Tichý zabiják - pohodlnosť 1
|

Tichý zabiják – pohodlnosť

349h

Ak je naozaj niečo, čo mi bráni, aby som zmenil veci podľa mojich predstáv, tak je to moja vlastná pohodlnosť. Stojím v ceste sám sebe. S tým by sa moja pohodlná časť ešte dokázala vysporiadať, ale to, že táto vlastnosť ničí vzťahy, prácu a vďaka nej sny ostávajú len snami, má omnoho horší dopad.

Predtým, ako som sa oženil, som toho robil omnoho viac. Snažil som sa ženu, do ktorej som bol – a stále som – zamilovaný, zbaliť tým, že ukážem tú najlepšiu časť svojej osobnosti. Všetka snaha, ktorú som vyprodukoval, ma stála istú námahu, invenciu, občas sebazaprenie. Poznáte to? Čo sa stalo potom, keď ste to „zvládli”? Prestali ste randiť a flirtovať? Už ste počuli, že to nie je ako predtým? Ono to v zásade nemusí byť ako predtým. Môže to byť lepšie. Ale to by sme museli prestať byť pohodlní.

Predstavte si, že idete rozbehnúť magazín pre mužov. Hodiny premýšľate, čítate knihy, sledujete iné weby, hovoríte s ľuďmi, kreslíte. Potom to rozbehnete, veci fungujú, čísla rastú a vy zastanete v tom, čo ste už dosiahli. Dalo by sa viac? Máte prácu, o ktorú ste sa snažili a teraz by ste sa chceli trocha pohodlne zviezť na zotrvačnosti?

Už ste schudli celých 5 kíl, načo sa namáhať ďalej? Veď takto je to dobre a ďalšie pokračovanie by vyžadovalo omnoho viac driny.

Takí sme prirodzene. Hľadáme cesty najmenšieho odporu a najväčšieho pohodlia. Chceme mať, ale nechceme obetovať. Ak dosiahneme, čo chceme, prestaneme pracovať ďalej. Niektorí iste viete, nad čím premýšľam.

Jedného dňa vám na stole pristane diagnóza od kardiológa, výpoveď od zamestnávateľa, rozvodové papiere od manželky. Bude tam mnoho slov, ale v skutočnosti by ako zdôvodnenie stačilo jedno – POHODLNOSŤ.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Trinásť znakov rastu charakteru podľa Plutarcha

Neviem, koho kedy zabila pohodlnosť, ale depresia, ktorá vzišla z podobných životných situácií, určite. V pohodlnosti je obrovský potenciál deštrukcie.
Keď sa udejú veci, ktoré som zapríčinil svojou lenivosťou, prajem si, aby som urobil o trošku viac, keď sa dalo. Pritlačiť na seba. Snažím sa rozumieť, že stresujúce, nepohodlné a nepríjemné situácie ma robia lepším človekom. Draci v rozprávkach tam nie sú na to, aby tam boli. Každý drak je tam, aby urobil z rytiera hrdinu.

Pokúste sa spolu so mnou premýšľať, v ktorých oblastiach života na seba môžeme viac pritlačiť. Viem, že takmer v každej, ale ktoré sú tie najkľúčovejšie? Každý to môžeme mať postavené inak.

Ak chcete urobiť niečo praktické, tak tu je môj návrh. Pokúste sa ich dať na papier a ku každej oblasti si napíšte dve, tri konkrétne veci, ktoré môžete spraviť tento týždeň.

Samozrejme sa vám nebude chcieť, ale doteraz sme hovorili práve o tom. Jednoducho na seba pritlačte. Nebuďte pohodlní a posuňte sa trocha ďalej.


korektúra: Ivana Badiarová
fotografia: gratisography.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *