Krédo Navy SEALs 1

Krédo Navy SEALs

http://navyseals.com/nsw-gallery/

Navy Seals sú elitou amerických vojsk. Ako námorná jednotka špeciálnych operácií sa zaoberajú tými najnebezpečnejšími a najdôležitejšími bojovými operáciami a prieskumnými misiami. Dlhý a známy proces prijímania k SEALs je legendárny a zabezpečuje, že len tí najlepší z najlepších smú nosiť trojzubec.

SEALs mali odjakživa nepísané krédo cti a udatnosti. V roku 2005 bolo stanovené formálne krédo, aby bolo zjavne pochopiteľné, aké hodnoty u nich dominujú. Prvýkrát som sa s týmto krédom stretol, keď som pozeral na internete video  o obeti Michaela A. Monsoora. Zatiaľ čo sa časti tohto kréda  zjavne spájajú len so SEALs, mnoho z nich sa uchytilo aj v iných vojenských skupinách, tak ako by sa mali preniesť do života každého muža.

Navy SEALs Spojených štátov

V čase vojny a neistoty je tu špeciálny druh bojovníka schopného okamžite odpovedať na volanie národa. Všedný muž s nevšednou túžbou uspieť.

Kovaný nepriazňou osudu, stojí v najlepších jednotkách Ameriky, slúži svojej krajine, americkým ľuďom, chráni ich spôsob života.

Ja som ten muž.

Môj trojzubec je symbolom cti a dedičstva. Udelený hrdinami, ktorí ho ctili predo mnou, zaväzuje ma dôverou tých, ktorých som sľúbil chrániť. Nosením trojzubca, prijímam zodpovednosť mnou zvolenej profesie a spôsob života. Je to privilégium, ktoré si musím zaslúžiť každý deň.

Moja lojalita k mojej krajine a môjmu tímu je nadovšetko. Pokorne slúžim ako ochranca mojich amerických bratov, vždy pripravený brániť tých, ktorí sa nevedia brániť sami. Mojou prácou si nerobím reklamu, ani nehľadám ocenenie v akcii. Slobodne prijímam nebezpečenstvo mojej profesie a blaho a bezpečnosť ostatných uprednostňujem pred sebou.

Slúžim so cťou na bojisku i mimo neho. Schopnosť kontrolovať moje emócie a reakcie, nehľadiac na okolnosti, ma odlišuje od iných mužov.

Nekompromisná integrita je môj štandard. Môj charakter a česť sú pevné. Moje slovo je môj záväzok.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Tréning ťa naučí

Očakávame, že budeme vedení a budeme viesť. Pri absencii rozkazov sám prevezmem iniciatívu, budem viesť mojich spolubojovníkov a dokončím misiu. Vediem príkladom za každých okolností.

Nikdy nekončím. Vytrvám a víťazím nad nepriazňou osudu. Môj národ očakáva, že budem fyzicky silnejší a mentálne odolnejší ako moji nepriatelia. Keď ma zrazia, vždy sa postavím. Pozbieram všetku zostávajúcu silu, aby som ochránil mojich spolubojovníkov, aby sme dokončili misiu. Nikdy nie som mimo boja.

Vyžadujeme disciplínu. Očakávame inováciu. Životy mojich spolubojovníkov a úspech našej misie záleží na mne – mojich technických schopnostiach, taktickej vyspelosti, pozornosti pri detailoch. Môj tréning nie je nikdy na konci.

Pripravujeme sa na vojnu a bojujeme, aby sme vyhrali. Som pripravený priniesť celý rozsah bojovej sily, ktorú som ochotný niesť k dosiahnutiu našej misie a cieľom stanovených mojou krajinou. Prevedenie mojich zodpovedností bude rýchle a násilné, ak to budú vyžadovať vyššie princípy ochrany.

Odvážni muži bojovali a zomierali, budujúc hrdú tradíciu a obávanú povesť, ktorú som povinný niesť. V tých najhorších podmienkach dedičstvo mojich spolubojovníkov prináša riešenie a v tichosti vedie každý môj čin.

Ja nezlyhám.

 

Zdroj: artofmanliness.com
Preklad: Miloš Gall
Fotografia: navyseals.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *