Koláče bez práce 1
Život muža Kariéra

Koláče bez práce

Nárok a okamžité uspokojenie otravujú myseľ mužov. Zašlo to tak ďaleko, že sa z týchto slov stala životná filozofia. Očakávame, že veci jednoducho dostaneme. Skrývame sa za vyhlásenie, že všetko živé má právo na blahobyt a nenásytne požadujeme viac peňazí, viac šťastia a viac materiálneho úspechu od „sveta bohatých“ a vlády.

Nárok a okamžité uspokojenie otravujú myseľ mužov. Zašlo to tak ďaleko, že sa z týchto slov stala životná filozofia. Očakávame, že veci jednoducho dostaneme. Skrývame sa za vyhlásenie, že všetko živé má právo na blahobyt a nenásytne požadujeme viac peňazí, viac šťastia a viac materiálneho úspechu od „sveta bohatých“ a vlády.

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Kto povedal, že máme na niečo právo iba preto, že existujeme? To je absolútne scestné a následkom je, že sme zabudli, že nám nikto nič nedlhuje a už vôbec nie svet samotný. Súbor práv rastie a mnohí si robia nárok na všetko, ideálne bez toho, aby na sebe museli pracovať. Svet je však v mnohých ohľadoch nespravodlivý, to je základná realita, ktorú musíme akceptovať. Ako s týmto faktom zaobchádzať? Začnime ľudí učiť, že ich životy sú ich zodpovednosťou a prestaneme sa spoliehať na kultúru, ktorá nás ubezpečuje o tom, že máme nárok na čokoľvek. Nahraďme nárok tvrdou prácou a nechajme mužov rozumieť, že veci prichádzajú ako dôsledok úsilia, utrpenia a nie sú zadarmo.

Detská mentalita, ktorá hovorí, že máme dostať všetko hneď, v spojení s technológiami, ktoré nás nenechávajú čakať, vytvoria generácie bez návyku dlhodobo na cieľoch pracovať. Veci sa získavajú úsilím a utrpením a nedávajú sa zadarmo nikomu, kto po nich jednoducho túži a cíti, že na ne má nárok.

X-krát som v telocvični stretol chlapov, ktorí túžili po silnom, zdravom tele za pár týždňov a skončili v momente, keď zistili, že je to vec mesiacov a rokov. Ľudia sa pokúsia vybudovať firmu a skončia, keď si uvedomia, že za rok z nich nebudú milionári. Niečo chceme a nikdy nevenujeme viac ako minimálne množstvo času a úsilia tomu, aby sme to dosiahli. Skutočne dôležité veci nie sú jednoducho dosiahnuteľné snáď nikdy.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   162. Podcast Mužom.sk: Zlé veci sa dejú rýchlo...

Netrpezlivosť nás nevedie len k tomu, že zastaneme, ak veci zaberajú viac času, ako sme čakali, čo je samo o sebe dosť zlé, ale robí z každodenného života stres. Zabudli sme na dôležitosť čakania, trpezlivosti a na to, že cenné veci si vyžadujú veľa času, úsilia a vytrvalosti. Nedostatok trpezlivosti je všeobecné zlo, ktoré je pre mnohých z nás charakteristické.

Je dôležité vziať do úvahy, že mnohé veci — väčšinou veci, ktoré skutočne niečo stoja — si vyžadujú čas a námahu, aby sa uskutočnili. Poznať túto pravdu nám pomôže vytrvať, keď sú okolnosti ťažké. S trpezlivosťou a agresívnym, dôsledným konaním sa veci, o ktoré sa usilujete, nakoniec stanú. Podmienkou však je osvojiť si trpezlivosť a skombinovať ju so sústredenými, cieľavedomými krokmi.

Korektúra: Jana Lászlóová

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

One Comment

  1. Diky, máš pravdu.
    Bolo by krásne keby ľudia pochopili, že veci stoja peniaze a čas.
    A čo nič nestojí, zväčša za nič nestojí.

    Snažíme sa toto vštepovať deťom.a snáď o pár rokov uvidíme výsledky.

    Vďaka, uži dňa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*