Hannibal pred bránami?! 1
|

Hannibal pred bránami?!

Hannibal ante portas! Všetci do zbrane!

Volanie na poplach, ktoré zaznamenal Cicero aj Lívius, a ktoré znelo ako výstraha pred prichádzajúcou kartágskou armádou vojvodcu Hannibala. Dnes sa používa ako okrídlená fráza zdôrazňujúca ohrozenie, bezprostredné nebezpečenstvo alebo hroziaci útok.

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Hannibal ante portas! Všetci do zbrane!

Volanie na poplach, ktoré zaznamenal Cicero aj Lívius, a ktoré znelo ako výstraha pred prichádzajúcou kartágskou armádou vojvodcu Hannibala. Dnes sa používa ako okrídlená fráza zdôrazňujúca ohrozenie, bezprostredné nebezpečenstvo alebo hroziaci útok.

Keď sa pohybujete v téme mužnosti, čítate články, rozhovory, sledujete dianie okolo, skôr či neskôr sa k vám dostanú hlasy tvrdiace, že mužnosť je ohrozená. Okolo chlapcov a mužov vraj krúžia vlci, proti ktorým sa treba brániť. Vlci? Možno pár veveričiek vyberá z odpadu nejaké nepodstatné zvyšky, ale krvilačných vlkov som si nevšimol.

Mali by sme sa obávať? Sme pod útokom?

Najľahšou cestou, ako zjednotiť ľudí, je nájsť im spoločného nepriateľa. Vytvoriť imaginárnu hrozbu. Problémom mužov nie sú feministky, ani nikto, kto by nám chcel “ukradnúť mužnosť. OK, občas sa objaví niekto, kto na mňa zaútočí, vysmeje ma, či označí za problematického. A? Ani najmenej to neovplyvňuje môj každodenný život. Pokiaľ im to nedovolím.

Nechcem nič zľahčovať. Iste sú ľudia, ktorým nesedí to, čo pre mužov považujem za dôležité ja. Niečo vytrhnú z kontextu, radikalizujú a tohto “slameného panáka” vydávajú za môj obraz muža. Dáva im to pocit dôležitosti. Ale to je nedôležité. Venovať sa niekomu negatívnemu znamená vkladať moc do rúk slabosti.

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO

Nikto a nič muža nedokáže vyzliecť z mužnosti. Iba on sám, svojím rozhodnutím, pasivitou a submisivitou. Jediné naozaj dôležité zápasy v tejto téme sa dejú vo vnútri chlapa. Hľadanie toho, čo to znamená byť mužom.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Začnime tu - Ovládanie

Ak by ozaj pred bránami stál Hannibal, bolo by nutné vyjsť do boja. Pokiaľ mi však pod oknami vykrikuje niekto, kto si pomýlil adresu, stačí zavrieť okno a on časom odíde.

Ak horí, je treba hasiť. Nemyslím, že by sme mali prehliadať dôležité témy. To, čo však považujem za dôležité teraz, je sústrediť sa na to podstatné. Zmena začína vo vnútri. Byť tou najlepšou verziou seba samého je adekvátna odpoveď. Tak sa tvorí a mení svet.


Korektúra: Jana Lászlóová
Fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *