Ragnar 1

Ragnar

Ragnar Lodbrok, vikingský vodca, bojovník, nájazdník, ale aj manžel a otec. Tak ako mnoho iných, aj mňa nadchlo seriálové spracovanie legendy o tomto Vikingovi. Síce som seriál po smrti hlavného hrdinu opustil, ale niekoľko inšpirujúcich vecí vo mne stále zostalo.

Ragnar Lodbrok, vikingský vodca, bojovník, nájazdník, ale aj manžel a otec. Tak ako mnoho iných, aj mňa nadchlo seriálové spracovanie legendy o tomto Vikingovi. Síce som seriál po smrti hlavného hrdinu opustil, ale niekoľko inšpirujúcich vecí vo mne stále zostalo.

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 4 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Okrem toho, že chlap, ktorý si zaslúži svojím životom miesto v ságach a legendách, je ďalším merítkom života aj to, ako pokračujú v životoch jeho potomkovia. Tí Ragnarovi nezaostávali svojou povesťou za tou otcovou.

Aj keď sa medzi historikmi objavuje viac možných historických Ragnarov, vieme, že dobyvateľ bol pohromou pre Dánov a Francúzov. Jeho legenda však končí smrťou v hadej jame kráľa Aella na území Northumbrie.

Príbeh však nekončí a na scénu prichádzajú Vikingovi synovia – Ivar bez kostí, Björn Udatný, Halfdan Ragnarsson, Sigurd s hadom v oku a Ubba. A keďže príbeh pomsty je archetypálny a napĺňa nás vzrušením, inak tomu nemohlo byť ani v tomto prípade. Smrť krvavého orla je mučiaci rituál, o ktorého reálnej existencii sa polemizuje, ale práve takto mal kráľ Aella zomrieť. Rozrezaná koža na chrbte, otvorené rebrá a na chrbát vytiahnuté orgány.

Čo sa dá od Ragnara naučiť?

Ak chcete byť najlepším otcom, ako dokážete, buďte najlepším mužom, akým viete byť. Vaša prítomnosť a život, nie vaše slová, povedú vaše deti. Koho budú napodobňovať? Čo okopírujú? Slabosť, alebo odhodlanie?

Ragnar bol vodca, bojovník a veľký Viking. Presne tým sa stali aj jeho synovia. Veľmi ľahko sa v histórii mohlo zabudnúť na jeho potomkov, ale my poznáme ich mená. Aký otec, taký syn. Pokiaľ dieťa od malička bude vidieť odhodlanie, silu, česť a mnoho ďalšieho, stane sa to súčasťou jeho výbavy.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   338. Podcast Mužom.sk: Martin Michal (o práci v čestnej stráži, ZVJS a živote muža)

Samozrejme, každý syn a každá dcéra sa jedného dňa rozhodne dedičstvo prijať, alebo odmietnuť, ale povinnosťou otca je zabezpečiť, aby sa bolo o čom rozhodnúť.

Ivar bez kostí. Björn Udatný. Obaja boli pravými synmi svojho otca. Získali si svoju pozíciu nielen vďaka rodinnej povesti, ale kvôli svojim skutkom. Útočili na územia Dánska, Anglicka, Francúzska, v Björnovom prípade údajne aj pobrežia Talianska.

Akokoľvek hodnotíte výbojné výpravy ako dobrý, alebo zlý príklad, nemôžeme Ragnarovi uprieť vplyv na jeho synov. Ukázal im svojím životom, ako byť vodcom hordy Vikingov, čo považuje za životne dôležité a ako to dosiahnuť.

Vedieš svoje deti príkladom? Naučíš ich, čo je v živote dôležité? Naučíš ich odhodlaniu?


korektúra: Ivana Varga

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *