Fakty, ktoré majú význam 1

Fakty, ktoré majú význam

evan-clark-114123

V živote sa toho môžeme naučiť toľko, že by nám jeden pravdepodobne nestačil. Naháňať sa však vždy za ďalšími „lifehackmi”, ktoré nakoniec aj tak neudržíme, je stratou času. Ktoré fakty o živote a nás samých dávajú dlhodobo význam?

Zvládnete viac, ako si myslíte

Naša myseľ sa nás neustále snaží presviedčať, že by sme si mali odpočinúť. Nedeje sa to vždy iba vtedy, keď by sme si skutočne mali oddýchnuť. Myseľ sa totiž snaží postrážiť si rezervy pre prípad núdze. Nezabúdajte, že v momente, keď prichádza únava, zďaleka nie ste na konci. Telo bude robiť to, čo mu myseľ naordinuje. Víťazstvo je najprv v hlave, až potom nasleduje fyzička. Dnes a denne sa tento vzorec opakuje v posilňovniach, na túrach, v športoch, ale aj v práci. Nedovoľte, aby vám „bezpečnostné programy” zabránili v práci na sebe samom.

Disciplína je základ

Zdá sa, že toto slovo sa v našom magazíne stáva mantrou. Existuje mnoho dobrých zvykov a spôsobov, ale bez disciplíny sú zbytočné. Disciplína je správanie, ktoré odhliada od momentálnej nálady, nechute, sily a riadi sa logikou a rozhodnutím. Inú odpoveď na otázku, ako byť disciplinovaný, žiaľ nemám. Potrebujete ráno vstávať? Tak vstaňte. Ak budete vedieť, prečo je to dôležité, spravíte to.

Potrebujeme toho omnoho menej ako máme

Pred časom ste mohli čítať o pasci komfortu. Množstvo vecí, ktoré vlastníme, vytvára zmätok. To, čo v živote vlastníme a zhromažďujeme, musí mať dôvod. Koľko vecí máme pre prípad „keby niečo”? Skúste si predstaviť, ktoré veci by vám bohate stačili na jednoduchý, ale spokojný život. Koľko priestoru a upratovania by to ušetrilo? Zároveň by možno odpadlo mnoho rozptýlení.

Čo si zaslúžime, chutí omnoho lepšie

Je jednoduchšie, ak za nás veci vydrie niekto iný, ale má to zlý dopad na sebahodnotu. Je obrovský rozdiel vo vedomí, že za mňa robia veci iní, alebo v poznaní, že niečo dokážem. Zaslúžená odmena pridáva na hodnote. Oddych bez práce je lenivosť, no človek, ktorý si výsledok vydrie, si odpočinok užije desaťnásobne viac.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Možno si silný... ale si odolný? (1.)

Život nie je potrebné komplikovať

Ľudia investujú svoju energiu do absurdností. Manželia sa naťahujú na domácich maznáčikoch, čas odpočinku je priestor pre ďalší stres, platenie účtov je hororová predstava. Čím viac kombinácií a zbytočných podnetov, tým zbytočnejší únik energie.

Jedna úloha predo mnou, splním ju a prejdem k ďalšej. Zdravá rutina.

Spím, vstanem, zacielim pozornosť, bojujem, zhodnotím, spím. OK, medzitým slanina, aby sme dodržali predstavu mužského stereotypu. Myslieť na všetky hypotetické scenáre nie je možné. Sme pripravení riešiť to, čo sa nám postaví do cesty.

Tieto lekcie sa snažím aplikovať do každého dňa. Niekedy to ide ťažšie, niekedy ľahšie. Výsledkom je, že sa mení môj pohľad na viacero vecí. Tréning, vzťahy, spiritualita, práca. Každý z nás má rôzne poznanie, no do momentu, kým ho aplikujeme, je to len teória, ktorá nič nemení.


korektúra: Ivana Badiarová
fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *