Nenechaj sa klepať po ramene 1
|

Nenechaj sa klepať po ramene

Byť konfrontačný sa nenosí. Je to spoločensky nevhodné. Ale bez toho sa ďaleko nedostaneš. Ak sa nepostavíš oproti zrkadlu, a nebudeš konfrotovať toho v odraze, pokojne si môžeš ďalej klepať po ramene. Konfrontuj sa, vyzvy sa do poctivej debaty. 

Byť konfrontačný sa nenosí. Je to spoločensky nevhodné. Ale bez toho sa ďaleko nedostaneš. Ak sa nepostavíš oproti zrkadlu, a nebudeš konfrotovať toho v odraze, pokojne si môžeš ďalej klepať po ramene. Konfrontuj sa, vyzvy sa do poctivej debaty. 

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Ako inak si predstavuješ svoj rast? Žiješ v dobe, kde sa jednoducho schováš aj pred sebou samým. Podporu ti ponúkajú “lajky” od ľudí, ktorí netušia, či je za vystavenou fotkou alebo statusom reálna drina, alebo len schopnosť skvelo predstierať. Kamaráti, čo ťa podporia, to pokojne môžu robiť s nádejou, že neskôr ich divadelnú pózu podporíš aj ty. Svoju súčasnú formu a stav ospravedlňuješ porovnávaním sa s tými, ktorí sa nesnažia a nerobia nič. Nízka latka. 

Toto celé sa ti bude zdať v poriadku, kým svoje vlastné ego nekonfrontuješ s realitou. Nie s tými papierovými kulisami, ale so svojím vlastným, skutočným potenciálom. 

V bubline, kde sa pohybujú slepí, budeš jednookým kráľom. Ak si ideš raz za týždeň zabehať a porovnávaš sa so susedom s nadváhou, tak z toho súboja vychádzaš ako Muž. Ak sa ale postavíš zoči voči realite, nenecháš sa klepať po ramene a prestaneš hladkať svoje ego, zistíš, že v skutočnosti máš na omnoho viac, a nie je čím sa chváliť. Jednoducho máš od seba nízke očakávania. 

Potrebuješ nový metrický systém. Taký, kde sa nemeria “jedným slabším mužom”, ale “jedným lepším ja”. Nebezpečné rozhodnutie. Lenže výstup zväčša stojí za to. Nie každý je ochotný zaplatiť cenu, ktorú si výstup z komfortu žiada.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Železný Ján - rozprávka o zakliatom divochovi (3)

Čokoľvek sa ti podarí v novom systéme, oceň slovom OK. Pokojne to osláv, ale maj v hlave vedomie, že to nie je finále. Teš sa s vedomím, že je kam pokračovať.

Žiť iba z motivačných viet je plytvaním času. Pokiaľ z nich nevýjdu návyky a konkrétne činy, tak sú to prázdne slová. Pričasto jedna motivačná veta strieda druhú, majú životnosť jedného postu na sociálnych sieťach. 

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO

„Žiješ ako orol, ktorý sa vznáša…”  Znie to dobre, však? V skutočnosti sa len povaľuješ na prúdoch vzduchu a nedáš si námahu mávať krídlami. Omnoho ďalej zaletíš, keď začneš makať.

Konzistentná snaha a disciplína, to je to, čo ťa niekam dostane. Nič, čo by si nedokázal. Bez toho, aby si konfrontoval sám seba, sa to nestane. Potrebuješ otvoriť oči smerom k tomu, kým by si mohol byť. 

Vytrvalosť je podstatné slovo. Pochopiť ho je vecou prežitých rokov. Nemôžem zazlievať mladému mužovi, že necení vytrvalosť, pretože nemá odžitý dostatočný čas a skúsenosti. Vek a skúsenosť dávajú vytrvalosti hodnotu. Dospelý muž zažil jej ovocie mnohokrát. Ten múdrejší dospelý muž. Akúkoľvek zručnosť alebo výsledok chceš dosiahnuť, vyžaduje si to vytrvalosť. Choď ďalej. 

Dobre sa díva na chlapov, ktorí na tréningu ledva lapajú po dychu. V poslednej dobe ma ale viac inšpirujú tí, ktorí sa zahryznú a nepustia. Rozumejte, ten, ktorý dokáže odtrénovať jeden tréning ako o život, je inšpiráciou, ale kto dokáže vytrvalo ísť roky, zostáva príkladom. Toho, kto vydrží, treba počúvať, lebo jeho skutky hovoria zaňho. Muž, ktorý vydrží na dráhe spolu s tým, že má fungujúcu rodinu a prácu, je hoden pozornosti.

Časom sa tvoje telo bude meniť, ale tvoj prístup by sa nemal. Konfrontovať vlastné predstavy a potenciál. Prázdne slová v tvojom živote neurobili žiadnu zmenu doteraz a nebude tomu inak ani neskôr. 

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Slnečný chaos

Ber to ako výzvu. Použi myšlienky, ktoré ti teraz nabehnú, aby si sa stal svojou lepšou verziou. Poctivosť a ráznosť. Tvoje budúce ja sa ti poďakuje.


korektura: Barbora Sujová
fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

2 Comments

  1. Peter tento článok ma skutočne zaujal. Nedávno som počul o zbavení sa všetkého čo nám dodáva dopamín neprirodzene, umelo (TV, FB, Videa, sladkosti, alkohol…). O sústredení sa na zmysluplné aktivity ktoré v nás produkujú dopamín prirodzene (vzťahy, pohyb, tvorenie …) . Páči sa mi to a nejako si to zapracujem do bojového plánu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *