To sa ľahko povie... 1
|

To sa ľahko povie…

X-krát som túto frázu počul. Objaví sa častokrát potom, čo ľuďom ponúknete nejaký nástroj. To sa ľahko povie… Naozaj? Vážne? Fakt sa veci ľahšie hovoria, ako robia? Tak to bude veľmi významný objav…

To sa ľahko povie… X-krát som túto frázu počul. Objaví sa častokrát potom, čo ľuďom ponúknete nejaký nástroj. To sa ľahko povie… Naozaj? Vážne? Fakt sa veci ľahšie hovoria, ako robia? Tak to bude veľmi významný objav…

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 4 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Veci sa vždy ľahšie povedia, ako spravia. Lenže to nie je výhovorka. Povedz radšej priamo, že nevieš, nechceš alebo, že sa ti to zdá ťažké. To je aspoň priama reč.

Veci nie sú ľahké. A je to vonku. Potrebuješ si to opakovať? Tak ako ty, aj ja to zažívam. Keď niekomu poviem, že denne cvičím, tak hneď počujem “To sa ľahko povie, keď si tréner”. Naozaj? Keď sa ako tréner rozhodnem cvičiť sám, prichádzam o peniaze, takže si na to musím tiež vyčleniť čas ako ty. Kilogramy vážia to isté, čo pre teba. Rovnako musím zapájať vôľu a disciplínu. Ten istý argument počúvam pri rannom vstávaní, čítaní, prioritách. To sa ľahko povie, ale ja som ranný, nočný, extrovert, introvert, Chrabromil, Slizolin, príliš empatický typ.

Výhovorky, aby si sa nemusel namáhať a pohnúť sa dopredu. V skutočnosti to, že je niečo náročné, nie je dôvod to nespraviť. Práve naopak. Samozrejme, záleží na tom, čo je cieľ. Ak by to bol pasívny život bez námahy, tak tu nie si a nečítaš tieto myšlienky. Lenže napredovanie vyžaduje záväzok.

Dnes je latka nastavená často príliš nízko. Ocenenie dostaneš, stačí, keď dojdeš niekam na čas. Skvelé. Dospelí si tlieskajú, že majú schopnosť prvákov rozoznať hodiny. “Chcem od seba, samozrejme, viac, ale to sa ľahko povie…” Chcieť je hovno mať, povedali by naši dedovia. Otázka je, čo spravíš. Pretože v skutočnosti sú to skutky, čo sa počíta… Aspoň tak to bolo medzi chlapmi kedysi zvykom. Snáď sme od toho ďaleko neodišli.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Radšej milý alebo dobrý chlap?

Vyhoď frázu “to sa ľahko povie” zo slovníka. Všetci vieme, že veci sa ľahšie hovoria, ako robia. To, ako si programuješ hlavu, na tom záleží. Pokojne ju vymeň za “bude to ťažké, ale idem do toho”. Existujú experti, ktorí sa vyhovárajú na božiu vôľu. To by mali prenechať poisťovniam a makať. Ale ty medzi nich nepatríš, takže túto frázu môžeme pokojne preskočiť. Alebo?

Pozoruj, ktoré frázy používaš a nastavujú tvoje konanie. Nájdi si jazyk, ktorý ťa smeruje k aktivite.

Už začni.

Korektúra: Jana Laszloova


fotografia:

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

One Comment

  1. Na druhej strane, ozaj nieco povedat tiez Nemusi byt az tak lahke.
    Inak ked som bol trener, mal som vacsi problem si najst cas na svoj trening 🙂
    Mam rad reč J F Canadyho:
    “We chose to go to the moon… we chose to go to the moon not becouse its eazy, but becouse its hard.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *