Trojzubec 1
|

Trojzubec

Popri vôli objaviť, čo obnáša mužnosť, sme priniesli mnoho podnetov, nástrojov, ciest a spôsobov. Po všetkom tom objavovaní je zjavné, že je potreba pracovať na viacerých oblastiach, a tak si ich podčiarknime.

Popri vôli objaviť, čo obnáša mužnosť, sme priniesli mnoho podnetov, nástrojov, ciest a spôsobov. Po všetkom tom objavovaní je zjavné, že je potreba pracovať na viacerých oblastiach, a tak si ich podčiarknime.

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 4 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Tri stránky, ktoré sa dotýkajú každého muža, pomyselný bojový trojzubec, sú: 1. fyzická sila, 2. mentálna sila, 3. duchovná sila. Skúsme teda premýšľať, ako sa stať skúseným retiariusom – gladiátorom, ktorý vie, ako trident použiť v boji o život. 

Osobne obdivujem múdrych alebo vzdelaných mužov, ktorí celý svoj život strávili na akademickej pôde, či v jaskyni, ale zároveň ma čosi vyrušuje… pragmatická otázka. Dokáže muž, ktorý sa zasvätí askéze, odniesť svojho priateľa na pleciach, ak si uprostred hôr zlomí nohu? Dokáže byť vedec dosť empatický, aby sa spojil s ľuďmi, ktorí ho obklopujú? Ktorú knihu naposledy čítal ten chlap s postavou gréckeho boha? 

Veľmi často sa chlapi nájdu v jedinom archetype, a tak si z neho vytvoria stereotyp. 

Takže ako nabrúsiť každý osteň trojzubca? Odpoveď je v našom magazíne typická. Tvrdou prácou na sebe samom. 

Život, po akom túžiš, sa neudeje, musíš si ho odpracovať. Iba chcením sa nestaneš silnejším, múdrejším ani šťastnejším. Týmto veciam bude predchádzať premáhanie sa a diskomfort. Každý sme v niečom rozdielni, ale existujú isté spoločné styčné body a o tých hovorím. Prácou na nich však nevytvoríme armádu nerozoznateľných strojov, ale plejádu chlapov, ktorí nesú svoj unikátny príbeh.

Fyzická sila.

Začnime tým, čo sa mnohým chlapom najviac prieči. Bez odporu tvoje telo neporastie. Bez toho, aby si svoje telo nevystavoval stresu bremena, nikdy neobjavíš krásu pevnej vôle a ani to, čoho si schopný. Čo urobíš, ak bude treba zasahovať pri dopravnej nehode? Vytiahnuť 120 kilového chlapa z auta? Zaplávať 50 metrov od brehu po dieťa? Zodvihnúť padnutý kmeň stromu? Občas si nahovárame, že by to nejak išlo, ale to nevieš, kým neskúsiš 100 kíl zdvihnúť zo zeme. 

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Nespútaný Bass Reeves

Tvoje telo je schopné poslúchať. Môžeš byť silnejší, rýchlejší, obratnejší, zvoľ si podľa seba. Neviem, kto si a ani kde máš rezervu. Pracuj na svojej fyzičke. Len nezabudni, že ak jedávaš odpad, “nevytrénuješ” ho. Trénovať a jesť nekvalitne je ako bežať s kotvou okolo pása. Koľko chlapov zaujíma kvalita paliva, ktoré tankujú, ale kašlú na to, čo tlačia do motora svojho tela. 

Urob s tým niečo.

Mentálna sila.

Veľa chlapov musí hrať divadlo, pretože majú v hlave obrovský chaos. Aby udržali pred okolím formu, budujú presvedčivé kulisy a podávajú bravúrny herecký výkon. Únikové dvere z chaosu v živote a v hlave nie sú vôbec komplikovane ukryté. V živote nepotrebujeme viac, ale menej. Opustite nedôležité veci, ktoré si držíte v živote preto, aby boli spokojní všetci okolo. Čo si o vás pomyslí svokra, mama, sused, ako vás budú vidieť ľudia na facebooku. Prestaňte živiť prostredie, ktoré vás núti hrať predstavenie na doskách, ktoré neznamenajú nič. Nestretávajte sa s ľuďmi, ktorí vás majú na to, aby sa uistili, že v sračkách nie sú iba oni. Neporovnávajte svoj život s ľuďmi, ktorí za to nestoja.

Čím viac sa tým riadim, tým som spokojnejší. Mám omnoho viac priestoru na mentálny rast smerom, ktorý chcem ja a nie niekto iný. Protect your house bolo heslo kampane Under armour, o ktorom som už písal. Nedovoľ, aby si si sám vpúštal do svojej hlavy neporiadok. A to isté platí aj o tvojom fyzickom dome. Potrebujeme menej, nie viac. Zbavovať sa nadbytočnej záťaže je oslobodzujúce, aj keď to na začiatku môže vyzerať nemožne. 

Staré zvyky majú nahradiť nové, zlú spoločnosť dobrá. V skutočnosti Ti v prvom kroku bráni len ilúzia. 

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Výpredaj identity

Duchovná sila. 

Táto kategória znamená pre rôznych ľudí rôzne veci. V najširšom pohľade ale dokážeme všetci vnímať detskú nevinnosť, ženskú zmyselnosť, bratstvo mužov. Veci, ktoré nás presahujú. Tu kdesi sa nateraz chcem hýbať.

Predstavme si chlapa, ktorý počuje streľbu a nespanikári (mentálna sila), svojim telom prikryje svoju manželku (fyzická sila), schytá guľku a zomrie. Jeho rozhodnutie, že ak má niekto zomrieť, má to byť on, nám jasne ukazuje na jeho duchovnú silu. 

Deti a ženy odchádzajú z potápajúcej sa lode najprv. Muži až nakoniec. Som s tým úplne zmierený, pretože vnútorne vnímam krásu toho, čo prinášajú na svet ženy a deti, chcem chrániť nevinnosť a slabých. Aj toto v sebe nesie mužnosť. Muž zomiera za to, v čo verí.  

Ak tomu nerozumieš, pravdepodobne potrebuješ otvoriť oči a hlavu, učiť sa empatii od žien. Keď porozumieš, aký je život dar, budeš ho chcieť chrániť a potiahnuť ostatných dopredu. 

Vieš, čo ťa pripravuje o vnútornú (ak chceš tak duchovnú) silu? Apatia. To je skutočný opak lásky. 

Toľko nateraz. Ako uchopíš do ruky trojzubec, je na tebe. Ak ho nebudeš držať poriadne, život Ti ho vyrazí z ruky a ty sa ostaneš iba bezradne pozerať.

Semper virilis. Acta non verba.


korektúra: Barbora Sujová

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *