Frustrácia alebo trpezlivosť? 1

Frustrácia alebo trpezlivosť?

Frustrácia alebo trpezlivosť? 3

Výsledky hneď alebo si pokojne počkáte? Ste človek, ktorý s nadšením začne, ale po prvom kole hádže do ringu ručník? 

Zdá sa mi, že sa ľudia vzdávajú príliš skoro. Nejdeme tu pretláčať rádoby motivačné: „Nikdy sa nevzdávaj!”, pretože skončiť niečo, čo nedáva zmysel, je v poriadku. Napriek tomu, neschopnosť počkať na výsledok tiež za veľa nestojí.

Staň sa členom
A ZÍSKAJ PRÍSTUP K PRÉMIOVÉMU OBSAHU, FÓRAM A ĎALŠÍM CHLAPOM

  • Privátne skupiny len pre členov – či hľadáš inšpiráciu v športe, sile, vzťahoch alebo otcovstve
  • Privátne četovanie
  • Diskusné fóra – zorganizuj chlapov okolo seba, alebo sa pridaj k iným, preberaj všetko, čo ťa trápi a zaujíma, poraď iným
  • Nájdi si chlapov z Mužom.sk vo svojom okolí – vyhľadávanie na mape
  • Prednostné informácie ohľadom organizovaných stretnutí – takto si stále nájdeš miesto na našich častokrát vypredaných spoločných aktivitách
  • Vlastná nástenka a možnosť zdieľať svoje nápady s komunitou
  • 10% zľava na náš merch
  • Prístup k prémiovým článkom
  • Prístup k prémiovým podcastom

Ak si človek nastaví cieľ, ktorý skutočne stojí za to, mal by sa pripraviť, že to potrvá dlho a frustrácia bude určite niekde na blízku. Ak máte problém s trpezlivosťou, bude to skutočne ťažké. Možno by pomohlo mať vo výbave niekoľko „drobností”.

Majte vieru. Jednoducho potrebujete byť presvedčený v to, o čo sa snažíte. Niekedy sa ľudia povzbudzujú k tomu, aby makali tvrdšie. To nie je vždy dobré odporúčanie. Ak pracujete na veci, v ktorú neveríte, pracovať tvrdšie nie je odpoveď.

Hľadajte, čo funguje. Nerobte veci iba preto, že ste si ich niekde prečítali. Sledujte, čo dáva zmysel a prináša výsledky, a ostatné veci odstrihnite.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Nový kolega Doller?

Nájdite si ľudí, ktorí premýšľajú podobne ako vy. Počúvajte ich, hľadajte mentorov, ľudí, ktorých život má nejaký efekt. Pozerajte sa okolo seba s otvorenými očami. S kým trávite najviac času?

Nastavte svoje očakávania správne. Nečakajte, že svoj cieľ dosiahnete bez prekážok. Je váš cieľ niečo, na čom by ste pokojne pracovali aj veľmi dlhý čas a stále by to pre vás malo význam?

Pravdepodobne máte ďalšie osobné skúsenosti, ktoré vám pomohli dosiahnuť nejaký cieľ.  Bolo by skvelé, ak by ste s nimi podelili v komentároch.


korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *