Naozaj si to zaslúžiš? 1
|

Naozaj si to zaslúžiš?

Naozaj si to zaslúžiš? 3

Už si niekedy zažil ten pocit, keď si vravíš, že na to nemáš? Že nie si dosť dobrý? Že si niečo nezaslúžiš? Niektorých z nás táto myšlienka prenasleduje už od detstva. Som na tom rovnako. Myslím, že mnoho chlapov sa tak niekedy cíti, niektorí možno až pričasto. Ty, ktorý sa tak cítiš (a tým myslím aj seba), čo tak zvážiť, že možno niečo na tom bude pravdy? Proste nie, toto si nezaslúžiš! Nezaslúžiš si lásku ženy, vysnívané telo, povýšenie. Znie to kruto? Aj pre mňa to tak znelo. Pretože som dlhý čas veril predstave, že my všetci si zaslúžime šťastie a všetko dobré na tomto svete. Naozaj? Naozaj si to zaslúžime? Páni, vráťme sa do reality… a pozrime sa do zrkadla.

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 4 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Chcem mať skvelú kondíciu! Chcem sa stať známym spisovateľom! Chcem sa stať osobným trénerom! Chcem…chcem… chcem… Znie to ako to malé decko, čo si všetko pýta a rodičia poskakujú, aby mu to dali. To dieťa však nemá inú možnosť. Nevie sa samo o seba postarať, nemá žiadne schopnosti, zručnosti. Preto má matku a otca, ktorí mu všetko poskytnú a všetko ho naučia. Avšak Michal je už dvadsaťsedem ročný muž. Ja už všetko základné viem. Je čas prebrať zodpovednosť. Nesľubovať, neodkladať, neprokrastinovať.

Nemám vypracovanú postavu! Koho je to chyba? Chcem sa stať spisovateľom, ale vyplodil som toho len pramálo a mám veľa sľubov. K mojej kariére trénera sa ani radšej nevyjadrujem. Akokoľvek sa snažím vyhodnotiť situáciu a nájsť vinníka, aj tak vždy skončím pri sebe. Ani Jocka (Jocko Willink pozn. redakcie) nepotrebujem na to, aby som vedel, že veci nejdú podľa mojich predstáv len a len kvôli mne.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Ako byť otcom pre 1 mesačnú?

Prvým krokom je priznať si svoju chybu. Tak ako alkoholik, ktorý po dlhých rokoch konečne uznáva, že má problém. Ďalej vám popíšem päť krokov, ako sa dopracovať k tomu vytúženému… Vieš čo, zabudni! Žiadny návod na úspech neexistuje. Si len ty, svet okolo Teba a Tvoja disciplína. Žiadnu nemáš? Tak začni makať, rastie takisto ako každý iný sval. Čas beží!

A ešte niečo. V živote padneš tvrdo na držku, ak nepreberieš zodpovednosť. Znova, znova a znova! A nebude tam nikto, kto by Ti pofúkal rany. A mnoho ráz padneš, aj keď budeš robiť to najlepšie, čo si mohol. Taký je život, bojuješ a vyhráš. Ale tiež môžeš bojovať až do krvi a napriek tomu zlyháš.

Skončím pritom, čo nám pripomína každý týždeň zvučka nášho podcastu: „Chce to znát svoji cenu a jít houževnatě za svím, ale musíš umět snášet rány a ne si stěžovat, že nejsi tam, kdes chtěl a ukazovat na toho nebo na toho, že to zavinili.”

Koniec koncov, je to len môj názor, rozhodnutie je na Tebe…


korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

One Comment

  1. “A mnoho ráz padneš, aj keď budeš robiť to najlepšie, čo si mohol. Taký je život, bojuješ a vyhráš. Ale tiež môžeš bojovať až do krvi a napriek tomu zlyháš.”

    Vdaka Michal, toto sa chcem naucit akceptovat – robit spravne veci bez ohladu na to, ako sa to skonci, aj skrz zlyhania a situacie ktore vyzeraju ako fiasko, aj ked nie vzdy mam vsetko vo svojich rukach – napriek tomu idem dalej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *