Nielen čistota pol života ... 1
|

Nielen čistota pol života …

Nielen čistota pol života ... 3

Možno to vyznie zvláštne, ale hygiena je podľa mňa dobrá mužská téma.

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 4 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Na poslednej ceste v arabskom svete som sa spontánne rozhodol, že sa dám ostrihať (som bývalý kaderník a verím, že aj budúci, pozn. autora). Mal som pred večerou hodinu času, nič na pláne a keď som prechádzal okolo holičstva/kaderníctva, napadlo mi vyskúšať opäť zmenu. Veď prečo nie? Niečo nové sa naučím a uvidím, čo to prinesie.

Zveril som sa do rúk arabského barberistu, ľutujem, že som si s ním nedal selfie, lebo bol to zjav. Svalnatý Arab v ružovej košeli, rozopnutej viac ako zapnutej, s veľkým diamantom na hrudi, účes ako vlna surfistu a briadka ako gin z Aladinovej lampy a ešte oči také, ako tí čávovia v tureckých seriáloch. Normálne som začal byť v strese, čo so mnou dorobí.

Povedal som, že chcem krátke vlasy a že to nechám celé na neho, ale nech myslí na to, že mám zajtra pracovné stretnutie a to nie jedno. Ostrihal ma parádne, jasné, mal svoj štýl dobrého barbera a každý detail, každá linka bola dokonalá. Keď dostrihal, tak to začalo… Prichytil mi nos a spýtal sa, či mi môže voskom vyčistiť nos od chĺpkov. Ja len rýchla otázka, či to bolí? Odpoveď „jasné, že nie ..”, tak poďme na to. 2-3 minúty a nos ako bábätko. Úprimne, keď som videl chlapa s chlpmi v nose, nikdy mi to nebolo príjemné a tak budem dbať i ja na to, aby sa mi to nestalo.

Potom to pokračovalo ďalej… že mi dá 5 minútovú farbu, aby mi stiahol trochu šediny. Vraj som dosť šedivý na môj vek a bude to vyzerať úplne prirodzene, nemám sa čoho báť. Ja mu hovorím, že môj názor je, že nie je nič horšie na svete ako zafarbený muž. Tak sa dobre zasmial, že to nie je tento prípad, vraj to nikto ani nezistí a bude to naozaj prirodzené. Tu som sa musel spýtať na schválenie mojej manželky a tá mi len prikývla, choď do toho. Výsledok fakt dobrý, maximálna spokojnosť a vyšiel som z jeho salónu ako upravený elegantný muž, ready na dôležité stretnutie.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Motýlek pro každého gentlemana

Nasledujúci deň na veľmi dôležitej výstave, kde som mal x pracovných stretnutí, bolo moje  sebavedomie o malý krok vyššie vďaka síce spontánnemu rozhodnutiu, ale hlavne lepšie upravenému vzhľadu. A tu chcem povedať, že je jedno, aký máte štýl, to ste proste vy, ale snažte sa byť vždy upravený. Hygiena je úplná samozrejmosť, od zubov až po nechty, dobrá vôňa a čistota z nás robí nielen chlapov, ale dokonca atraktívnych chlapov.

Keď som pri hygiene a arabskom svete, ešte mi napadol jeden rozhovor s mojou kolegyňou o predsudkoch našich ľudí a čistote ľudí v arabských krajinách, kde ma doslova vysmiala. Je sprievodkyňou v arabských krajinách a tak má informácie z prvej ruky. Keď bola v Hammame, kam chodia len miestni Arabi/Arabky,  tak bolo až neuveriteľné pre ňu, ako čistotní sú títo ľudia oproti nám. Aj sprcha na toalete je u nich absolútna samozrejmosť a vraj u nás sa máme ešte čo učiť.

Pre tých, ktorí sa nestretli so slovíčkom Hammam, tak len v krátkosti: ide o procedúru očisty celého tela v špeciálnom zariadení, podobnom našej parnej saune. Hammam je veľmi obľúbený a využívaný v celom arabskom svete.  Pri umývaní sa používa tzv. „čierne” mydlo vyrobené z olivového oleja a eukalyptu a postupne sa doslova zoškrabávajú nečistoty z tela. Kolegyňa vraj bola cca 1 hodinu na tejto procedúre, domáci aj niekoľko hodín a bolo pre ňu až neuveriteľné, ako boli miestni ľudia čistotní.

Tým ale nechcem porovnávať národnosti, i keď k tomu raz určite napíšem samostatný článok. No pri depilácii nosa som si sám uvedomil, že platí nielen naše porekadlo čistota pol života, ale my chlapi si môžeme uvedomiť, že aj na hygiene sa dá stále niečo vylepšovať.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Bojovník vs vojak

Aj keď niektoré ženy údajne majú rady chlapa, ktorý im „smrdí” od potu, ale to je úplne iný príbeh.


korektúra: Ivana Varga
fotografia: journalistontherun.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *