jednom aj druhom prípade býva napríklad stres. Jeden sa kvôli nemu vzdá života, iný sa prežiera. Zdá sa, že sme sa vzdali dedičstva, ktoré si odovzdávali muži po stáročia. Dedičstvo uschopňujúce nás prežiť život, ktorý skutočne stojí za to.

Muž by mal byť pevný, schopný tvrdosti, drsnosti. Pevný bod pre seba, ale celkom určite aj pre svoje okolie. Všetkým precitlivelým čitateľom, ktorí majú už teraz z týchto slov husiu kožu, troška uľavím. Iste, že je skvelé a potrebné, aby muž prejavoval emócie. Ale späť k téme.

Čo ale teda znamená byť pevným mužom? Kto nie je silný mentálne, neobjaví svoj potenciál. Jeho meno sa o pár generácií zabudne, vnuci neprevezmú nič z jeho odkazu.

Žijeme životný štýl, ktorý nás robí slabšími. Neohrozuje nás takmer žiadne nebezpečenstvo. Niežeby som túžil po napadnutí šabľozubým tigrom, ale rád by som nechal odkaz, že životu sa nie je dobré poddať. Byť vnútorne silný, nepodať sa okolnostiam, pomôže aj k budovaniu fyzickej sily. Nevzdať sa pri únave na tréningu je vecou odhodlania. Ak sa cítite zranení už aj slovami neprajných ľudí, asi ťažko odoláte tlaku pri skutočnej fyzickej námahe.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Temný kráľ

Mentálna a fyzická sila nie sú, samozrejme, priamo prepojené. Ale ak chcete byť pevným mužom, budete ich musieť budovať obe. V tomto procese zistíte, že tieto dve sily spolu súvisia. Žiť život hodný cti nie je jednoduché. Rovnako tak objavovať svoj potenciál.

Budujte pevnú vôľu, stopnite sladkosti, začnite otužovať, dodržiavajte svoj rozvrh, trénujte, čítajte viac kníh, píšte, neutekajte pred konfliktom, obetujte sa, počúvajte, tvorte, prevezmite iniciatívu a zodpovednosť.

V momente, keď sa objavia tvrdé podmienky a nepriaznivé okolnosti, budete pripravený. A raz snáď tento váš odkaz zúročia aj vaši potomkovia.


korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

2 Comments

  1. Dovolim si kratku uvahu – myslim, ze spolocnost bola/je tak zvlastne nastavena, nazvem to povojnovo socialisticky tzn. zabezpec si zakladne potreby (jedlo, praca, byvanie, sex..) a vybuduj si konfortnu zonu, aby si sa mal dobre a pohodlne. Co v principe pre fungovanie nie je zle, len nikto nehovoril o pascach, ktore cihaju. Zrazu ma vela ludi (muzov) dostatok a zostava otazka, co dalej ? toto je vsetko ? to je zmysel ? prezit jednoduchy pohodlny zivot ?
    Z toho vznika frustracia, nervozita, ktore sa pretavia do uzkosti a depresii a tie zas do zavislosti – a tam sa kruh uzatvara, jedinec zostane uvazneny.

    Myslim, ze sme v dobe, kedy uz nemusime, ale mozeme a mali by sme chciet. Len sa tomu treba VEDOME venovat, najst silu a volu pracovat na sebe a hlavne pochopit, ze ma zmysel sa obmedzovat, trenovat a vychadzat z konfortnej zony. Myslim, ze obsah tohto webu je skvely start do toho, ako rozvyjat svoju muzsku entitu a zacat zit autenticky zivot.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *