Generál Douglas MacArthur: Modlitba za syna 1
|

Generál Douglas MacArthur: Modlitba za syna

http://www.imcreator.com

Poznámka editora: Generál Douglas MacArthur napísal túto modlitbu pre svojho jediného syna, Arthura, keď slúžil v Austrálii v pozícii Najvyššieho veliteľa Spojeneckých vojsk v Juhozápadnej tichomorskej oblasti.

Vybuduj mi, ó Pane, syna, ktorý bude dostatočne silný, aby vedel, kedy je slabý, ktorý bude mať dosť odvahy čeliť sám sebe, keď sa trasie strachom. Syna, ktorý bude hrdý a nevzdá sa po prehre, no bude jemný a pokorný, keď zvíťazí.

Vybuduj mi syna, ktorého priania nezaberú miesto jeho skutkov, syna, ktorý pozná Teba, ktorý vie, že ty si správny základ múdrosti.

Neveď ho cestou jednoduchosti a komfortu, ale cestou výziev a prekážok, nauč ho pevne stáť v búrke a nauč ho milovať tých, ktorí v búrke padli.

Vybuduj môjho syna, aby mal srdce čisté a ciele vysoko, syna, ktorý vládne sám nad sebou a nie nad inými, syna, ktorý hľadí do budúcnosti, ale pri tom nezabúda na minulosť.

A po všetkých týchto veciach sa modlím, daj mu dosť zmyslu pre humor tak, aby bol vždy seriózny, ale aby sa nikdy nebral príliš vážne. Daj mu pokoru, aby nezabúdal na jednoduchosť pravej veľkosti, otvorenú myseľ k pravej múdrosti a daj mu poznať, že pravá sila sa nachádza v slabosti.

A potom sa ja, jeho otec, odvážim zašepkať “nežil som nadarmo“.


preklad: Dominik Mucha
zdroj: artofmanliess.com
fotografia: imcreator.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *